1 Ayda İngilizce Öğrenmek Mümkün mü?


1 ayda İngilizce öğrenmek mümkün mü?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

1 ayda İngilizce öğrenmek mümkün mü yoksa İngilizce öğrenmek için daha uzun bir süreç mi gerekiyor? 1 ayda İngilizce nasıl öğrenilir sorusu günümüzde özellikle de İngilizce öğrenmenin bu denli artık tercih değil zorunluluk olarak karşımıza çıktığı bir dönemde en çok sorduğumuz sorular arasında yer alıyor.

Peki gerçekten 1 ayda İngilizce öğrenmek mümkün mü? 1 ayda İngilizce nasıl öğrenilir? İşte 1 ayda İngilizce öğrenme programı hakkında bilgiler yazımızda…

1 AYDA İNGİLİZCE ÖĞRENMEK MÜMKÜN MÜ?

1 ayda İngilizce öğrenme fikri, İngilizce dünyanın en kolay dillerinden biri olsa da öğrenilmesi zaman alan bir dil olduğu için pek de mümkün olmayabilir. Ancak bazen acil bir yurt dışı seyahat planı için veya yabancı dildeki bir eğitim programı için ya da herhangi bir başka sebeple kısa sürede hatta bir ayda İngilizce öğrenmek isteyebilirsiniz. Peki 1 ayda İngilizce öğrenmek mümkün mü? 1 ayda sıfırdan İngilizce öğrenmek, akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak, yazmak, okumak tüm bunların 1 ay gibi bir sürede gerçekleşmesi tabii ki de mümkün değildir fakat İngilizce dil seviyenize göre 1 ayda İngilizce dil bilginizi, konuşma, yazma, okuma becerinizi geliştirmek mümkün olabilir. Yani aslında bir bakıma 1 ayda İngilizce öğrenmek planlı bir çalışma ve ihtiyaç duyduğunuz İngilizce seviyesine göre mümkündür. Eğer İngilizce dil seviyenizi bilmiyorsanız Konuşarak Öğren Online İngilizce Dil Kursu ile İngilizce dil seviyenizi öğrenebilir ve 1 ayda İngilizce öğrenmenizin mümkün olup olmayacağı yanıtını da kendiniz karar verebilirsiniz.

30 günde İngilizce öğrenmek hedefi oldukça iddialı bir hedef, ancak başarılabilir.

İngilizce dil öğrenmeye yeni başlayan bir birey 1 ayda düzenli çalışma ile İngilizcenin ilk temel seviyesi olan A1 seviyesini tamamlayabilir. Ancak 1 ayda İngilizce öğrenme işi burada bitmiyor. İhtiyacınız olan İngilizce seviyesi aslında sizin 1 ayda İngilizce öğrenmek mümkün mü sorunuzun cevabını oluşturuyor. 1 ayda İngilizce öğrenmek size A1 seviyede İngilizcede dil bilgisi kazandırır. Ancak A1 seviyesi İngilizceyi her ortamda yazılı veya sözlü olarak kullanabilmeniz için yeterli olmayacaktır.

1 ayda İngilizce öğrenmek için ne yapmalı?

  • Kendinize inanın
  • İngilizceyi hayatınızın merkezine alın ve diğer her şeyi arka plana atın
  • Enerjinizi ve zamanınızı ayırın
  • Takıntılı olun
  • Dinle, Konuş, Oku, Yaz ve Tekrarla adımlarını rutin hale getirin
  • Hayatınızın her alanına İngilizceyi koyun
  • Evde egzersiz yapın
  • Bir öğretici satın alın

1 ayda İngilizce öğrenebileceğinize yüzde 100 inanın

1 ayda İngilizce öğrenme serüvenine katılacaksanız, o zaman kendinize inanmalısınız. Herhangi bir şüpheye veya olumsuzluğa yer bırakamazsınız. Aklınızdaki tek şey, dört hafta içinde İngilizce becerilerinizde fark yaratabileceğinize dair sarsılmaz bir inanç olmalıdır. Bu zihniyetle başlayın.

Birçok öğrencinin zihinlerinde İngilizce becerileri konusunda rahatsız edici bir şüphe duygusu vardır. Her gün çok ve uzun süre çalışacağınıza dair kesin bir inançla başlayın ve belirgin bir gelişme göreceksiniz. Bu noktadan ileri ve yukarı gidebilirsiniz.

İngilizceyi hayatınızın merkezine alın ve diğer her şeyi unutun

Eminim sosyal medya sitelerine üyesinizdir. Online olarak belirli gruplarda aktif de olabilirsiniz. Ayrıca her gün gördüğünüz arkadaşlarınızla çevrimdışı olarak kendi hayatınız var.

1 ayda İngilizce öğrenmek dışı yaptığımız şeyler zamanımızın büyük bir bölümünü alabilir ve düşüncelerimizi önümüzde duran 1 ayda İngilizce öğrenme hedefinden saptırabilir.

Bu sapmaları bir aylığına kaldırabilir misin? Dört hafta boyunca çevrimdışı ve en sevdiğiniz sosyal medya platformlarından uzak kalabilir misiniz?

Enerjinizi ve zamanınızı ayırın

Ne yazık ki, sınırlı enerji ve zaman kaynağınız var. Bu yüzden 1 ayda İngilizce öğrenirken enerjinizi ve zamanınızı akıllıca kullanın.

Takıntılı olun

1 ayda İngilizce öğrenmek nasıl mümkün olabilir işte püf nokta aslında biraz da kararlı olmanın yanı sıra takıntılı olmaktan geçiyor.

Bir ay boyunca İngilizce yaşamalı, nefes almalı, yemeli ve uyumalısın. Başka hiçbir şey düşünme. Yalnızca İngilizce, 30 gün boyunca her gün. Yap.

Dinle, Konuş, Oku, Yaz, Durula, Tekrarla

1 ayda İngilizcenizdeki gelişimi görmek için dört ana beceriyi de uygulamanız gerekir. Biri diğerine haber verir.

Konuşmanızda ilerleme görmek istiyorsanız, dinleme alıştırması yapmalısınız. Dinleme becerilerinizi geliştirin ve bu, konuşma becerilerinizde kendini gösterecektir.

Yazmakla aynı şeydir. Bütün büyük yazarlar günde birkaç saatlerini okumaya ayırırlar. Okudukları her şey bir yazar olarak ürettiklerini bildirir.

Sizin için de aynı. Her gün bir şeyler okuyorsunuz ve bu yazdıklarınıza yansıyor.

Tüm becerileri uygulayın. Her birini uygulamak için zaman ayırın. Her becerinin diğerini nasıl etkilediğini göreceksiniz ve tüm İngilizce becerileriniz gelişecek.

İngilizce her yerde olsun

1 aylık İngilizce öğrenme sürecinde sürekli onunla yani İngilizce ile bağlantı kurun.

Bahane yok. Nereye bakarsanız bakın İngilizce bulmalısınız.

Her yerde okunacak İngilizce kitaplar, ücretsiz dergiler, İngilizce TV (ancak sadece çalışmak için!), İngilizce podcast’ler, İngilizce köşesi, İngilizce kitaplarla dolu kütüphaneler, web siteleri, dergiler ve gazeteler var.

Kendinize İngilizce pratik yapma fırsatınız olmadığını söyleyemezsiniz çünkü var.

Sadece gözlerini ve kulaklarını açmalısın ve İngilizce öğrenmek için her türlü kaynağı bulacaksın.

Evde egzersiz yapın

1 ayda İngilizce öğrenmek için her gün yani 30 gün boyunca evde İngilizce pratik yapmalısın.

Tüm planınızı gözden geçirmenin dışında, yapmanız gereken başka birçok şey de var. Okumanız ve tekrar okumanız gereken tüm İngilizce makaleler, defalarca kez dinlemeniz gereken İngilizce şarkılardan oluşan mp3’ler. Ayrıca diğer tüm yeteneklerinizi İngilizce olarak da geliştirebilirsiniz. Bu da 1 ayda İngilizce öğrenmeniz için size katkı sağlayacaktır.

1 ayda İngilizce öğrenmeye çalışırken tabi ki en çok kullanılması gereken ve bilinen tekniklerden biri olmazsa olmazımızdır. Ayna tekniği, dünya çapında büyük konuşmacılar ve politikacılar tarafından kullanılmıştır. Çok basit sadece aynaya bakın, ağzınızı açın ve İngilizce konuşun.

İngilizce pratik yapmak istediğin ne varsa evde tek başına bir aynayla yapabilirsin.

Aynaya bakarken tüm okuma metinlerini ezberden okuyun, tüm dinleme alıştırmalarını tekrarlayın ve tüm konuşma becerilerinizle bunu uygulayın. Gerçekten faydasını göreceksiniz.

İngilizce gazete, dergi veya kitap okuyun

1 ayda İngilizce öğrenme sürecinizde mutlaka İngilizce kaynaklara başvurun. Bunlar şehrinizde satışı yapılan İngilizce dilindeki bir yerel gazete de olabilir. Bu sadece bir örnek. Çoğu şehir merkezinde İngilizce gazete satışı yapan satıcılar bulunmakta. Ulaşım mümkün değilse abone bile olabilirsiniz.

Gazete uzun zamandır okumamış olabilirsiniz ya da hiç okumamış olabilirsiniz! Ancak genellikle çoğu satış yerinde bulunur ve genellikle ucuzdur. Hatta bazıları ücretsiz.

Eğer gazete okumayı sevmiyorsanız 1 ayda İngilizce öğrenmek için başka seçenekler de mevcut. Örneğin; İngilizce dergi, İngilizce kitap gibi. Bu seçenekleri 1 aylık İngilizce öğrenme sürecinizde kendi istediğinize göre şekillendirebilirsiniz.

Bir İngilizce öğreticiden faydalanın

İngilizce özel eğitmenler maliyetlidir, ancak bir ay içinde İngilizce öğrenme yolunda ilerleme kaydetmenize gerçekten yardımcı olabilirler.

Kendiniz için doğru İngilizce öğretmenini bulun ve İngilizcenizde ilerlemeler kaydedin. Kişisel İngilizce öğretmenleri bulmak kolaydır, ancak ihtiyaçlarınız için doğru öğretmene sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı