İngilizce Okuma Parçaları İçin En İyi İnternet Siteleri


İnternet Üzerinden İngilizce Öğrenmek
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce okuma parçaları ile hem dinleme hem de okuma aktiviteleri yapabilir, internette İngilizcenizi geliştirecek birçok reading-listening web sitesi bulabilirsiniz. Şimdi bu sitelerden birkaçını içeriği ile sizlere vermek istiyoruz.

Unutmayın ki, elimizin altındaki internet ayrıcalığından maksimum şekilde yararlanmazsak, İngilizce konusundaki geleceğimizi heba etmiş olabiliriz! İngilizce okuma parçaları ders arasında, tatillerde şezlongda uzanırken, metroda, her yerde okunabilir!

İngilizce okuma parçaları için en iyi uygulamalar

Android uygulaması: Pratik İngilizce okuma

Her seviyede 1.000’den fazla okuma parçası bulacağınız bir adrestir. Okuma parçalarının aynı zamanda telaffuzlarını da bulacağınız sitede her kategoride her seviyede birbirinden güzel okuma parçaları bulabilirsiniz. Bilmediğiniz kelimelerin üzerine tıklayarak anlamını öğrenebilir ve aynı zamanda kaydedebilirsiniz.

Dinleme ve okuma için bir web sitesi: Breakingnewsenglish.com

Dinleme ve okuma egzersizleri için güzel bir site. Birçok okuma parçasında okuma ve dinleme egzersizleri sırasında kelime eşleştirme ve boşluk doldurma gibi aktiviteler de bulunuyor. Okuma parçalarını ilk önce dinleyebilir, telaffuzla ilgili egzersiz yapabilirsiniz.

İngilizce dinleme pratiği: Ello.org

Seviye ayrımının olmadığı röportaj şeklindeki bir listening adresidir. Metni konuşma esnasında izleyebilir, her bir metin sonunda parça ile ilgili testleri çözebilirsiniz. Metni henüz görmeden de dinleyebilir, anlama konusunda kendi kendinizi test edebilirsiniz.

İngilizce yeterlilik sınavına hazırlananlar için: Esl-lab

Okuma parçaları temel, akademik ve genel kategorilerde olup her kategoride birçok dinleme ve okuma parçaları bulunuyor. Okuma parça seviyeleri ise basit, orta ve zor seviyeler olarak üç gruptadır. Seçilen dinleme ve okuma parçasında kelime aktiviteleri, testler ve kelimelerin cümle içinde kullanımı ile ilgili bölümler de var. Özellikle İngilizce yeterlilik sınavına hazırlananlar için de son derece faydalı bir sitedir.

Dünya haberlerini İngilizce okumak: Voanews

Dünya haberlerini İngilizce olarak okuyup dinleyebileceğiniz bir sitedir. Ülke seçimi yapabilir, onlarca haber kategorisinden ilgi duyduğunuz bir alanda haberleri hem dinleyip hem de okuyabilirsiniz. Aşağıdaki adresler de benzeri şekilde, kaliteli İngilizce metinler bulabileceğiniz, okuyabileceğiniz mecralardır.

agendaweb.com

bbc.co.uk

 

İngilizce okuma ve dinleme

İngilizce konuşabilme becerisi kazanmada dinleme ve okuma aktiviteleri son derece önemlidir. Dinleme, okuma, konuşma ve yazma birlikte yürütülmeli, bu dört aktivitenin olduğu bir İngilizce eğitimi alınarak yabancı dil geliştirilmelidir. Haberler, hikayeler, masallar ve kategori bazında daha birçok okuma parçaları hem yeni kelime öğrenme bakımından hem de öğrenilenlerin kullanım yerini görme bakımından faydalıdır. Birçok okuma parçasını konu ve ünite bazında bulacağınız online eğitimlerde hem konuşma pratiği hem de dinleme, okuma ve yazma pratiği yapabilir, profesyonel bir İngilizce öğretmeni ile skype üzerinden konuşarak canlı İngilizce eğitimi alabilirsiniz.

konusarak-ogren-ile-ingilizce-ogrenmek

Bunun için Konuşarak Öğren’e göz atmaya ne dersiniz?

Bilgi ve ücretsiz deneme şansı için; www.konusarakogren.com

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı