A2 Seviye İngilizce Kitap Önerileri


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

A2 Seviyesi İngilizce Okuma Kitabı Önerileri

Charlotte’s Web (Charlotte’un Ağı)

Bir bebek domuz, durumu nedeniyle neredeyse öldürülüyordur – doğmuş en küçük domuzdur ve hiç bir işe yaramadığı düşünülmektedir. Bu domuz sonrasında Fern Arable adlı küçük bir kız tarafından kurtarılır. Fern domuzu benimser ve onunla ilgilenir. Ona Wilbur adını verir.

Wilbur büyüdüğünde Fern için üzücü bir durum ortaya çıkar ve domuzun amcasının sahip olduğu bir çiftliğe gönderilmesi gerekir. Wilbur Fern’in çok güçlü bir ilişkisi vardır. Wilbur çiftliğe gittiğinde, diğer tüm çiftlik hayvanları onu görmezden gelir ve Wilbur burada sürekli insan arkadaşı için ağlar. Bir gün bir ses duyar, ama hiçbir şey göremez. Bu ses onunla arkadaş olmayı vaat eden bir sestir.

Ses Charlotte adında küçük bir örümceğe aittir. Örümcek Charlotte, çiftçilerin Wilbur’u öldürmeyi planladığını bilmektedir ve onun hayatını kurtarmak için bir plan yapmayı önermektedir. Çiftçiler ertesi gün örümcek ağı ile yazılmış “biraz” ve “domuz” kelimelerini gördüklerinde şaşırırlar; Bu Charlotte’un işidir. Charlotte, gün boyunca her yere mesaj yazmak için diğer hayvanların yardımını ister. Charlotte kaybolduğunda Wilbur çok üzülür. Ama sonunda, bebek örümcekleri domuz için harika birer arkadaş haline gelirler…

İngilizce Çeviri

(A baby pig is almost killed because of its condition – it is the smallest pig ever born and is thought to be of no use. This pig is then rescued by a little girl named Fern Arable. Fern adopts the boar and takes care of it. He calls her Wilbur.

When Wilbur grows up, a sad situation arises for Fern and the pig’s uncle must be sent to a farm owned by her. Wilbur Fern has a very strong relationship. When Wilbur goes to the farm, all other farm animals ignore him, and Wilbur constantly cries for his human friend here. One day he hears a voice, but he sees nothing. This voice is a voice that promises to be friends with it. The sound belongs to a small spider named Charlotte. Spider Charlotte knows that farmers are planning to kill Wilbur and proposes to make a plan to save his life. Farmers are surprised when they see the words “a little” and “pig” written in a spider web the next day; This is Charlotte’s job. Charlotte asks for the help of other animals to write messages everywhere throughout the day.

Wilbur gets very upset when Charlotte disappears. But in the end, baby spiders become great friends for the pig.)

Mieko and the Fifth Treasure (Mieko ve Beşinci Hazine)

Kitap Mieko hakkında duygusal bir hikaye. Mieko yetenekli bir sanatçı ve hattattır. Savaş bombaları sırasında eli çok incinir. Korkmuş küçük kız, daha güvenli olduğu kırsal kesimdeki dedesi ile birlikte yaşamak için gönderilir. Mieko, 5. hazinesini kaybettiğini düşünüp çok fazla korkar- “kalbindeki güzellik” Bu hazine, mutluluğunun ve güzel sanatının anahtarıdır.

Mieko yeni bir okula başlar. Yeni sınıf arkadaşları ona oldukça kötü davranır. Sürekli ona gülüp ve kızdırırlar ve bu durum Mieko’yu da kızdırır. Büyükanne ve büyükbabası sabır ve bilgelikleriyle Mieko’nun içine düştüğü karamsarlığı kaldırmayı başarırlar. Ayrıca sınıfında Yoshi isminde iyi bir arkadaş bulur. Yoshi gerçekten kibar bir çocuktur. Mieko, Yoshi’nin teyzesine de yakın bir yerde büyür. Arkadaşının teyzesi sert, ama naziktir ve Mieko’yu eline boya fırçalarını tekrar alması için teşvik eder…

İngilizce Çeviri

(The book is an emotional story about Mieko. Mieko is a talented artist and calligrapher. Her hand is very hurt during war bombs. The frightened little girl is sent to live with her grandfather in the countryside, where she is safer.

Mieko is afraid that she has lost her 5th treasure – “beauty in her heart” This treasure is the key to her happiness and fine art. Mieko starts a new school. New classmates treat him quite badly. They constantly laugh at him and make him angry, which makes Mieko angry. With her patience and wisdom, her grandparents manage to remove the pessimism that Mieko has fallen into. He also finds a good friend in his class named Yoshi. Yoshi is a really kind boy.

Mieko also grows close to Yoshi’s aunt. Her friend’s aunt is tough, but gentle, and encourages Mieko to get paint brushes back into her hand.)

The Outsiders

Ponyboy Curtis ana karakterlerden biridir. Curtis, Greasers adlı bir çetesinin üyesidir. Bir gün sinema salonundan ayrıldıktan sonra, rakip bir çete tarafından saldırıya uğrar. Ponyboy’un arkadaşları grubu kovalar ve Curtis kurtulur.

Ertesi akşam, Ponyboy ve arkadaşları tekrar bir film izlemeye giderler. Diğer çeteden birkaç güzel kızın arkasında oturmaktadırlar. Sonunda kızlarla birlikte oturmayı başarırlar. Ponyboy ve Cherry, farklı çetelerden olmalarına rağmen birçok ortak noktaları olduğunu öğrenirler. Erkekler kızları evlerine bırakmaya karar verirler; ancak yolda kızların erkek arkadaşlarıyla karşılaşırlar. Kızlar yanlarından ayrılırlar ve böylece kavga başlamaz. Ponyboy eve geç geldiği için kardeşi epey sinirlenir. Bu onların kavga etmesine neden olur.

Sonuç olarak Ponyboy evden kaçmaya çalışır. Rakip çeteyle tekrar buluşurlar ve yine başka bir kavga başlar. Bu sefer düşmanlardan biri öldürülür. Ponyboy artık gerçekten korkmaktadır. Bir kilisede saklanır ve saçlarını boyayarak görünümlerini saklamaya çalışırlar. İki çete arasında farklı kavgalar patlak verir. Sonunda Ponyboy hastanede uyanır. Adına bir dava açılır ve yargıç Ponyboy’un kaderini belirlemelidir. Suçlu mu, değil mi?

İngilizce Çeviri

(Ponyboy Curtis is one of the main characters. Curtis is a member of a gang called Greasers. One day after leaving the movie theater, he is attacked by a rival gang. Ponyboy’s friends chase the group and Curtis escapes.

The next evening, Ponyboy and her friends go to watch a movie again. They sit behind several beautiful girls from the other gang. Finally, they manage to sit with the girls. Ponyboy and Cherry learn that they have many things in common, although they are from different gangs. The boys decide to leave the girls to their homes; but on the way they meet girls’ boyfriends. The girls leave their places so that the fight does not start.

As Ponyboy came home late, his brother got very angry. This causes them to fight. As a result, Ponyboy tries to escape from the house. They meet with the rival gang again and another fight begins. This time one of the enemies is killed

Ponyboy is really scared now. They hide in a church and try to hide their appearance by painting their hair. Different fights break out between the two gangs. Finally Ponyboy wakes up in the hospital.

A lawsuit is filed in his name, and the judge must determine Ponyboy’s fate. Criminal or not?)

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı