İngilizce Radyo Dinlemek ve İngilizce Öğrenimine Katkıları


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmede yazma ve konuşmanın yanında dinlemenin ve dinlediğinin anlamaya çalışmanın çok etkisi bulunmaktadır. Yabancı dilde pratik yapmanın önemi herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Radyo dinleyerek İngilizce öğrenmek bunlardan biridir. İnternetin hızla yaygınlaştığı günümüz teknoloji çağında artık cep telefonlarından ve bilgisayarlardan da radyo dinlenebilmektedir. Dünyanın dört bir yanındaki İngilizce yayınları anlık dinleyebilir, son derece faydalı olacak pratikler yapabilirsiniz. Üstelik bu radyo kanallarına ulaşmak çok kolaydır. İngilizceyi öğrenmeyi kafasına koyan birisi yolda yürürken bile akıllı telefonlardan bu radyo kanallarını dinleyebilir ve dil eğitimine ciddi katkı sağlayabilir. Popüler İngilizce radyo kanallarını merak ettiyseniz sıralayalım..

English as a Second Language Radio

Başlangıç ve orta seviye için kaliteli bir radyo kanalıdır. Karakterlerin karşılıklı konuşmalarını dinleyerek günlük konuşma pratiğinizi geliştirebilir, online indirilen materyallerle pratik yapabilirsiniz. Konuşma seviyesi bakımından ileri derece İngilizce bilenlere basit geleceğinden bu kanalda takılmak onları sıkabilir. İngilizce öğrenmeye yeni başlıyor veya orta seviyede iseniz sizin için çok faydalı olacaktır.

Listen to English

Kelimeler ve kavramlarla ilgili bol-bol hikaye dinleyebileceğiniz bir radyo kanalıdır. Yine başlangıç ve orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olanlar için idealdir. Kelime öğrenmek için nimonik yöntemin kullanıldığı radyo kanalını dinleyerek kelime hazinenizi geliştirebilir, birbirinden eğlenceli hikayeleri dinleyerek hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Englishclass101.com

Pratik bilgilerin paylaşıldığı, hikaye ve diyaloglarla keyifli İngilizce öğrenmenin sağlandığı bir radyo kanalıdır. Her seviye için bilgilerin bulunduğu kanaldan tüm öğrenciler fayda sağlamakta, ileri seviyedekiler de kendi seviyesine uygun bilgiler bulmaktadır. Bol-bol bu radyoyu dinleyerek seviyenizi taze tutabilir, yeni kelime bilgileri ve pratik bilgilerle bir sonraki seviyeye geçmeyi hızlandırabilirsiniz.

Tunein İngilizce Radyo

Bu kanal üzerinden yüzlerce İngilizce radyo kanalına ulaşabilir, dil eğitiminize ciddi katkılar sağlayabilirsiniz. 100 binden fazla radyo istasyonuna ulaşabilir, ülkelerine göre istediğiniz radyoyu seçerek dinleyebilirsiniz. İngilizcede pratik yapmak için İngilizce radyo kanallarını seçerek işe başlayın ve dinleme, dinlediğini anlama yetilerinizi geliştirin. Pratik yapmak için iyi bir yöntem olan radyo dinlemeye kaliteli radyoları dinleyerek başlayabilirsiniz.

Android ve iOS radyo uygulamaları

Artık akıllı telefonlarınız üzerinden en popüler İngilizce Radyo kanallarına da ulaşabilirsiniz. İngilizce Radyo dünyasına adım atmak için, uygulama mağazalarına girin ve BBC Radyo, Bloomberg, Russia Today, Voice of America gibi dünyaca ünlü radyoların kanallarında günlük dili yakalayarak, İngilizcenizi geliştirin!

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı