İngilizce Kelime Okuma Pratiği İle İngilizce Öğrenmek


İngilizce Kaynak Arayanlar İçin Kapsamlı Liste
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce kelimelerin anlamlarını bilmek ve okunuşlarına hakim olmak apayrı bir konu. Peki siz, İngilizce kelime okuma konusunda ne kadar iyisiniz?

İngilizce kelime okunuşlarını, aktif olarak İngilizce konuşulan bir yerde yaşamadığınız taktirde görebileceğiniz yerler diziler ve filmler… Peki İngilizce kelime okuma pratiği yapmak, dil öğreniminde ciddi bir katkı sağlar mı?

Anlamını, okunuşunu ve diğer dil yapıları ile birlikte kullanımını, hatta özel durumlarını bildiğiniz bir kelime dahi size özgüven veren bir detaydır.

İngilizce haber okurken, kitap okurken kelimelerin telaffuzunu da içinizden, ya da sesli olarak okumanız ciddi katkı sağlayan bir etkendir.

İngilizce bir konuşma gerçekleştirmeniz gerekirse, eğer okunuşuna hakim olmadığınız bir kelime olursa bu sizin özgüveninizi kırabilecek bir etki yaratabilir, o yüzden bir kelimenin okunuşunu bilmek, anlamını bilmek kadar önemlidir.

Yalnız bir telaffuz çalışması yeterli olmadığı gibi, bütünleşik bir İngilizce pratiği için kelime okuma çalışması yaparken aynı zamanda dinlediğinizi anlamaya yönelik çalışmalar ve hepsinden de önemlisi kendinizi İngilizce olarak ifade etmeye yönemlik konuşma çalışmaları da yapmalısınız. Kelime bir dilin yapı taşı, kelime okunuşlarına hakim olduktan sonra kendinizi İngilizce cümleler ile ifade etmeyi denemeli, en nihayetinde de ‘İngilizce olarak düşünmeye’ ve konuşmaya başlamalısınız.

İngilizce konuşarak öğrenilir

Gelelim İngilizce kelime okuma ve telaffuz çalışmalarının sizi nasıl bir sonuca ulaştıracağına. Kelime ve cümle okuma pratikleri, nihayetinde sizde dile ciddi bir yatkınlık ortaya çıkartır. Ancak tek başına bir kelime ya da cümleden ziyade, uzun vadeli ve düzenli ‘İngilizce konuşmak‘ ancak sizi İngilizce konusunda geliştirebilir. Deneyime dayalı bir eğitim sunan ve internet üzerinden, sizi anadili İngilizce olan eğitmenler ile her gün kısa zaman dilimlerinde görüştürerek, pratik yaptırarak İngilizce öğreten bir model sunan ‘Konuşarak Öğren’, İngilizceyi öğrenmek adına adım atabileceğiniz, önemli bir adres.

  • Skype gibi programlar üzerinden günde sadece 10 dakika, 20 dakika ayırarak,
  • Anadili İngilizce olan ABD’li eğitmenle her gün görüşüp, dilin canlı yönünü keşfederek,
  • Konuşarak Öğren’in her öğrencisine sunduğu geniş İngilizce döküman arşivine erişerek, siz de kısa süre içinde İngilizce konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Üstelik bunu denemesi tamamen ücretsiz. Anasayfamızdaki formu hemen doldurarak, siz de deneyin!

Merak ettiğiniz kelimelerin veya metinlerin anlamlarını öğrenmek için İngilizce – Türkçe Sözlük sitemizi mutlaka ziyaret edin.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı