Brand Name

Kullanım Sözleşmesi

Aşağıda bulunan "hizmetten yararlanma koşulları" hizmetten yararlanmaya başlanılmadan önce dikkatlice okunmalıdır. Konuşarak Öğren hizmetinden yararlanılması bu koşulların dikkatlice okunduğu ve aynen kabul edildiği ve bunlara aykırı davranışların sadece kullanıcı için hukuki ve cezai sorumluluklar gerektireceğini anladıklarını kabul anlamına gelir. Eğer herhangi bir kullanıcı bu koşulları kabul etmiyorsa, siteye giriş ve hizmetten yararlanma hakkı bulunmamaktadır.

Konuşarak Öğren.com sitesi, ticari ve gayri ticari bölümler içeren bir sitedir. Ücretsiz deneme araması herhangi bir ücrete tabi değildir. Ancak aktif olarak hizmetin tamamından yararlanmak için alınması gereken "e-paket(ler)" için belli miktarlarda ücret ödenmesi gerekmektedir. Konuşarak Öğren fikri haklara saygılıdır. Aynı saygıyı kullanıcılarından da bekler. Hiçbir kullanıcı fikri hakları her ne şekilde olursa olsun ihlal etmek anlamını taşıyacak biçimde Konuşarak Öğren'den yararlanamaz. Yine, Konuşarak Öğren'in isim hakkı, içeriği, tüm doküman, program ve scriptlere ait hakları saklıdır. Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece, site içindeki hiçbir doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun yayınlanamaz ve kullanılamaz.

Kullanıcı, aşağıda sınırlı olmamak üzere sayılan ve sayılmayıp bu nitelikte olan, kullanıcının Konuşarak Öğren ile ilgili tüm aktivitelerinden tamamı ile kendisi sorumlu olup bu gibi durumların ortaya çıkması halinde kullanıcının yararlanma hakkı münhasıran Konuşarak Öğren tarafından durdurulabilir.

HİZMET ŞARTLARI

1. Konuşarak Öğren herhangi bir sebep ve mazeret (teknik arıza ve aksaklık vs.) bildirmeden hizmeti durdurma veya ara verme hakkına sahip değildir, aksi takdirde hizmet alan kişinin iş bu sözleşmeye itirazı geçerli olacaktır.

2. Hizmet alan kişi ön dil seviyesi belli olana kadar herhangi bir doküman (e-kitap vs.) tarafına yollanmayacaktır. Ön dil seviyesi hafta içi her gün sabah 11.00 ile gece 19.50 saatleri arasında gerçekleştirilen 3-5 dakikalık ücretsiz konuşma ile değerlendirilecek ve dokümanlar bu tarihten itibaren hizmet alan kişiye bir web sayfası üzerinden yollanacaktır.

3. Hizmet alan kişinin aşağıdaki maddelere uygun hareket etmesi gerekmektedir.

a. Konuşarak Öğren dil eğitmenlerinin veya çalışanlarının kişisel bilgilerini hizmet alan kişi ile paylaşması yasaktır. Aynı şekilde hizmet alan kişinin de kişisel bilgileri, telefon, sosyal medya hesabı vb. gibi iletişim bilgilerini dil eğitmeni ya da çalışanlar ile paylaşması yasaktır.

b. Konuşarak Öğren dil eğitmenleri veya çalışanları hizmet alan kişi tarafından herhangi bir baskı, üslup bozukluğu, adap, terbiye ve ahlak kurallarına uygun olmayan yaklaşımlara maruz kalmamalıdır.

c. Konuşarak Öğren dil eğitmenleri veya çalışanları ile hizmet alan kişi arasındaki konuşmalarda din, politika vb. gibi konuşmaların yapılmaması gerekmektedir.

d. Konuşarak Öğren'de dersler sadece sesli olarak gerçekleşmektedir. Bu yöntem dışında herhangi bir ders yöntemi talebinde bulunulmamalıdır.

Yukarıdaki maddelere uyulmaması durumunda Konuşarak Öğren iş bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.

4. Hizmet alan kişi herhangi bir sebep ve mazeret bildirmeden üst üste 5 gün eğitim aramalarına katılmadığı takdirde Konuşarak Öğren vermiş olduğu hizmeti tek taraflı olarak durdurma hakkına sahiptir.

5. Konuşarak Öğren herhangi bir bildirim yapmadan eğitmen değiştirme hakkına sahiptir. Eğitmen rahatsızlığı vb. durumlarda derslere yedek eğitmenler girmektedir. Bu ve benzer durumlarda derslerin ertelenmesi ya da bu derslerin telafisi söz konusu değildir. Bu durumların takibi Konuşarak Öğren tarafından gerçekleştirilmemektedir.

6. Hizmet alan kişi sözleşme imzalandığı tarihten itibaren bireysel hizmet bedelini 2 gün içerisinde peşin ödemeyi kabul eder. Bu bedel, takip eden süre sonunda 2 iş günü içerisinde hizmet alan kişi tarafından ödenmediği takdirde Konuşarak Öğren hizmeti tek taraflı olarak durdurma hakkına sahiptir. Konuşarak Öğren, öğrencilerine göndereceği fatura ve benzeri belgeleri kargo ile teslim etmektedir ve tüm kargo ücretleri alıcıya aittir.

7. Hizmet alan kişi hizmet ve sözleşme süresi boyunca hizmet aldığı iletişim bilgilerini (telefon, e-mail) Konuşarak Öğren yetkilisine bildirerek değiştirme hakkına sahiptir. Hizmet verilen paketler arasında paket değişikliği ya da süre değişikliği söz konusu değildir. Hizmet alan kişi derslerini başka bir kişiye devretme hakkına sahip değildir. Hizmet alan kişiden gelen bu tip talepler Konuşarak Öğren tarafından reddedilecektir.

8. Hizmet alan kişi eğitim saatinde telefona cevap vermediğinde görüşme süresince 3 defa daha aranır. Eğitmen öğrenciden yanıt alamazsa o günkü ders işlendi olarak kabul edilir ve diğer günlere eklenmez.

9. Öğrenci 3 aylık eğitim süresi içerisinde 15 gün, 6 aylık eğitim süresi içerisinde 30 gün, 9 aylık eğitim süresi içerisinde 45 gün ders ertelemesi hakkına sahiptir ve Konuşarak Öğren belirtilen sayıların üzerinde ders ertelemesi yapacağını taahhüt etmez. 3 aylık paketlerde ders dondurma hakkı bulunmamaktadır. Öğrenci 6 ay ve 9 aylık eğitim süreçlerinde 1 kez, en çok 2 aylık olmak koşuluyla ders dondurma hakkına sahiptir. Ders dondurma işlemlerinin 5 ders gününü geçmesi durumunda eğitmen ve ders saati garantisi verilmemektedir. Ayrıca ders dondurma süresinin toplamda 2 ayı aşması durumunda Konuşarak Öğren öğrencinin derslerini vermeme hakkında sahiptir.

10. Konuşarak Öğren dersleri 3, 6 ve 9 aylık olarak sunulmaktadır. Belirlenen periyotların bitişi ile bitirilen paket hakları yeni pakete devredilmez. Ayrıca belirlenen periyotların başlangıç ve bitiş tarihleri aynı güne denk getirilir. Örneğin 3 aylık kayıt olup 10 Ocak tarihinde eğitime başlayan öğrenci 10 Nisan tarihine kadar eğitim alır. Bitiş tarihinin haftasonuna denk gelmesi durumunda bitiş tarihi olarak Cuma günü belirlenir. Konuşarak Öğren eğitmenlerle ilgili cinsiyet bilgisi hariç herhangi bir şahsi bilgi(ad soyad, yaş, etnik köken, üniversite vb) bu şirketlerle yapılan sözleşmeler gereği hizmet alan kişiler ile paylaşılmamaktadır. Konuşarak Öğren hizmet aldığı şirketlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu bilgilerden dolayı oluşabilecek ihtilaflardan dolayı Konuşarak Öğren kesinlikle sorumlu tutulamaz, sorumluluk kabul etmez. Ayrıca Konuşarak Öğren eğitim aralığında bulunan resmi tatil, özel günler sebebiyle oluşan tatil durumlarında ders vermeyi, öğrencilere aylık belirli gün sayısı ve kur sayısı taahhüt etmez.

11. Konuşarak Öğren olarak, satın alım yapan öğrencilerimize hizmetlerimizi sunmak, eğitim materyalleri ve içerikleri sağlamak, öğrencilerimizi ilgilendirebilecek yeni ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgilendirmek, kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimleri sunmak ve pazarlama faaliyetleri yürütmek amacıyla iletişim bilgilerinizi kullanabiliriz.

a. Bu amaçla, sizlere e-posta, WhatsApp veya diğer dijital kanallar aracılığıyla eğitim materyalleri, kampanya duyuruları, anketler, bilgi bültenleri ve diğer pazarlama içerikleri gönderebiliriz.

b. İstediğiniz zaman, web platformumuzdaki öğrenci ekranından veya mobil uygulamamız üzerinde bulunan "İzinler" sekmesinden bu bilgilendirme ve pazarlama mesajlarını almaktan vazgeçebilirsiniz.

c. Verilerinizin işlenmesi, sahip olduğunuz haklar ve veri güvenliği politikamız ile ilgili ayrıntılara sitemizde yer alan KVKK Aydınlatma Metni üzerinden ulaşabilirsiniz.

12. Konuşarak Öğren referans sistemi aşağıdaki maddelerde anlatılan şekli ile gerçekleşmektedir.

a. Konuşarak Öğren eğitim sisteminde, öğrencilik durumu aktif ya da pasif olan tüm öğrencilerimiz ve henüz kayıt olmamış öğrenci adaylarımız, sisteme yönlendirdikleri ve 3 veya 6 aylık kayıt olup ödeme işlemleri tamamlanmış her öğrenci için %5, 9 aylık kayıt olup ödeme işlemini tamamlamış her öğrenci için %10 referans indirimi kazanırlar.

b. Öğrenci ya da öğrenci adayının referansı ile sisteme dahil olan öğrenciler ilk kayıtlarında ve yalnızca bir defaya mahsus olmak üzere 3 ve 6 aylık paketler için %5, 9 aylık paketler için %10 indirim kazanırlar. Sisteme kayıt olan her öğrenci kendisine ait referans numarasını öğrenci ekranlarından görebilmektedir.

c. Verdiği referansları kayıt olan ancak henüz sisteme kayıt olmamış öğrenci adayının yönlendirdiği kişilerin kayıt olmaları durumunda öğrenci adayının kumbarasında indirimleri biriktirilir.

d. Sisteme kayıt olan yeni öğrenci ya da uzatma/yenileme yapan mevcut öğrenci, kendi kayıt(ödeme yapılan) tarihinden itibaren ilk 15 gün içerisinde sisteme kattığı her referans için referansın kayıt olduğu paket tipine göre 3 ve 6 aylık paketlerden %5, 9 aylık paketlerden %10 kısmi iade hakkı kazanır. Kayıt(ödeme yapılan) tarihi takip eden 16. günden itibaren kayıt olan her referans için kazanılan indirimler kullanıcının kumbarasında saklanır ve yalnızca uzatma/yenileme paketlerinde indirim olarak kullanılır. Konuşarak Öğren 16. günden sonra kayıt olan referanslar için kısmi iade gerçekleştirmez ve yapacağını taahhüt etmez.

e. Öğrencilerin ya da öğrenci adaylarının kumbaralarında bulunan referans indirimlerinin yeni paket alımlarında en fazla %75'i kullanılabilir. %75'lik kullanım sonrası sistemde kalan referans indirimleri bir sonraki paket alımına kadar sistemde saklı tutulacaktır.

f. Kumbarada biriken referans indirimleri hiçbir şekilde paraya ve derse çevrilemez, başka bir öğrenciye devredilemez, indirim oranının para şeklinde iadesi talep edilemez ve referans indirimi başlı başına bir kampanya olduğundan, kullanılması durumunda öğrenci diğer kampanyalardan faydalanamaz.

g. 6 aylık veya 9+3 aylık eğitim paketlerinde geçerli olmak üzere, bu eğitimlerine %90 ve üzeri oranda katılım sağlamış öğrencilerin, eğitim süreci sonunda memnun kalmadığı takdirde bütün eğitim ücretinin iadesini talep etme hakkı saklıdır. Bu talebin eğitim süreci son tarihinden itibaren en geç 7 gün(son ders günü de 7 gün içinde sayılır) içinde yazılı olarak yapılması, dahil olunan pakette herhangi bir paket değişikliği yapmaması, pakete dahil olmadan önce demo derse dahil olunmamış olması, dahil olunan paket devam ederken yeni bir pakete dahil olmaması, sisteme ilk defa kayıt olması, Kullanıcı Sözleşmesi'nin 3. maddesinde de fesih sebebi olarak belirtilen maddelere aykırı hareket etmemesi, eğitim ödemesinin çalıştığı şirket tarafından yapılmaması/kurumsal fatura edilmemesi ve uzatma yapmaması şartı aranır. Daha önce iade almaya hak kazanmış öğrenciler, yeni bir paket ya da paketler ile sisteme yeniden dahil olurlarsa, bu paket ya da paketlerinin iadesini talep edemezler. İadenin yapılmasına dair son kararı vermeye tek yetkili Konuşarak Öğren olup, öğrencilerin devamlılık bilgileri için yalnızca Konuşarak Öğren kayıtları esas alınır. İade koşullarının oluşması için öğrencilerimizin, bu maddenin eklenme tarihi olan 19.06.2019 tarihi ve sonrasında sisteme dahil olmaları gereklidir. Bu tarih öncesinde kayıt olmuş öğrencilerimiz bu madde ile ilgili herhangi bir iade talebinde bulunamazlar.

13. Referans sistemi 01.01.2012 tarihi itibariyle devreye girmiş ve 13.10.2015 tarihi itibariyle güncellenmiştir. Bu tarihten önce yönlendirilmiş ve kayıt olmuş öğrencilerle ilgili herhangi bir hak talep edilemez.

14. Konuşarak Öğren eğitim programında ve kullanım sözleşmesinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.