İngilizce Öğrenme Yolları: 10 Dakika Ayırarak 6 Ayda İngilizce


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizceyi öğrenmeye kararlıysanız, başarıya giden yolda en etkili İngilizce öğrenme yolları ile tanışmanın zamanı geldi, işte o yollar!

İngilizce öğrenmek: İmkansız mı, mümkün mü?

İngilizce öğrenmek, kimsede kuşku bırakmayacak şekilde, çağımızın en önemli gereksinimlerinden bir tanesi. Eğer iyi bir İngilizce temeliniz yoksa, bunun çok zor, veyahut imkansıza yakın olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak durum böyle değildir, dünyada en çok konuşulan dillerden bir tanesi olan İngilizce, dünya iletişiminin temel ayağını oluşturuyor.

İngilizce öğrenme yolları: Kelime ezberlemek

635859768309163237-70117960_fnd_Baking-101-Butter-Flour_s4x3_lg

Kelime dağarcığınız ne kadar gelişmiş olursa olsun, dile hakimiyetiniz o denli artar. Ancak bunun altında iyi de bir dil bilgisi, gramer yapısı bilgisi gerekir. Yani tek başına yeterli olmayacaktır.

İngilizce film ve dizi izlemek

hbo-bringing-back-game-of-thrones-for-a-third-chapter

İngilizce multimedya içerikleri izlemek, dinlemek faydalı bir seçenektir. Dilin aktüel haline ayak uydurmanızı, okunuşları kavramanızı sağlar. Size birçok şey katar, ancak İngilizceyi size öğretemez. Tek başına yeterli olabilecek bir şey değildir.

İSMEK ya da diğer İngilizce kursları

AY321741

Geldik binlerce kişinin gittiği kurslara. İngilizce kursları, hem teorik hem de kısmen pratik eğitim vermeye çalışır, sizi belirledikleri kurlara göre iyi bir noktaya taşımaya çalışır. Ancak bu, temeli çok iyi bir insan için, TOEFL gibi sınavlardan başarılı olmayı getirebilir, yani sınav standartlarında başarılı olabilirsiniz, o da gerçekten iyi bir yol kat etmiş olursanız. Peki İngilizceyi öğretebilir mi?

Bir mülakata girdiğinizde, sizle İngilizce görüşmek istediklerinde, kurstaki bilgileriniz yeterli olacak mıdır?

Yeni başlayanlara sıfırdan İngilizce dersleri: Başlangıç dersi!

İngilizce konusunda herkesin ilkokul ve lise, muhtemelen üniversite döneminden gelen bir temeli var. Ancak İngilizce dersleri alarak, online ya da bir kurs üzerinden İngilizce konusunda kendinizi geliştirmeye devam etmemiş olabilirsiniz, bunun birçok nedeni var. Dil okullarının ücretlerinin yüksek bütçelere denk gelmesi, yurt dışına çıkarak İngilizce öğrenmenin kolay bir konu olmaması…

Ancak Türkiye’de faaliyet gösteren, hatta bir klasik kurs olarak değil de internet üzerinden İngilizce öğreten bir marka olan Konuşarak Öğren, birçok dijital kanalda İngilizce dersleri sunuyor. Aşağıda da yeni başlayanlar için sıfırdan bir İngilizce kursu göreceksiniz. Youtube üzerinden video izleyerek birçok kişi İngilizcesini geliştirdi, ilk adımı şimdi atmak, ilk dersi şimdi almak istemez misiniz?

Buyrun! Yeni başlayanlar için sıfırdan İngilizce:

İlk dersimizi aldıysak, esas soruya tekrar dönelim ve İngilizce öğrenmek neden bu kadar zor, bu sorunun yanıtını bulalım. İngilizceyi ilkokulda öğrenmek zor, lisede öğrenmek ciddi bir çaba gerektiriyor. Üniversitede İngilizce öğrenmek ise, eğer öğretim diliniz İngilizce değilse öncekiler gibi maalesef. Peki nasıl İngilizce öğreneceğiz?

Nasıl İngilizce öğrenilir: Günde 10 dakika pratikle 6 ayda İngilizce öğrenmek!

İngilizce öğrenmeyi düşünenler için en temel tavsiye, dili hayatın içinde kullanabilecekleri bir eğitim yolu. Bu da hayat şartları bakımından gerçekten zor bir konu. Günde 10 dakika ayırarak, okul ya da iş yaşantınızı zorlamayacak ve sosyal hayatınızı da baltalamayacak derecede nasıl İngilizce öğrenebilirsiniz? Bunun yanıtı, aşağıda gizli.

Türkiye’de 9 senelik geçmişi ile, 30 bine yakın kişiye İngilizce öğretmeyi başarmış, deneyime dönük eğitim modelini en iyi uygulayan markalardan birisi olan Konuşarak Öğren, sunduğu başarılı model ile günde 10 dakika pratik ile, birkaç ay içerisinde İngilizce bilgisini ciddi manada ilerletmenin anahtarı, sorunuzun yanıtı!

1- İngilizce öğrenmek kısa vadeli bir iş değil, ciddi bir süreçtir

Günde ne kadar zaman ayırıyorsanız ayırın, İngilizce eğitimi sürecini ciddiye almalısınız. 5 ay çok dolu ve ciddi bir eğitimi Londra’da alsanız dahi, döndüğünüzde eğer İngilizce sizin hayatınızda yer almayacaksa, aldığınız eğitimin anlamı olmayacak! Bu yüzden İngilizce eğitimi sürecine 2 aylık, 3 aylık diye bakmadan uzun vadeli bir bakış açısıyla yaklaşmalısınız. Aldığınız eğitim İngilizceyi hayatınızın içine sokmalı…

Dizi izleyerek, kitap okuyarak, İngilizce haberleri takip ederek bunu başarabilirsiniz. Ancak gayet tabii ki, İngilizce eğitiminde profesyonel bir bakış açısı getirmiş bir kurs ile işbirliği, işinizi çok kolaylaştıracak faktör. İsmek ya da diğer klasik İngilizce kursları, kaç kur İngilizce eğitimi vaat ediyor olursa olsun işin sonucunda eğer kağıt üzerinde kalan bir bilgi varsa, işe yaramıyor demektir. Bu anlamda deneyime dönük, size İngilizceyi gerçekten öğreten bir kursu tercih etmelisiniz.

2- Klasik İngilizce kurslarının ‘kur odaklı’ programları ile İngilizce öğrenemezsiniz

2 kur yerine 5 kurluk ücret ödeyip, kendinizi şanslı hissediyor ve İngilizceyi çok iyi bir şekilde öğreneceğinizi düşünüyorsanız, umarız bu şevkinizi kaybetmesiniz ancak bu gayet zor ve iddialı bir durum. Günümüzde birçok kişi, özellikle iş başvuruları öncesindeki yeni mezun gençler İngilizce kurslarının kur başına ücret alınan programlarına katılıp İngilizce öğrenmeye çalışıyor. Gramer konuları, kelime ezberleri ve testler üzerinden İngilizce öğrenmek hem zor bir konu, hem de 9-12 aylık bir programın disiplinine girerek bu süreci yönetmek zaman alıcıdır.

Spor salonuna kayıt olup, 2 ay yerine 12 aylık daha uygun aylık ödeme avantajı elde edebilirsiniz. Ancak 1-2 ay sonra ertelemeye, gitmemeye başladığınız salon artık size çekici gelmeyecektir… Birçok kişi kayıt olduğu spor salonuna, birkaç ay sonra gitmeyi kesiyor… Bunun nedeni nedir? Spor konusunda aslolan sizin hissiyatınız! Evinizin önündeki sahil şeridinde de kilometrelerce koşabilirsiniz… Kurs konusunda da klasik İngilizce eğitimi veren kursları bir kenara bırakıp, İngilizceyi deneyim yolu ile hayatınıza sokan bir platform sizin için en faydalısı olacaktır.

3- İngilizce konuşabiliyorsanız, İngilizceyi biliyorsunuz demektir

Maalesef tersi de geçerlidir. Eğer İngilizce konuşmayı bilmiyorsanız, bir İngilizle konuşurken cümleleri, kelimeleri seçemiyor ve kendinizi ifade edemiyorsanız kurslardan aldığınız sertifikalar, sınav puanlarınız anlamsızdır.

Deneyime dönük İngilizce modeli ile binlerce kişinin İngilizce öğrenmesini sağlayan Konuşarak Öğren modeli de tam buradan yola çıkıyor. Gramer ve kelime bilgisini, süreç esnasında inşa etmenize yardımcı olurken esas öğrenim metodunu konuşma üzerine kurmuş, yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Konuşarak Öğren’in eğitim modeli, anadili İngilizce olan eğitmenler ile her gün kısa aralıklarla konuşarak, İngilizceyi doğrudan deneyimlemenizi sağlamaktır. Konuşarak Öğren’e katılan profesyoneller, öğrenciler ve İngilizcesini geliştirmek isteyen herkes kendine göre hazırlayabileceği online bir program eşliğinde İngilizcesini geliştirebilir.

Konuşarak Öğren nasıl bir İngilizce programı sunuyor?

Şu ana kadar okullarda aldığınız İngilizce eğitimlerini ya da gittiğiniz İngilizce kurslarında gördüğünüz tüm eğitim modelini bir kenara bırakın, çünkü son yıllara damgasını vurmuş modern bir metot olan ‘deneyime dayalı eğitim’i baz almış, yenilikçi bir yaklaşım olan bu eğitim, çok farklı.

-Konuşarak Öğren’de, günlük 10-20 ya da 30 dakika gibi, tamamen zamanınıza göre tercih edebileceğiniz kısa aralıklar ile, anadili İngilizce olan ABD’li eğitmenler ile görüşürsünüz. Anadilde İngilizce konuşan birisiyle her gün yapacağınız tekrarlar, İngilizceye olan bakışınızı, algınızı, her şeyinizi değiştirecek.

-Günlük yapılan konuşmalarda bazen gündelik konularda, bazen ise eğitmeniniz ile geliştirdiğiniz programa, sohbete paralel konularda telafuz çalışmaları yapmış olacaksınız.

-Konuşarak Öğren eğitimlerinde yapacağınız görüşme telefondan olabildiği gibi Skype üzerinden de olmaktadır, yani hem bilgisayarınızdan hem de akıllı telefonunuzdan bu görüşmeleri yapabiliyorsunuz. Bu da demek oluyor ki sadece evde ya da dışarıda değil, dilerseniz iş yerinde öğle yemeği arasında dahi bu özel İngilizce kursunu alma şansınız var.

-Eğitimlerde her seviyeye farklı bir şekilde yaklaşım getiriliyor. Başlangıç seviyesinde İngilizce öğrenmek istiyorum diyenler için farklı bir model, çok daha ileri düzey İngilizceye sahip olanlar için farklı düzey söz konusu. Mesleki profesyonellere ya da öğrencilere özel geliştirilmiş programlar ile de, mesleki terminolojiye hakimiyetinizi arttırma amacı güden özel programlar söz konusu.

-Konuşarak Öğren modeli sonucunda, 5-6 aylık süre zarfında elde ettiğiniz deneyim, İngilizce telaffuz kabiliyeti artık sizde bir farkındalık yaratıyor ve İngilizce konuşma özgüvenini yakalıyorsunuz! Bunu, gramer ve kelime konularında bir temel çalışma ile desteklediğinizde ciddi anlamda İngilizce seviyenizde bir fark hissedeceksiniz!

Kursun en önemli yanlarından birisi de, ilk deneme görüşmesi ücretsiz! Yani kayıt olmadan önce denemek isterseniz, telefon numaranızı bırakarak size ulaşılmasını sağlamanız yeterli!

4- İngilizce öğrenme konusunda zengin, sınırsız içerik elinizin altında!

Sisteme kayıt olduğunuzda size verilen bir kullanıcı adı ve şifre aracılığıyla, Konuşarak Öğren öğrenci paneline girmiş olursunuz. Bu panelde sizi konuşma egzersizleri dışında kelime öğrenme, gramer konularında kendinizi geliştirme ve İngilizce ile ilgili işinize yarayabilecek her konuda çok güçlü, kapsamlı dosyalar bekliyor. Bir taraftan konuşma pratiği ile her geçen gün daha iyi İngilizce konuşurken diğer taraftan da kelime dağarcığınızı güçlendirmek elinizde.

İngilizce kelime egzersizi ve tekrar uygulamaları, gramer konusunda test çözerek pratik yapabilmenizi sağlayan özel uygulamalar ve çok daha fazlası, Konuşarak Öğren eğitim panelinde. İngilizce öğrenmeye hevesli birisi olarak, merak ettiğiniz ve sahip olmak istediğiniz tüm bilgiler, ekranınızda olacak. İnternetten İngilizce öğrenmek istiyorum diyenler için kapsamlı dökümanlar, ücretsiz şekilde kayıt olmuş öğrencilere sunulmaktadır.

5- Birebir İngilizce dersleri fark yaratır!

Klasik İngilizce kurslarında, bir sınıfta onlarca insan, bir eğitmenden onlara bir dil öğretmesini bekliyor. Halbuki bu gerçekten çok zorlu bir konu. Kolay kolay hiç kimse, birebir İngilizce dersi olmadan İngilizce konusunda ciddi anlamda kendini geliştiremez, bu diğer dersler için de geçerlidir.

Anadili İngilizce olan bir eğitmenden, birebir aldığınız dersler sayesinde dilin hiç görmediğiniz yönlerini keşfedebilirsiniz, bu ancak native speaker bir İngilizce eğitmen ile Skype gibi programlar aracılığıyla görüşerek mümkündür. Her dersin ardından eksiklerinizi size söyleyen, not eden, eksik yönlerinizi geliştirmeniz için size tavsiyelerde bulunan Amerikalı İngilizce öğretmeniniz ile, siz de İngilizce konusunda kısa sürede ciddi bir yol alabilirsiniz. Bunun için Konuşarak Öğren sistemini mutlaka denemenizi size tavsiye ediyoruz.

Konuşarak İngilizce öğrenme

jj

Bir insanın, bir dili bilip bilmediğini anlamak için en önemli referans, onunla konuşmaktır. Bu bazen yolda rastgele bir konuşma olur, bazen de bir iş görüşmesi olur. Konuşabiliyorsanız, anlayabiliyorsanız ve kendinizi ifade edebiliyorsanız, siz o dili biliyorsunuzdur. Bu sebepten dolayı, İngilizce konuşarak öğrenilir! Bu demek değildir ki, dil bilgisi, kelime bilgisi ve aktüel İngilizceden (dizi, film, internet içerikleri) uzak kalıp sadece konuşma ile bir yerlere gelmek… Konuşarak Öğren’de, bilgisayarınız üzerinden bağlanıp video görüşme yaptığınız, ana dili İngilizce olan kişiler ile görüşüp, konuşup, dile hakimiyetinizi arttırırken aynı zamanda diğer taraftan kelime bilginizi ve imla bilginizi de güçlendirirsiniz.

Sonucunda ise, gerçekten iyi düzeyde bir İngilizceye sahip olarak hem eğitim, hem de iş alanında artık yanınızda İngilizcenin gücünü hep hissedebilirsiniz!

Zaman kaybetmeden ücretsiz şekilde İngilizce görüşme gerçekleştirmek ve Konuşarak Öğren sistemini test etmek için, anasayfamıza tıklayın ve ücretsiz deneyin… On binlerce öğrenci bu şekilde İngilizce öğrendi, siz de yapabilirsiniz!

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı