İngilizce Dinleme Siteleri: En Faydalı Kaynaklar


Ses ve Görsellerle İngilizce Öğrenme
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizceyi geliştirmek için İngilizce dinleme sitelerinde yer alan parçaları dinlemek destek eğitim olarak önemlidir. Farklı dinleme sitelerinde dinleme ve anlama egzersizleri yapmak kulak yeteneğini geliştirmeye yardımcı olur. Dinleme sitelerinde dikkati çeken genelde orta seviye İngilizce bilgisine ihtiyaç olduğudur. Çünkü temel seviyede dinleme ihtiyacından ziyade genel kelime ve gramer konularını öğrenmek ağır basar. Temel seviyeden sonra başlayan konuşma ve dinleme aktivitelerini destekleyici bir çalışma İngilizceyi geliştirmede önemli rol oynar.

Popüler İngilizce dinleme siteleri

esl-lab com

voanews com

bbc co uk

breakingnewsenglish com

britishcouncil org

englishlistening com

world-english org

 

agendaweb com

ego4u com

a4esl org

long-chang com

esl-lab com temel, genel ve akademik İngilizceyi geliştirmeye yönelik parçalarla en çok tercih edilen siteler arasında yer alır. Seviyeler kolay, orta ve zor seviye olup kişi kendi seviyesine uygun onlarca dinleme parçası bulabilir. Dinleme sitelerinin her biri dinleme metinleri, röportaj ve orijinal ses dosyaları içeren metinlerle doludur.

İngilizce dinleme nasıl geliştirilir?

İngilizce bir parçayı, metni veya konuşmayı dinlemenin amacı İngilizce kulak becerisini geliştirmek ve kelimeleri ayrıştırarak anlamaya çalışmaktır. Bu aşamada kelimelerin telaffuzunu bilmek önemlidir. Kelimenin telaffuzunu doğru öğrenmediyseniz duyduğunuzda kelimeyi seçmeniz ve anlamanız zor olacaktır. İngilizce dinleme becerisini geliştirmek için kelimeler en doğru telaffuzları ile öğrenilmeli ve bol-bol dinleme egzersizleri yapılmalıdır. Doğru telaffuz ise ana dili İngilizce olan birinden öğrenilir. En doğru telaffuz eğitimi için online İngilizce eğitimi alabilirsiniz.

İngilizce dinleme metotları

Sıkıcı bir dinleme metni yerine eğlenceli dinleme metinleri ve röportajların tercihi önemlidir. Mesela İngilizce fıkralar, komik hikâyeler ve günlük konuşmalarda geçen komik diyaloglar seçilebilir. Konusunu sevdiğiniz bir filmi alt yazısız izleyip dinleyebilir, konuşulanları anlamaya çalışabilirsiniz.

Eğlenceli İngilizce dinleme aktiviteleri

Müzik dinlemek, alt yazısız dizi ve film izlemek, sevilen bir ünlünün İngilizce konuşmasını dinlemek, popüler konulardaki İngilizce röportajları dinlemek gibi birçok eğlenceli dinleme aktivitesi sayılabilir. Hatta sevdiğiniz bir hikâye ve masalı bile internette İngilizce dinleyebilir, İngilizcenizi geliştirerek yeni kelimeler öğrenebilirsiniz.

Dinleyerek ve konuşarak İngilizce öğrenebilirsiniz

Dünyanın en modern eğitim modeli olan konuşarak öğrenme sayesinde binlerce kişi, İngilizce seviyesini geliştirdi. Konuşarak Öğren’in sunduğu bu mükemmel sistem ile siz de tanışabilirsiniz! Türkiye’den, sanki yurt dışında eğitim alıyor gibi kaliteli bir İngilizce düzeyine ulaşmak zor değil, üstelik denemesi de ücretsiz!

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı