İngilizce test yapabileceğiniz internet siteleri


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

 Uluslararası geçerli bir dil olan İngilizce, günümüz eğitim yaşamında ve iş hayatında herkesin ilk etapta öğrenmek istediği bir yabancı dildir. Bir dil bir insan atasözü, bir yabancı dil bilmenin önemini çok daha iyi anlatmaktadır. İyi bir kariyer yapmak için İngilizcenin olmazsa olmaz bir dil olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Yabancı dil eğitimi almak isteyenlerin sıfırdan başlayanlar hariç seviyelerini bilmeleri ve ona göre eğitim almaya başlamaları önemlidir. Gereksiz yere seviyenin altında başlamak veya öğrenmeden bir üst seviyeye geçmek İngilizce öğrenmek isteyen biri için can sıkıcı olabilir. Sizler de İngilizce bilginizi ölçmek ve seviyenizi öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki İngilizce Test sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Wall Street English

Wall Street English seviye tespit sınavı tamamen ücretsiz olup İngilizce Test seviyesini ölçmektedir. Cevaplanan bir sorunun cevabını değiştirmek için geri dönülmemektedir. Online verilen hizmette seviye tespit sınavı için ilk olarak form doldurulmakta, devam et butonundan sonra sınav başlamaktadır.

EF Test

Ücretsiz olarak yabancı dil testi yapan site, 10 dakika gibi bir sürede seviyenizi ölçmenizi sağlamaktadır. İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca seviye testi sunmakta, Avrupa Ortak Referans çerçevesinde seviyenizi ölçmektedir.

Seviye tespiti 

50 sorudan oluşan seviye tespit sınavının 20 dakikada tamamlanması istenmektedir. En popüler İngilizce Test sitelerinden olup ücretsiz hizmet sunmaktadır.

www.seviyetespiti.com/

ESP 

Online seviye tespit sınavı yapan esp.com.tr sitesi, 1999 yılından beri hizmet sunan kaliteli bir sitedir. Genel seviye testi yanında bilgi ölçen testler de bulunmaktadır.

 www.esp.com.tr/esp-seviye-tespit-sinavi.asp

ICEP

icep-ingilizce-test

Uluslararası bir marka olarak 1986 yılından bu yana hizmet veren icep world, genel merkezi İngiltere Londra olan sektörün öncü sitelerindendir. 30 dakikalık seviye tespit sınavında iki yanlış bir doğruyu götürmekte, sınavdan sonra sertifika alınabilmektedir.

www.icep.com.tr/quiz.asp 

BEA 

Ücretsiz seviye tespit sınavlarından biridir. İngilizce Test bilgi seviyesini ölçmekte, sonrasında mülakata girilerek istenirse seviye belgelendirilmektedir. Genel ve iş İngilizcesi öğreten, Skype üzerinden ders veren, sınavlara hazırlayan kaliteli kursları olan bir sitedir.

www.bea-tr.com/online-seviye-tespit-sinavi-2/

Cambridge English 

25 adet çoktan seçmeli sorusu olan bir seviye tespit sınavı yapmaktadır. Süre sınırlaması yoktur. Ücretsizdir. İngilizcenin geliştirilmesini ve öğrenilmesini destekleyen kaliteli bir sitedir.

www.cambridgeenglish.org/tr/test-your-english/ 

Elmas İngilizce 

Kelime ve gramer bilgisini ayrı ayrı ölçen testten oluşmaktadır. Test 25 sorudan oluşmakta ve en az 2 test çözülmesi site tarafından tavsiye edilmektedir. Seviye tespit testleri yanında birçok amaca yönelik faydalı İngilizce testleri de bulunmaktadır.

www.elmasingilizce.com/ingilizce-seviye-tespit-sinavi.aspx

Bonus: Konuşarak Öğren!

konusarakogren

Türkiye’de İngilizce öğrenme konusunda fark yaratan bir formül geliştirerek, online olarak konuşma odaklı İngilizce öğrenim modelini sunan ve birçok kişinin İngilizce öğrenmesine yardımcı olan Konuşarak Öğren’i kullanarak, siz de İngilizcenizi test edebilir, geliştirebilir, uzman hocalardan görüntülü konuşmalar ile ders alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı