30 Yaşından Sonra Dil Öğrenilir Mi?


30 yaşından sonra dil öğrenilir mi?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

30 yaşından sonra dil öğrenilir mi sorusu 20’li yaşlarının son demlerini yaşayan bireylerin geç mi kaldık acaba düşüncesiyle akıllarına getirdiği başlıca sorular arasında yer alıyor. Peki 30 yaşından sonra dil öğrenilir mi? Örneğin; 30 yaşında İngilizce öğrenilir mi ya da 30 yaşında sonra. İşte İngilizce kaç yaşına kadar öğrenilir? Dil öğrenmenin yaşı var mı? Detaylar yazımızda…

30 YAŞINDAN SONRA DİL ÖĞRENİLİR Mİ?

Dil öğrenmenin kaldı ki özellikle öğrenmesi dünyanın en kolay dillerinden biri olan İngilizcenin belli bir yaştan sonra öğrenilememesi mümkün değildir diye bir kural yoktur. Bilimsel çalışmalara göre erken yaşta dil öğrenmenin daha kolay olduğu kanıtlanmıştır ancak bu 30 yaşından 40 yaşından hatta 50-60 yaşlarından sonra dil öğrenilemez demek değildir. Planlı ve programlı çalışıldığı sürece ve İngilizce odaklı bir hayat yaşadıkça ister 30 ister 50 fark etmez hangi yaşta olursanız olun yeni bir dili özellikle İngilizceyi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

30 yaşından sonra dil öğrenmek en güvenli yatırımdır

Bir dili bir kez öğrendiğinde, bu senin becerindir ve onu hayatının geri kalanında saklayabilirsin. Birden fazla dilde iletişim kurabildiğiniz zaman önünüzde daha fazla kariyer fırsatı olabilir ve hayatınız çok daha keyifli geçecektir. İnsanlarla kendi dillerinde konuşabildiğiniz zaman ağınızı genişletmek de çok daha kolay hale gelecek.

Lise günlerinin çoktan geride kalması, öğrenmeyi bırakman gerektiği anlamına gelmez. Hayatınız boyunca öğrenebilirsiniz ve öğrenmelisiniz. Bir daha asla bir sınıfa adım atmak istemeyebilirsiniz ve bugünlerde mevcut olan tüm uygulamalar ve çevrimiçi kaynaklar sayesinde bunu yapmak zorunda değilsiniz.

30’lu yaşlarda dil öğrenmek farklıdır; her gün yararlanabileceğiniz bir şeydir. Beyninizi çalıştırmanız gerektiğini düşünüyorsanız, bir dil öğrenmek tam da ihtiyacınız olan şey olabilir.

30 yaşından sonra dil öğrenmek aslında daha kolay olabilir

İster inanın ister inanmayın, 30 yaşından sonra dil öğrenmek isteyen öğrencilerin aslında pek çok avantajı vardır; bunlardan biri, okumak istediklerine kendilerinin karar vermiş olmaları, oysa daha genç öğrencilerin bunu genellikle kendilerine söylendiği için yapmalarıdır.

Telaffuz ve aksan gibi dil öğreniminin bazı kısımları yaşla birlikte daha zor hale gelirken, diğerleri daha kolay hale gelir. Yaşlandıkça kelime dağarcığınız genişler, bu nedenle kelime dağarcığınızın ana dili İngilizce olan biri kadar geniş olma ihtimali yüksektir. Zaten çok fazla kelime bildiğiniz için, önceden var olan bilginize kolayca yeni kelimeler eklenebilir.

Bu nedenle, Konuşarak Öğren gibi web siteleri ve uygulamalar, bağımsız bir yetişkin öğrenci olduğunuzda daha iyi çalışır, çünkü her şey girdiyle ilgilidir. Yeni bir kelime dağarcığı edinmek, sizin için gramer kurallarını veya sözdizimini öğrenmekten çok daha kolaydır.

Pişmanlık için zaman yok

Son olarak, çok yaşlı olduğunuzu ve hiç öğrenmediğinizi düşünmektense şimdi yeni bir dil öğrenmek daha iyidir. Bill Gates’e bir keresinde – son derece başarılı olmasına rağmen – hayatta pişmanlık duyup duymadığı soruldu ve birçok insanı şaşırtacak şekilde  en büyük pişmanlığı yabancı bir dil öğrenememiş olmasıydı (Fransızca öğrenmek istiyordu). 30’lu yaşlarından bu yana bir süre geçmesine rağmen, elbette hiçbir şey onu şimdi yapmaktan alıkoyamaz.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı