İngilizceyi Geliştirmek İçin Podcast Önerileri


İngilizceyi Geliştirmek İçin Podcast Önerileri
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizceyi geliştirmek için podcast dinlemek, ders kitabı görmekten sıkılan ve hızlı bir şekilde İngilizcesini geliştirmek isteyenlerin tercihidir. Podcastler erişimin sağlandığı her yerden dinlenebilir. İnternet ortamında son derece eğlenceli podcast konuşmalar bulunmaktadır. Sizlere İngilizceyi geliştirmek için podcast önerileri sunarak birkaç web site adresi ve özellikleri ile ilgili bilgi vermek istiyoruz. İster yolda giderken, ister yolculukta veya ister ev-iş yeri ortamında dinleyin, dinlemekten her zaman keyif alacaksınız. Şimdi, dinleme ve anlama kabiliyetinizi geliştirmesi bakımından önereceğimiz podcast sitelerini sıralayalım.

İngilizceyi geliştirmek için podcast önerileri

İngilizceyi Geliştirmek İçin Podcast Önerileri

Learn English

Başlangıç seviyesi için British Council tarafından hazırlanan bir sitedir. Yeni kelimeler öğrenmek, öğrenilenlerin kalıcı olmasını sağlamak için günlük hayattan kelimeler, cümle kalıpları ve metinler alınmıştır. Destekleyici bazı öğeler ücretsiz sunulmaktadır. Bölüm-bölüm dinlenen Leran English, quiz ve kelime testleri ile öğrenilenlerin test edilmesini de sağlamaktadır.

Voice of America Learning English

Birçok farklı seçenek sunan, popüler konuları işleyen bir sitedir. Başlangıç seviyesi için mükemmeldir. Önce yavaş konuşmalar ardından biraz daha hızlı konuşmalarla dinleme ve anlama kabiliyeti geliştirilir. Dil bilimi, sinema, bilim, Amerikan tarihi ve daha birçok konuyu işler. Ses ve müzik efektleri ile süslenmiş olan site, dinleme ve konuşma bazlı şekli ile İngilizcesini geliştirmek isteyenlerin tercihidir.

Culips ESL Podcast

Her seviyeye uygun bir podcasttir. Dört çeşit podcasti bulunur. Yakın plan podcast, geveze podcast, kelimeyi yakala podcasti ve meraklı sorular podcasti olmak üzere normalden daha az hızlı bir tarzda eğlenceli bir İngilizce geliştirme podcastidir.

Luke’s English Podcast

Komediyi sevenler için eğlenceli bir podcasttir. Stand-up komedisi olarak öğrenirken güldürür. Bazı bölümlerini söylemek gerekirse Doctor Who bölümü, Karides Hikayesi ve İngiliz Premier Ligi Futbol sayılabilir. Dinleyicinin hemen dikkatini çeken ve ilgi uyandıran bir sese sahiptir.

Business English Pod

İş dünyasına ilişkin her muhtemel olay üzerine konuları olan mükemmel bir iş dünyası podcastidir. Her konuya birkaç dakika değinilir. Normal hızın altında bir hızla İngilizceye biraz hakim olan birinin anlayacağı tarzdadır.

Better at English

Ana dili İngilizce olanların konuşmalarını derleyen bir yapıdadır. Ciddi, gülünç, önemli, önemsiz her konuda konuşma bulunur. Transkriptler ve kelime notları da bulunmaktadır.

Podcastler ile İngilizce dinleme ve anlama yeteneğimizi geliştirdikten sonra sıra geldi konuşmaya! Var mısınız diğer on binlerce insan gibi İngilizceyi konuşarak öğrenmeye!…

www.konusarakogren.com

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı