İngilizce Küfürler


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Her dilde olduğu gibi, İngilizcenin de bir argo tarafı vardır. Slang olarak ifade edilen bu dünyada farklı anlamlara gelen argo sözcükler, İngilizce küfürler ve çok daha fazlası var.

 

Peki hiç, İngilizcede küfürlerin anlamlarını, ilginç karşılıklarını ve nasıl cümle içinde kullanıldıklarını merak ettiniz mi?

 

Eğer İngilizce dizi ya da filmler izliyorsanız, İngilizce küfürler ile mutlaka karşılaşmışsınızdır. Zaman zaman farklı diyaloglar içinde, yapısı Türkçeye çok fazla da benzemeyen bir argo dünyası karşımıza çıkıyor.

İngilizce Küfürler Nelerdir?

İngilizce küfürleri, Türkçe karşılıkları, belli bir kısaltma ile kullanılan İngilizce küfürleri ve İngilizce argo dünyası ile ilgili diğer merak edilenleri sizler için derledik.

 

Olumsuz sözler, küfürler elbette ki tüm dillerde, kullanımını onaylamadığımız yapılardır, ancak bir dile tamamen hakim olmak için de, gündelik kullanım ifadelerinden tutun da argosuna, küfürlerine, terimlerine, kısaltmalarına kadar her şeyi bilmek, en azından bilgi sahibi olmak gerekiyor…

 

İşte İngilizce küfürlerden bazıları ve İngilizce küfürlerin Türkçeleri… Türkçe karşılıklarının bazıları sansürlenmiştir.

 

[table id=57 /]

 

İngilizce küfürlerin cümle içinde kullanımları ve kalıplaşmış özel kalıplar gibi kullanımlarına örnekler görmek isterseniz de aşağıdaki cümlelere ve farklı yapılara da dikkat edebilirsiniz.

Cümle içinde İngilizce küfürler

[table id=58 /]

 

ingilizce küfürler

İngilizce küfürler bu şekilde uzayan giden bir listeye sahip. Önerimiz, yalnızca bilip, gerekmedikçe, hatta gerekse dahi kullanmamanız.

 

Güzel güzel, konuşa konuşa anlaşılabilen dünyamızda bu ifadeleri dışarıda başka insanlara karşı kullanırken birkaç kere düşünmek gerekiyor, başınıza bela alabilirsiniz…

 

Ancak yine de, dili öğrenirken dilin biraz argo tarafını, dilin farklı yüzlerini de bilmek, İngilizce öğrenme yolunda hakimiyetinizi arttıran türden bir konudur.

 

İngilizce ile ilgili diğer içerikler için, Konuşarak Öğren Blog’a bakabilirsiniz ve İngilizce öğrenme yolunda kararlıysanız, sizi mutlaka, on binlerce kişinin İngilizceyi öğrendiği, farklı bir metot ile herkese İngilizceyi öğreten Konuşarak Öğren sistemi ile tanışmaya davet ediyoruz.

ÖZET

İngilizce Küfür Ne Demek?

İngilizcede küfür, Slang olarak adlandırılır. İngilizce küfürler Türkçeye çevrilirken tam kelime karşılığı olmadan çevrilebilir. Örneğin; F*ck, kahretsin.

Cümle İçinde Kullanılan İngilizce Küfürler Neler?

Get the f*ck outta here, Buradan defol, What the f*ck are you, Sanane,

İngilizce Küfür Etme Ne Demek?

İngilizcede küfür aslında argo olarak kullanılan terimlerdir. Türkçe’de olduğu gibi anlamlar ifade etmezler. F*ck, kahretsin, What the f*ck are you, Sana noluyo,

Türkçe Vatdıfak Ne Demek?

İngilizce What the f*ck ( Vatdıfak), Sanane anlamını ifade eder. Diğer bir anlamı ise ne oluyor burada olarak bilinir.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı