Her dilde olduğu gibi, İngilizcenin de bir argo tarafı vardır. Slang olarak ifade edilen bu dünyada farklı anlamlara gelen argo sözcükler, İngilizce küfürler ve çok daha fazlası var. Peki hiç, İngilizcede küfürlerin anlamlarını, ilginç karşılıklarını ve nasıl cümle içinde kullanıldıklarını merak ettiniz mi? Eğer İngilizce dizi ya da filmler izliyorsanız, İngilizce küfürler ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Zaman zaman farklı diyaloglar içinde, yapısı Türkçeye çok fazla da benzemeyen bir argo dünyası karşımıza çıkıyor.

Konuşarak Öğren, Amerikalı Eğitmenlerle, Günlük 10/20/30 Dakikalık Derslerle Konuşarak İngilizce Öğrenmenizi Sağlar. Hem de Evinizin/İşyerinizin Konforundan!

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin
 

İngilizce küfürler nelerdir?

İngilizce küfürleri, Türkçe karşılıkları, belli bir kısaltma ile kullanılan İngilizce küfürleri ve İngilizce argo dünyası ile ilgili diğer merak edilenleri sizler için derledik. Olumsuz sözler, küfürler elbette ki tüm dillerde, kullanımını onaylamadığımız yapılardır, ancak bir dile tamamen hakim olmak için de, gündelik kullanım ifadelerinden tutun da argosuna, küfürlerine, terimlerine, kısaltmalarına kadar her şeyi bilmek, en azından bilgi sahibi olmak gerekiyor…

İşte İngilizce küfürlerden bazıları ve İngilizce küfürlerin Türkçeleri… Türkçe karşılıklarının bazıları sansürlenmiştir.

K*çımın kenarı: Asshole!

Dodgy: Güvenilmez, dolandırıcı

Barmy: Kafayı üşütmüş!

Bastard: P*ç

Bunların dışında, İngilizcede karşımıza çıkan diğer küfürler ise şu şekilde;

Get off: Defol git!

 

İngilizce küfürlerin cümle içinde kullanımları ve kalıplaşmış özel kalıplar gibi kullanımlarına örnekler görmek isterseniz de aşağıdaki cümlelere ve farklı yapılara da dikkat edebilirsiniz.

Cümle içinde İngilizce küfürler

Get the fuck outta here ‘Buradan s*ktir git’

What the fuck are you: ‘Sana ne…’

Kick your ass (G*tünü tekmelerim)

Get the fuck up (İbneye bak)

İngilizce küfürler bu şekilde uzayan giden bir listeye sahip. Önerimiz, yalnızca bilip, gerekmedikçe, hatta gerekse dahi kullanmamanız. Güzel güzel, konuşa konuşa anlaşılabilen dünyamızda bu ifadeleri dışarıda başka insanlara karşı kullanırken birkaç kere düşünmek gerekiyor, başınıza bela alabilirsiniz…

Ancak yine de, dili öğrenirken dilin biraz argo tarafını, dilin farklı yüzlerini de bilmek, İngilizce öğrenme yolunda hakimiyetinizi arttıran türden bir konudur. İngilizce ile ilgili diğer içerikler için, Konuşarak Öğren Blog’a bakabilirsiniz ve İngilizce öğrenme yolunda kararlıysanız, sizi mutlaka, on binlerce kişinin İngilizceyi öğrendiği, farklı bir metot ile herkese İngilizceyi öğreten Konuşarak Öğren sistemi ile tanışmaya davet ediyoruz.

Bunlara da Göz Atın!