Akıcı İngilizce konuşmak için neler yapılmalı?


Akıcı İngilizce konuşmak için neler yapılmalı?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Akıcı İngilizce konuşabilmenin ilk adımı cesur olmaktır. Bunun dışında birkaç püf noktası daha bulunmaktadır. Bu yazımızda, akıcı İngilizce konuşmak için neler yapılmalı sorusuna yanıt bulacağız. Peki, Akıcı İngilizce konuşmak için neler yapılmalı? İşte İngilizceyi akıcı konuşmak için neler yapılmalı detaylar yazımızda…

Akıcı İngilizce konuşmak için neler yapılmalı, sorusuna yanıt arayanlar için “Akıcı İngilizce konuşmak için neler yapılmalı” konu başlıklı yazımızda İngilizceyi akıcı konuşmak için neler yapılması gerektiği hakkında bilgilere yer vereceğiz.

AKICI İNGİLİZCE KONUŞMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

Akıcı İngilizce konuşmaya karar verdiyseniz öncelikle unutmamalısınız ki akıcı İngilizce konuşmak için yapmanız gereken ilk şey cesur olmaktır. Akıcı İngilizceye geçen yol cesaretten geçiyor. İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabileceğinize inanmanız gerekiyor. Akıcı İngilizce konuşmak için neden cesur olmanız gerekiyor? Çünkü yanlış konuşmaktan korkarsanız akıcı konuşamazsınız. Karşınızdakine ne düşündüğünüzü anlatabilmenizin daha önemli olduğunu düşünün. Cesur olmanın dışında birkaç püf noktası daha bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı şu şekildedir: İngilizce konuşabilmek için kulak aşinası olmanız gerekiyor. Bu nedenle bol bol listening çalışmaları yapın. Ayna karşısına geçip İngilizce kendi kendinize konuşun. Böylelikle yanlış konuşma korkunuz olmadan gün içerisindeki yaşadıklarınızı İngilizce olarak anlatabilirsiniz. Bu yöntemle kendinizi İngilizce konuşabilen birisi olarak görmeye başlayacaksınız. Beginner seviyesinde bile olsanız İngilizce konuşabilirsiniz, bu neden çekimser davranmayın.

AKICI İNGİLİZCE ÖĞRENMEK NE KADAR SÜRER?

Yapılan araştırmalara göre, bir seviyeden diğerine geçmek için yaklaşık 200 saatlik bir İngilizce konuşma süresi gerekiyor. Yani dili günde 2 saat çalışırsanız, 3 ayda bir sonraki seviyeye geçebilirsiniz.

Bunun hesabını yaparsanız, aynı egzersizi bir yıl boyunca yaptığınızda, A1’den C’ye sorunsuz gidebilirsiniz. Ancak bu hedefe ulaşmanın temel şartlarından biri azimdir. Bu nedenle, yıl boyunca sizi motive eden ve eğlendiren bir öğrenme yöntemi seçmeniz önemlidir.

AKICI İNGİLİZCE KONUŞMA EĞİTİMİ NE KADAR SÜRER?

Akıcı İngilizce konuşmanın süresi ne kadar pratik yapıyorsun sorusunun yanıtına bağlıdır.

İngilizce çalışırken sadece fiilleri ezberlemek ve etkinlik testlerini cevaplamak yeterli değildir, aynı zamanda dili pratikte kullanmak da önemlidir.

Bunun için farklı alternatifler var. Bunlardan biri, aynı zamanda öğrenen bir arkadaşınızla konuşmak veya hatta yabancılarla konuşmanıza izin veren bir görüntülü sohbet kullanmaktır.

Öğrenme yönteminiz nedir?

Öğrenme hızınızı belirleyen diğer bir faktör de kullandığınız yöntemdir, çünkü birçok kurs size dilin kullanımından çok İngilizce gramerini öğretmeye odaklanır.

Bu nedenle, yönteminizin İngilizce konuşma ve cümleleri anlama üzerine odaklanması önerilir.

Geleneksel yöntemlerin dilbilgisine odaklandığı gerçeğine rağmen, bunların hızlı sonuçlar sağlamadığı, bunun yerine dili birkaç yıl boyunca çalışmanıza odaklandığı da doğrudur.

İngilizceden başka kaç dil konuşuyorsunuz?

Birden fazla dil biliyorsanız ve üçüncü hatta dördüncü bir dil öğrenmek istiyorsanız, ne kadar çok dil bilirseniz, yenilerini öğrenmenin sizin için o kadar kolay olacağı kanıtlanmıştır. Bu nedenle, öğreniminizde kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken bir faktördür.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı