İngilizce Dinleme Egzersizleri Yapılabilecek Siteler


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce konuşabilmek için dinleme ve konuşma odaklı bir eğitimin seçilmesi gerektiği artık herkes tarafından biliniyor. Çünkü konuşmanın olmadığı bir eğitimle İngilizce konuşmayı öğrenmek mümkün değil. Dinlemeyi öğreneceğiz ve sonrasında konuşmaya başlayacağız. Şimdi İngilizce dinleme egzersizleri olarak popüler birkaç siteden bahsetmek istiyoruz.

Dinleme parçaları ile meşhur esl-lab com

Temel ve genel İngilizce dinleme metinleri yanında akademik metinler de dinleyebileceğiniz popüler bir sitedir. Bu üç başlık altında birçok dinleme metni bulunuyor. Üstelik kolay, orta ve zor seviyelerde dinleme metinleri hazırlanmış. Yani seviyenize uygun bir metni açıp dinleyebilir, kulak becerinizi geliştirebilirsiniz. Egzersiz, soru ve kelime bölümlerinin de olduğu her bir metni dinleyerek kelime haznenizi de geliştirmek mümkündür.

TOEFL için voanews com

Toefl sınavlarına hazırlananlar için oldukça faydalı bir sitedir. Amerikan aksanını da bulacağınız sitede oldukça fazla dinleme metni bulunuyor.

İngiliz İngilizcesi için bbc co uk

BBC’nin İngilizce dinleme sitesi olarak popülerdir. Orijinal dinleme parçaları ile dolu olan siteden beğendiğiniz metni indirebilir, bilgisayardan tekrar-tekrar dinleyebilirsiniz. Hem eğlenceli hem de eğitici alıştırmalarla dolu olan sitede her kategoride İngilizce dinleme metni bulmak mümkündür.

Temel ve orta seviye dinleme için breakingnewenglish com

Her bir parçanın seslendirmesi bulunsa da İngilizce okuma sitesi olarak kullanılmaktadır. Dinleme alıştırmaları yapmak için güzel bir site. Listening parçaların seslendirmeleri son derece yavaş ve açık. Temel veya orta seviye İngilizce bilgisine sahipseniz dinleme parçaları size çok faydalı olacaktır.

Advanced seviyesi için britishcouncil org

Dinleme bölümü çok beğenilen bir sitedir. Her bir makalenin mp3 dosyası bulunduğundan tekrar-tekrar dinlenebilmekte, metni okuduktan sonra tekrar dinleyerek doğru okuyup okumadığı kullanıcı tarafından test edilebilmektedir. Sabırla devam ettiğinizde bir müddet sonra dinlediğiniz parçaları anlamaya başlayacaksınız.

İngilizcede iyi bir dinleyici olmak

İyi bir dinleyici nasıl olunur, dinlenen metin nasıl anlaşılır bunlar da merak konusudur. İlk başlarda hemen anlamamanız normal. Fakat düzenli olarak dinleme egzersizleri yaptığınızda farkı siz de fark edecek, artık dinlediğinizi anlamaya başladığınızı göreceksiniz.

İngilizce dinleme egzersizi için online eğitim: Sonuç odaklı, en başarılı sistem

 

Online İngilizce dinleme ve konuşma üzerine kurulu bir sisteme sahiptir. Önce dinler sonra konuşmaya başlarsınız. Ana dili İngilizce olan bir öğretmen eşliğinde en doğru telaffuzu öğrenir, telaffuz sorunu yaşamayan biri olarak da hem dinlediğinizi anlar hem de rahat İngilizce konuşursunuz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı