1 Yılda İngilizce Öğrenilir Mi?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

1 yılda İngilizce öğrenilir mi yoksa İngilizce öğrenmek 1 yıldan daha uzun mu sürüyor sorusu günümüzde özellikle de İngilizceyi öğrenmenin bu denli artık tercih değil zorunluluk olarak karşımıza çıktığı bir dönemde en çok sorduğumuz ve akıllara gelen soruları arasında yer almakta. Peki siz de 1 yılda İngilizce öğrenilir mi, 1 yılda İngilizce öğrenmek mümkün mü, 1 yılda İngilizce nasıl öğrenebilirim sorularını araştıranlardan mısınız? İşte 1 yılda İngilizce öğrenebilir miyim diyenler için 1 senede İngilizce öğrenme programı ve detayları yazımızda…

1 YILDA İNGİLİZCE ÖĞRENİLİR Mİ?

1 yılda İngilizce öğrenmek, yeni başlayan biri bir için makul bir süredir. 1 yıl, İngilizce öğrenmek için kısa bir süre gibi gelebilir ancak internette gördüğünüz çılgın 15 günlük vaatler kadar kısa değil. Spesifik olarak bir yıl, bir yetişkinin başlangıç ​​seviyesinden başlayıp günde en az 5 saat İngilizce çalışması durumunda İngilizce bir işte çalışacak kadar akıcı hale gelmesi için gereken ortalama süredir. Ama herkes farklıdır.

1 yılda İngilizce öğrenme fikri, İngilizce dünyanın en kolay dillerinden biri olsa da öğrenilmesi zaman alan bir dil olduğu için kişiye göre değişiklik göstermektedir. Ancak bazen acil bir yurt dışı seyahat planı için veya yabancı dildeki bir eğitim programı için ya da herhangi bir başka sebeple kısa sürede hatta bir yılda İngilizce öğrenmek isteyebilirsiniz. Peki 1 yılda İngilizce öğrenilir mi? 1 yılda sıfırdan İngilizce öğrenmek, akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak, yazmak, okumak tüm bunların 1 yıl gibi bir sürede gerçekleşmesi tabii ki de mümkün olabilir. 1 yıl boyunca hem gramer hem de 4 beceri alanında yeterli çalışma yaptığınız takdirde 1 yılın sonunda artık İngilizce konuşabiliyor olduğunuzu fark edeceksiniz. Yani aslında bir bakıma 1 yılda İngilizce öğrenmek planlı bir çalışma ve ihtiyaç duyduğunuz İngilizce seviyesine göre mümkündür. Eğer İngilizce dil seviyenizi bilmiyorsanız Konuşarak Öğren Online İngilizce Dil Kursu ile İngilizce dil seviyenizi öğrenebilir ve 1 ayda İngilizce öğrenmenizin mümkün olup olmayacağı yanıtını da kendiniz karar verebilirsiniz.

İngilizce dil öğrenmeye yeni başlayan bir birey 1 yılda düzenli çalışma ile İngilizcenin 6 basamaktan oluşan olan A1-A2-B1-B2-C1-C2 seviyelerini tamamlayabilir. Ancak 1 yılda İngilizce öğrenme işi burada bitmiyor. İhtiyacınız olan İngilizce seviyesi aslında sizin 1 yılda İngilizce öğrenmek mümkün mü sorunuzun cevabını oluşturuyor. 1 yılda İngilizce öğrenmek size A1-A2-B1-B2-C1-C2 seviyede İngilizcede dil bilgisi kazandırır. Ancak 1 yılın ardından pratik yapmayı bırakırsanız dil bilgisi dağarcığınızda azalma olur ve İngilizce dil eğitiminizde harcadığınız 1 yılın büyük bölümü boşa gidebilir.

1 YILDA İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN NE YAPMALI?

 • İngilizce öğrenebileceğinize kendinizi inandırın ve hazır olun
 • Hayatınızın merkezinde sadece İngilizce yer alsın.
 • Dil öğrenmek için zamanınızı ve enerjinizi iyi planlayın.
 • Dil öğrenmede takıntılı olun
 • Dinle, Konuş, Oku, Yaz ve Tekrarla adımlarını sık sık tekrarlayın.
 • Hayatınızın her noktasında İngilizceyi yaşayın.
 • Evinizde İngilizce egzersiz yapın
 • İngilizce öğrenmek için bir öğreticiden faydalanın

1 YILDA NE KADAR İNGİLİZCE ÖĞRENİLİR?

Yeni başlayan biri bir yılda İngilizce öğrenebilir. Bu oldukça hızlı, ancak internette gördüğünüz çılgın 15 günlük vaatler kadar hızlı değil. Spesifik olarak bir yıl, bir yetişkinin başlangıç ​​seviyesinden başlayıp günde en az 5 saat İngilizce çalışması durumunda İngilizce çalışacak kadar akıcı hale gelmesi için gereken ortalama süredir. Ama herkes farklıdır.

İngilizce öğrenmenin ne kadar süreceği birçok şeye bağlıdır:

 • Şu anki İngilizce seviyeniz
 • İhtiyacınız olan İngilizce seviyesi (İpucu: çoğu insan için orta üstü yeterlidir)
 • Zaten hangi dilleri konuşuyorsun
 • İngilizce konuşulan bir ülkede yaşıyorsanız
 • Ne kadar sıkı çalışıyorsun
 • Ne kadar pratik yapıyorsun
 • Dil öğrenmede ne kadar iyisin

Kişisel olarak İngilizce öğrenmenin ne kadar süreceğini tahmin etmenin en iyi yolu, şu an bulunduğunuz seviyeden olmak istediğiniz seviyeye geçmek için gereken saat sayısını hesaplamaktır.

Mevcut seviyenizin ne olduğunu öğrenmek için İngilizcenizi test edin.

Hangi seviyede İngilizceye ihtiyacınız olduğuna karar verin. Çoğu insanın İngilizce çalışmak için B2 seviyesine ihtiyacı vardır, ancak bu, işinize ve çalıştığınız ülkeye bağlıdır.

Sahip olduğunuz İngilizce seviyesinden ihtiyacınız olan İngilizce seviyesine gelmenizin kaç saat süreceğini hesaplayın.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.