İngilizce Boşluk Doldurma İle İngilizce Seviyenizi Yükseltin!


İngilizce be like Kullanımı Nasıldır?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce eğitiminde, hem eğlenerek hem de İngilizce dilinin yapısını keşfederek seviye kat etmek istiyorsanız, tebrikler doğru yoldasınız! İngilizce oyunlar, İngilizce uygulamalar, İngilizce Boşluk Doldurma gibi yapılar bunu kolaylaştıran sistemler. İngilizce oyunlar ile, İngilizceyi geliştirmenin artılarını, İngilizce Boşluk Doldurma gibi seçeneklerin size katacağı artı puanları sıralamak istiyoruz…

İngilizce Boşluk Doldurma Egzersizleri

İngilizce eğitiminde en çok odaklanılan, üzerinde en çok durulan konulardan bir tanesi kelime kapasitesini genişletmektir. Kelime öğreniminde yol almak için, boşluk doldurma gibi sistemleri tercih etmek mümkün. İngilizce boşluk doldurma oyunları ile, kelime bilginizi artırabilirsiniz. Peki bu nasıl olur?

Örneğin bir kelimenin yapısını vererek, harflerinin sayısını vererek bir ya da birkaç harfi eksik tutarak sizden kelimeyi tamamlamanızı isteyen sistemler ile, İngilizce bilginizi arttırmak elinizdedir. İngilizce konusunda en iyi eğitim-öğretim yollarından birisi olan oyunlaştırılmış (gamifiction) sistemler içinde boşluk doldurma oyunları kullanılıyor.

Boşluk doldurma egzersizlerine bir örnek

İngilizce boşluk doldurma yalnızca kelimeler odaklı değil, kimi zaman İngilizce makalelerde boş kalan kelimeleri doldurmak için de kullanılıyor. Bu yöntemin en büyük artısı, İngilizce kelime bilgisini de ciddi oranda arttırmasıdır. İngilizce kelime bilginizi güçlendirmek için, boşlukları doldururken en büyük artısı, sizi o boşluğun ‘fiil mi, isim mi ya da edat vb. mi’ olduğu konusunda düşündürmesidir. İngilizce boşluk doldurma egzersizleri, çeşitli İngilizce seviye tespit sınavlarında da karşımıza çıkıyor. İlkokuldan liseye, IELTS ve TOEFL gibi sınavlarda dahi, boşluk doldurma sorularını görmeniz mümkündür. İngilizce boşluk doldurma konusunda bir örnek sunalım;

Yukarıdaki boşluk doldurma egzersizi, world-english.org sitesinden alınmıştır. Burada kendinizi zorlayarak tüm boşlukları doldurmaya çabalayabilirsiniz!

Bu çalışmalarda dikkat etmeniz gerekenler ise şu şekildedir;

  • -Kelimelerin tüm zamanlarını bilmeniz gerekiyor. Aynı kelimenin farklı çekimleri ile karşılaşabilirsiniz.
  • -Kelimelerin anlamlarına hakim olmak için çabalayın. Bildiğiniz bir şıkta, diğer şıklar içinde bilmediğiniz öneriler varsa mutlaka onları da öğrenmeye çalışın.
  • -Genel bir tekrar ile, metnin tamamını tekrar okuyun, içerikte verilmek istenen mesajı aldığınıza mutlaka emin olun. İlk iş olarak da yukarıdaki örnek ile kendinizi sınayabilirsiniz…

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı