3 Ayda İngilizce Öğrenmek Mümkün Mü?


3 ayda İngilizce öğrenmek mümkün mü?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

3 ayda İngilizce öğrenmek mümkün mü eğer mümkünse 3 ayda İngilizce nasıl öğrenilir? 3 ayda İngilizce öğrenme programı ile İngilizce öğrenmek isteyen bireylerin akıllarında bu sorular yer alıyor. İngilizce günümüzde özellikle de yeni bir dil öğrenmenin bu denli artık tercih değil zorunluluk olarak karşımıza çıktığı bir dönemde en çok öğrenilmek istenilen dil olarak zirvede yer almaktadır. Peki siz de 3 ayda İngilizce öğrenilir mi, 3 ayda İngilizce öğrenmek mümkün mü, 3 ayda İngilizce nasıl öğrenebilir miyim sorularını araştıranlardan mısınız? İşte 3 ayda İngilizce öğrenebilir miyim diyenler için 3 ayda İngilizce öğrenme programı hakkında detaylar yazımızda…

3 AYDA İNGİLİZCE ÖĞRENMEK MÜMKÜN MÜ?

3 ayda İngilizce öğrenmek, çalışma planınıza ve pratik seçeneklerine göre oldukça yeterli bir süre olarak kabul edilebilir. 3 ayda İngilizce öğrenmek, gramer ve kelime çalışmalarının yanı sıra dil bilgisi ve 4 beceri dediğimiz; okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiklerine yeteri kadar önem gösterdiğiniz takdirde mümkündür.

3 ayda İngilizce öğrenmek, yeni başlayan biri bir için makul bir süredir. 3 ay, İngilizce öğrenmek için kısa bir süre gibi gelebilir ancak internette gördüğünüz çılgın 15 günlük vaatler kadar kısa değil. Spesifik olarak 3 ay, bir yetişkinin başlangıç ​​seviyesinden başlayıp günde en az 5 saat İngilizce çalışması durumunda İngilizce bir işte çalışacak kadar akıcı hale gelmesi için gereken ortalama süredir. Ama tabi herkes farklıdır.

3 ayda yeni başlayanlar mükemmel İngilizce belki konuşamayacaklar ancak bu yolda adım atmak öğrenmenin ilk aşamasıdır. Peki 3 ayda İngilizce öğrenilir mi? 3 ayda sıfırdan İngilizce öğrenmek, akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak, yazmak, okumak tüm bunlar 3 ay gibi bir sürede mümkün olabilir mi? Gerçekleşmesi tabii ki de mümkün olabilir ancak seviyenize göre öğrenme durumunuz değişebilir. 3 ay boyunca hem gramer hem de okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarında yeterli çalışma yaptığınız takdirde 3 ayın sonunda artık İngilizce konuşabiliyor olduğunuzu fark edeceksiniz. Yani aslında bir bakıma 3 ayda İngilizce öğrenmek planlı bir çalışma ve ihtiyaç duyduğunuz İngilizce seviyesine göre mümkündür. Eğer İngilizce dil seviyenizi bilmiyorsanız Konuşarak Öğren Online İngilizce Dil Kursu ile İngilizce dil seviyenizi öğrenebilir ve 1 ayda İngilizce öğrenmenizin mümkün olup olmayacağı yanıtını da kendiniz karar verebilirsiniz.

İngilizce dil öğrenmeye yeni başlayan bir birey 3 ayda düzenli çalışma ile İngilizcenin 6 basamaktan oluşan olan çoğunlukla A1-A2-B1 seviyelerini tamamlayabilir. Ancak 3 ayda İngilizce öğrenme işi burada bitmiyor. İhtiyacınız olan İngilizce seviyesi aslında sizin 3 ayda İngilizce öğrenmek mümkün mü sorunuzun cevabını oluşturuyor. 3 ayda İngilizce öğrenmek size A1-A2-B1 seviyede İngilizcede dil bilgisi kazandırır. Ancak 3 ayın ardından pratik yapmayı bırakırsanız dil bilgisi dağarcığınızda azalma olur ve İngilizce dil eğitiminizde harcadığınız 3 ayın büyük bölümü boşa gidebilir.

KISA SÜREDE İNGİLİZCE ÖĞRENME İPUÇLARI

Aşağıda İngilizce öğrenmek için en iyi ipuçlarından bazılarını bulabilirsiniz:

Kendinizi her gün dile maruz bırakın

Müzik, podcast’ler, filmler, bloglar, çalışın, çalışın veya otobüste insanları dinleyin!

Netflix’te altyazıları takip edin

Daha önce gördüğünüz bir şeyi izleyin, böylece sadece hikayeye değil, dile de odaklanabilirsiniz. Elbette, başka herhangi bir akış sitesini takip edebilirsiniz!

Bir meslek edin

İngilizce konuşmanız gereken bir iş bulun!

Anadili İngilizce olan kişileri sosyal medyada takip edin

Gönderilerini okuyun ve videolarını izleyin. İlgilendiğiniz ünlüler ve diğer ünlü insanlar iyi bir seçenektir çünkü onların söyledikleri ilginizi çekecektir.

En sevdiğiniz İngilizce şarkıları tekrar tekrar dinleyin

Bu, telaffuzunuzu ve kelime dağarcığınızı da geliştirmenize gerçekten yardımcı olur! Bu arada dans etmeyi unutmayın!

Bir günlük tutun

Her gün en az 10 dakikanızı düşüncelerinizi ve fikirlerinizi yazmaya ayırın. Geçmişteki basit fiillerinizi uygulamanın harika bir yolu, o gün ne yaptığınızı yazmaktır.

Birine sormaktan korkmayın

Söylediklerinizi tekrarlamaktan veya telaffuz konusunda size yardımcı olunmasından asla çekinmeyin.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı