İngilizce Müzik Siteleri İle İngilizceyi Öğrenin


açık mavi arka plan üzerinde konuşarak öğren logosu ve ingilizce müzik siteleri ile ingilizceyi öğrenin yazısı, vektörel kulaklık çizimi
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Müzik dinlemeyi seviyor ve İngilizce öğrenirken İngilizce parçalar dinleyerek hem müzik zevkini tatmak hem de İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız sizlere önereceğimiz internet sitelerinde aradığınızı bulabilirsiniz. Huzur ve keyif veren müzik aktivitesi İngilizce parçalardan oluşuyorsa İngilizce bilginize katkısı olabilir. Sınırsız bir kaynak olan internet ortamında müzik dinleyebileceğiniz İngilizce müzik siteleri için belki de daha önce araştırma yaptınız.

 

Popüler İngilizce müzik siteleri

Genius

İngilizce müzik parçalarını dinlerken müzik sözlerini de görebildiğiniz bir sitedir. Bu bağlamda telaffuz edilen kelimeleri gözle görecek, anlamını ve telaffuzunu daha ii öğreneceksiniz. Şarkı sözlerinin de yayınlanması şarkıları ezberlemeyi kolaylaştırdığından İngilizce müzik dinlemek isteyenler için oldukça faydalı bir sitedir.

 

Spotify

Şarkıyı söyleyen sanatçıların ve grupların biyografisinin de olduğu sitede bir taraftan müzik dinleyebilir diğer taraftan da İngilizce gazete ve makaleler okuyabilirsiniz.

 

Metrolyrics

Şarkı sözlerini şarkıyı dinleme esnasında takip edebileceğiniz bir sitedir.

 

Deezer

Sanatçılarının biyografilerinin bulunduğu ve şarkı önerileri ile dolu bir müzik sitesidir.

 

British Council

Film, müzik ve videoların bolca bulunduğu bir sitedir.

 

Subingles.com

Eski ve yeni birçok İngilizce şarkı alt yazılı olarak dinlenebilmekte, birçok efsane grup ve sanatçı en güzel şarkıları ile İngilizce şarkı dinlemek isteyenler için tavsiye dilmektedir.

 

İngilizce şarkılar dinlemek İngilizceyi geliştirir mi?

Günlük konuşma dili bakımından İngilizce şarkılar birçok kelime ve deyimlerle eğitime destektir. Duyguları ifade eden müzik parçaları, dinlendiğinde insana keyif vermekte, o esnada duyulan kelime ve deyimler insanın diline dolanmaktadır.

İngiliz kültürünü öğrenmeyi kolaylaştırır. Ana dili İngilizce olan birinden dinlenen İngilizce bir şarkı İngiliz kültürüne aşinalık sağlar.

Doğru şarkıların seçilmesi hem kelime ezberlemeyi hem de günlük konuşma diline hakim olmayı sağlar.

Çünkü şarkılar öğrenildikten sonra sürekli tekrarlanır ve öğrenilen kelimeler unutulmaz.

 

İngilizce şarkılar doğru seçilmez ise

Şarkıyı anlamak zorlaşır

Kelimeler yakalansa bile genel anlamda cümleler anlaşılmaz

Mecazi kullanılan kelimeler fazla ise şarkılarla kelime öğrenmek zorlaşır.

Belli bir seviyeden sonra İngilizce şarkılar yabancı dil bilginize bir şeyler katsa da, İngilizcenizi ilerletmek istiyorsanız online İngilizce eğitimleri tercih edin.

 

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.