Çocuklar İçin İngilizce Eğitimi

Konuşarak Öğren Çocuk İngilizce paketiyle şimdi tanışın.
Çocuklarınızın küçük yaşta kolayca İngilizce öğrenmesini sağlayın.

Başarılı Eğitim Sistemi
Çocukların İngilizcede başarılı olması için gerekli herşeyi tasarladık.
Ortaokul ve Lise Ders Müfredatı
Konuşarak Öğren eğitim paketleri eğitim uzmanlarınca hazırlanmıştır. Çocuğunuzun yaşına ve eğitim seviyesine uygun dersler verilir.
  • Derslerden sıkılmaz.
  • Kolayca yeni bir dil öğrenir.
  • Öğretmeni sayesinde İngilizceyi sever.
Kelime ve Gramer
Seviye ve yaşına uygun seveceği kelimeleri interaktif olarak sunulur. Gramer kurallarını eğlenceli örnekler üzerinden kolayca öğrenir.
Konuşma Pratiği
İngilizce konuşma erken yaşlarda öğrenilmesi gerekir. İlerleyen yaşlarda öğrenmek çok zordur. Çocuğunuz ana dili İngilizce olan eğitmenlerle bire bir konuşma pratiği yapar.Erken yaşta İngilizce konuşmaya başlar.

Öğrencilerimiz Neler Söyledi?

Konuşarak Öğren KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi bünyesinde kurulduğu tarihten bu yana binlerce öğrencisine
İngilizce konuşmayı öğretti. Öğrencilerimizin yorumlarından bazıları.

Gani MÜJDE / Senarist, Yönetmen
Konuşarak Öğren gerçekten etkili bir İngilizce öğrenim sistemi. Ama bence asıl işlevi öğrendiğinizi unutmamak için güzel bir sistem olması. Her gün belirli bir süre yabancı bir hoca ile konuşmak çok geliştirici. Şu an yazarken bile İngilizce düşünerek yazdığımı görüyorum. Üstelik üç aydır kurslara katılmama rağmen.
ÜCRETSİZ DENEYİN
Dr. Arif Kırkıç / Gökyüzü Koleji Genel Müdür YardımcısıKonuşarak Öğren sistemini, İngilizceyi iletişim aracı olarak öğrenmek ve kullanmak isteyen herkese tavsiye ediyorum. Zaman kaybı olmadan, doğrudan sizi hedefe götüren ve sonucunu kısa sürede alabileceğiniz bir sistem. En önemlisi İngilizce öğrenmenin ekonomik ve etkin yolu.
Devamı »
Prof.Dr. Hilmi ÖZDEN / ESOGU Tip Fakultesi Anatomi Ana Bilim DalıMerhaba
Bu kısa mektubumda sizin şahsınızda Konuşarak Öğren ekibine teşekkür ederim. Aynı zamanda tebrik duygularımı da iletirim. Böyle güzel bir organizasyon, yıllardır Türk insanının ve akademisyenlerinin buluşması gereken bir yöntemdir. Haftada 5 gün günde 20 dakika anadili İngilizce olan bir hoca ile konuşmamız, işitme ve konuşma melekelerimizi diri tutmaktadır. Yıllarını maalesef KPDS ve UDS kursları ve sınavlarında tüketmiş bir insan olarak hayıflanıyorum. Günümüzde Türk Akademisyenlerinin önündeki en büyük engel şahsî kanaatimce bu tip sınavlardır. Halbuki bu sınavları geçip uluslararası bilimsel toplantılarda şahsımda dahil çoğumuz sunumlarda zorluk çekeriz.
Eğer orta öğretimden alt yapınız ve yurt dışı deneyiminiz varsa istisna olabilirsiniz. Bu yüzden size, yılların test sınavı deneyimli bir insanı olarak ne kadar teşekkür etsem azdır. İnanin işin ticari boyutunun sözü bile edilemez. Yaptığınız gerçekçi metotla yabancı dil öğretimi önümüzdeki yıllar içinde daha iyi anlaşılacaktır. Türk Milletine yıllardır yanlış tatbik edilen yabancı dil öğretimine doğru bir kapı açtığınızı kursunuz müddetince görmüş bulunuyorum. Bizim nesillerin yılları test sınavları ile beyhude geçti. Her ne kadar bu ileri yaşta olmama rağmen ısrarla konuşma kursuna devam edeceğim. Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını diliyorum. Sizin başarınızı Aziz Turk Milleti için önemsiyorum. Güzel Turkçe ve Güzel Yabancı diller konuşacak nesilleri görmek dileğiyle.
Devamı »

ÇOCUKLARA ÖZEL İNGİLİZCE EĞİTİM

Ana Dili İngilizce Olan Eğitmenler İle Çocuklara Özel İngilizce Konuşma Pratikleri

7/24 online platformda ana dili ingilizce olan eğitmenler ile birebir ingilizce konuşma pratiği yapabilir ayrıca kişiye özel eğitim modelleriyle öğrendiklerinizi kalıcı hale getirebilirsiniz.

Güncel Ders Müfredatlarına Uygun Online Eğitimler

İngilizceyi öğrenmek önemlidir ama güncel ve doğru bilgilerle müfredata uygun öğrenmek daha da önemlidir. Konuşarak Öğren ile ana dili ingilizce olan eğitmenlerle birebir yapacağı derslerde farklı eğitim modelleri ile karşılaşmış olacak böylece ingilizce öğrenmede kalıcılık sağlanmış olacaktır.

Ders Süresini,Gününü ve Saatini İstediğiniz Gibi Ayarlayın

Ders saatleri 10/20/30 dakika olmak üzere istediğiniz kadar süresini artırıp düşürebilirsiniz. Dersler online eğitim şeklinde kişiye özel olduğu için ders zamanını dilediğiniz gibi kendiniz ayarlayabilirsiniz. Çocuklara özel içeriklerle hazırlanmış online bu platformda ingilizce öğrenmek eğlenceli hale getirilmiş olarak 7/24 erişiminize açık olmak üzere ingilizce konuşmak arık tek tık uzağınızda!

Konuşarak Öğren, Çocuklara Özel Hazırlanmış İçerikler Sunar

Çocuklar için İngilizce öğrenmek, eğlenceli hale geldiği zaman öğrenmede kalıcılık sağlanmış olur. Bilgiyi olduğu gibi öğrenmek yerine eğlenerek öğrenmek çocukların ilgisini daha çok çekerek ingilizceyi severek öğrenmiş olur.

Çocuklara Özel İçeriklerle Hazırlanmış Evde Online Eğitimler

Ana dili ingilizce olan eğitmenler ile online platformda birebir öğrenme sağlanarak çocukların öğrenme hızında ilerler ve örgün eğitimdeki sınıf ortamında olan stresten uzak, daha motive çalışabileceği ve ilgi alanlarına özel hazırlanmış ders model ve programları ile ingilizce konuşmak artık çok kolay!

Online İngilizce Eğitim ile İngilizce Öğrenmekte Sınır Tanımayın

Çağımızın teknolojisine uygun olarak tasarlanmış kişiye özel online eğitimlerden faydalanabilirsiniz. Konuşarak Öğren’in sunmuş olduğu online eğitimler sayesinde çocuklar çağımızın teknolojisini ingilizce öğrenmek ve ingilizce konuşmak gibi doğru bir şekilde kullanarak kendisini geliştirebilecektir. İngilizce Konuşurken Çocuklarınızın Özgüveni Gelişsin

Konuşarak Öğren, örgün eğitimdeki demotivasyon ortamındaki stres ortamından ve çocukların özgüvenini düşüren eğitim modelinden uzak online platformda yerini alıyor. Konuşarak Öğren ile çocukların özgüvenini geliştirecek olan 3 neden:
1. Online eğitimler sayesinde örgün eğitimdeki stres ortamından uzak eğitim modeli,
2. Ana dili ingilizce olan eğitmenler ile doğru aksan ile ingilizce öğrenme ve yanlış telaffuz etme korkusu olmadan birebir samimi ortamda kendini ifade etme imkanı,
3. Kişiye özel hazırlanan eğitim programları ile Konuşarak Öğren sizin öğrenme hızınızda ilerler. Sınıfta kalma olayı olmadan tüm öğrencilere eşit eğitim imkanı sunar.

Çocuklara Özel İngilizce Eğitimine Erken Başlayın Şimdi Konuşun!

Öğrenmenin en fazla olduğu dönem çocukluk dönemidir. Çocuklar bu dönemde keşfetme ve ilgi duyma eğiliminde olmaktadır. Bu nedenle bu yaşta alınan eğitimler, çocuklarınızın gelişimini olumlu yönde etkiler. Araştırmalara göre küçük yaşlarda alınan eğitimler çocuklar büyüdükçe aldıkları eğitimleri geliştirmek bakımından aynı oranda büyümeye başlar. Böylece ileride küçük yaşta aldığı eğitimde uzmanlık kazanır. Bu nedenle ingilizce öğrenmeye küçük yaşlarda başlamak en doğru karar olacaktır. Siz de Konuşarak Öğren ailemize katılarak çocuklara özel online ingilizce eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz.

Bebeklere İngilizce nasıl öğretilir?

İngilizceyi çocuğunuza ne kadar erken yaşta maruz bırakırsanız çocuğunuzun dil seviyesine o kadar çok katkı sağlanmış olacaktır. Bebeklere İngilizceyi öğretmek için aslında yapılacak şey oldukça basittir. Bebeği İngilizceye maruz bırakmak! Bir şeyin Türkçesini öğretirken İngilizcesini de bebeğe vermelisiniz. Türkçe çizgi film/ninnilerin yanı sıra İngilizce versiyonları da çocuğa dinletilmelidir. Bebekler sandığımızdan çok daha hızlı şekilde ona sunulan şeyi almaya hazırardır bu sebeple bebeğinizin hayatına Türkçeye ek olarak İngilizceyi de katmalısınız.

Bebeklere İngilizce öğretmek doğru mu?

Evet, oldukça doğrudur. Dil öğrenmeye erken yaşta başlamak çocuğun iki dil ile yetişmesine sebep olur bu da çocuğunuzun ileri yaşantısında oldukça fayda sağlayacaktır. Bu sebeple çocuğunuzu daha bebekken İngilizceyle tanıştırıp, hayatına katmanız onun için oldukça yararlı bir girişim olacaktır.

Bir çocuğa İngilizce nasıl öğretilir?

Çocuğunuzu erken yaşta dil ile tanıştırmak dil öğreniminin ilk adımıdır. Fakat çocukların odağını aktif tutmak yetişkinlere kıyasla çok daha zordur bu sebeple bir çocuğa yabancı dil öğretirken dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta vardır. Bunların bazıları; dersleri görsel ile desteklemek, animasyonlardan yararlanmak, sıkıcı tek düze konu anlatımları yerine çocuklar eğlenirken eğitilmelidir.

Çocuğa kaç yaşında İngilizce öğretilmeli?

Çocuğunuza bebekliğinden başlayarak dil öğretebilirsiniz bunda bir sakınca yoktur. Bilim adamları tarafından elde edilen bilgilere göre ideal dil öğrenme yaşı 3 yaşından itibaren aktif öğrenime geçilmiş olunur. Bu sebeple 3-5 yaş arasından itibaren çocuklara dil eğitimi verilmeye başlayabilirsiniz.

Çocuğuma İngilizce nasıl öğretebilirim?

Çocuğunuza her gün en az 15 dakika boyunca yabancı dilde kitap okuyabilir, arka planda yabancı dilde çizgi filmler açık tutabilirsiniz.Böylelikle çocuğunuzun yabancı dile karşı küçük yaştan itibaren kulak aşinalığı kazanacaktır. Bunların yanı sıra çocuğunuza İngilizce eğitim verirken İngilizceye oldukça maruz bırakabilirsiniz. Örneğin bir sabah uyandığında basit kelimelerle sizlere rüyasını anlatmasını isteyebilirsiniz. Bu gibi küçük ve basit pratikler dil ediniminde önemli rol oynar.

Evde çocuğa İngilizce nasıl öğrenilir?

Evde çocuğunuza İngilizce öğretmek istiyorsanız işe İngilizce rutini oluşturmakla başlayabilirsiniz. Evde çocuğunuz ile bir zaman dilimi belirleyin ve bu dilimde çocuğunuzla İngilizce etkinlikler yapmaya çalışın. Örneğin İngilizce bir şarkıyı ezberleyebilir, İngilizce animasyonlarla eğitici videolar izleyebilir veya karşılıklı basit sözcüklerle konuşmayı deneyebilirsiniz. Bu gibi günlük pratikler İngilizce eğitiminde çocuklar oldukça katkı sağlayacaktır.

İlkokul öğrencilerine İngilizce nasıl öğretilir?

İstisnalar dışında öğrenciler İngilizce ile ilk defa ilkokul çağında tanıştıkları için bu dönemde verilen İngilizce eğitimi genellikle çocukların ilgi alanlarına göre ayarlanmış olmaktadır. İlkokul öğrencilerine verilen İngilizce eğitimler genellikle renkler, sayılar, hayvanlar gibi konular üzerinde durup daha eğlenme ve çocuğa İngilizceyi sevdirmek amaçlıdır.

Ortaokul öğrencilerine İngilizce nasıl öğretilir?

Ortaokul dönemindeki öğrencilere yavaş yavaş İngilizce dil bilgisi kuralları anlatılamaya başlanır. Geniş zaman, şimdiki zaman gibi basit zaman kavramlarıyla cümleler kurmayı öğretilir. Bu dönemdeki öğrenciler artık kendini tanıtmayı, yaşını, yaşadığı yeri söylemeyi öğrenmeye başlar ve temel olarak günlük rutinlerinden bahsedebilirler.

Anaokulu öğrencilerine İngilizce nasıl öğretilir?

Anaokulu öğrencileri genellikle 4-6 yaş grubundaki çocuklar olduğu için bu yaştaki çocuklara İngilizce şarkılar, İngilizce animasyonlar izletilerek İngilizceyle tanıştırılır. Bu yaş grubundaki çocuklar okuma-yazma bilmediklerinden ötürü daha çok işitsel ve görsel olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Basit animasyonlar ile renkler, sayıları öğrenirler.

İngilizce kaç yaşında öğretilmeli?

İngilizce öğrenmek için belli bir yaş aralığında olmanıza gerek yoktur, her yaşta dil öğrenebilirsiniz. Bilim insanlarının yaptıkları araştırmalara göre 3 yaşından itibaren çocuklara dil eğitimi verilebileceğini görüyoruz. Birey İngilizce eğitimine ne kadar erken yaşta başlar ise gelişimi de o kadar hızlı olacaktır bu sebeple erken yaşlarda başlamak tavsiye edilmektedir.

İngilizce öğrenmenin nasıl eğlenceli yolları?

İngilizce öğrenirken hem odağınızı aktif tutmak hem de eğlenmek için eğitimlerinize gramer dışında etkenler de katabilirsiniz. Örneğin anlatılan bir konuyu animasyonlar ile desteklemek hem görsel zekanıza hem de işitsel zekanıza da dokunacağı için pekiştirme açısından oldukça faydalı olacağı gibi öğrenirken eğlenmenize de yardımcı olur!

İngilizce öğrenmenin yaşı var mı?

İngilizce öğrenmek için belli bir yaş aralığında olmanıza gerek yoktur, her yaşta dil öğrenebilirsiniz. Bilim insanlarının yaptıkları araştırmalara göre 3 yaşından itibaren çocuklara dil eğitimi verilebileceğini görüyoruz. Birey İngilizce eğitimine ne kadar erken yaşta başlar ise gelişimi de o kadar hızlı olacaktır bu sebeple erken yaşlarda başlamak tavsiye edilmektedir.

İngilizcede ilk ne öğretilir?

Sanılanın aksine İngilizce eğitimine başlarken ilk öğreneceğiniz şey alfabe değildir. İngilizcede bizleri ilk olarak “Hello!” başlığını verdiğimiz selamlaşma, kendini tanıtma konusu bizleri karşılar. A1 seviyesi bilgilerin olduğu bu ünitede günlük hayatta kullandığımız en basit cümlelere yer verilir. Örneğin adını söylemek, yaşını sormak, nereli olduğundan bahsetmek vb. konularda rahatça konuşabilir.

Yabancı dil en iyi hangi yaşta öğrenilir?

Bilimsel araştırmalara göre en iyi dil öğrenme yaşı 3-5 yaş aralığıdır, bu yaşlarda eğitime başlamak daha kalıcı sonuçlar doğurduğu gözlemlenmiştir. Ancak, dil öğrenmek için “ideal” bir yaş sınırı yoktur. Her yaşta dil öğrenmeye başlayabilirsiniz. Sadece, yine bilimsel araştırmalara göre, yaşınız büyüdükçe öğrenme hızınız düşüş gösterecektir. Bunun sebebi ise küçük yaşlarda beynimizin çok daha boş alana sahiptir, 30 yaşındaki bir bireyin gün içinde düşündüğü şeyler, sorumlulukları, ilgilenmesi gereken alanlar 7 yaşındaki bir çocuğa göre daha fazla olmasıdır. Fakat dediğimiz gibi dil öğrenmenin yaşı yoktur, her yaşta kolaylıkla dil öğrenebilirsiniz!

3 yaşındaki çocuğa İngilizce nasıl öğretilir?

3 yaşındaki İngilizce eğitimine başlayan bir çocuk genelde İngilizce şarkılar, İngilizce animasyonlar izletilerek İngilizceyle tanıştırılır. Bu yaş grubundaki çocuklar okuma-yazma bilmediklerinden ötürü daha çok işitsel ve görsel olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Basit animasyonlar ile renkler, sayıları öğrenirler.

7 yaşındaki çocuğa İngilizce nasıl öğretilir?

7 yaşındaki bir çocuk İlkokula yeni başladığı için okuma-yazmayı yeni öğrenmektedir bu sebeple bu yaş grubundaki öğrencilere onları ekstra zorlayacak dil bilgisi yerine daha günlük hayattan ilgilerini çekebilecek İngilizce konulara yer verilmelidir. Bunlar sayılar, renkler, hayvanlar gibi konular olmaktadır genellikle.

10 yaşındaki çocuğa İngilizce nasıl öğretilir?

10 yaş grubundaki ortaokul çağı öğrencisi artık İngilizcenin temel zaman kavramları verilerek cümle kurmasına yardımcı olunur. Bu yaş grubu öğrencilere tanışma cümleleri gibi günlük hayatta kullanabilecekleri kalıplar öğretilerek, İngilizce konuşmaya teşvik edecek şekilde bir eğitim planı sunulmalıdır.

14 yaşındaki çocuğa İngilizce nasıl öğretilir?

Bu yaş grubundaki öğrenciler artık ortaokul döneminin sonuna geldikleri için temel zaman kavramlarını öğrenmiş olup, geçmiş-gelecek gibi zaman zarfları ile cümleler kurmayı öğretilmesi gerekmektedir. Bu dönemdeki öğrenciler artık kolayca kendini tanıtıp, karşılıklı sohbete girebilecek şekilde eğitim planı oluşturulup, okuma-yazma,dinleme-konuşma gibi becerileri de geliştirilmelidir.

Tüm Hakları Saklıdır. Konuşarak Öğren © 2024