Ana dil gibi İngilizce nasıl öğrenilir? İşte 5 püf noktası!


Ana dil gibi İngilizce nasıl öğrenilir?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Ana dil gibi İngilizce konuşmak hepimizin hayalidir. Peki ana dil gibi İngilizce nasıl öğrenilir veya ana dil gibi İngilizce öğrenilebilir bir şey mi? Bu yazımızda ana dil gibi İngilizce konuşmak nasıl oluyor, mümkün mü bu konuyu irdeleyeceğiz. İşte merak edenler için ana dil gibi İngilizce nasıl öğrenilir? Detaylar yazımızda…

ANA DİL GİBİ İNGİLİZCE NASIL ÖĞRENİLİR?

Ana dil gibi İngilizce nasıl öğrenilir sorusunda önce hayatımızda İngilizce ne kadar var bunun cevabını kendi içimizde vermemiz gerekir. Çünkü ana dil gibi İngilizce konuşabilmek için yapmamız gereken ilk şey İngilizcenin günlük hayatımızın merkezinde yer alması en azında bir süreliğine İngilizceyi günlük hayatımıza katmamız gerekiyor. Çoğu kimse yurtdışında eğitim görmüyor veya yurtdışında yaşam sürdürmüyor bu sebeple İngilizceyi siz kendi hayatınıza katmanız gerekiyor. İngilizce seviyeniz her ne olursa olsun muhakkak günlük rutin olarak İngilizce metinlere göz atmayı, İngilizce videolar izlemeyi, İngilizce podcastler dinlemeyi, kendi kendinize İngilizce konuşma pratikleri yapmayı ihmal etmeyin. Dil eğitiminize ek olarak bu alışkanlıkları da birer günlük rutin haline getirdiğiniz takdirde ana dil seviyesinde İngilizce öğrenmek ve konuşmak sizin için kolay olacaktır.

Ana diliniz gibi İngilizce konuşmanıza yardımcı olacak 5 püf nokta:

  • Farklı İngilizce aksanlarına aşina olun
  • Yerel telaffuzu taklit edin
  • İngilizce akışını öğrenin
  • İngilizce konuşurken argo kullanın
  • İngilizce deyimler öğrenin

Neden İngilizceyi ana dili gibi konuşmayı öğrenelim?

Ana dili İngilizce olan bir seviyeye ulaşmak zordur. Aslında, bazı insanlar size çocukluktan sonra öğrenmeye başlarsanız bunun mümkün olmadığını söyleyecektir. Bunun kesinlikle doğru olup olmadığı tartışmaya açık.

Ne olursa olsun, dil öğrencileri ana dili İngilizce olan biri gibi konuşabilmek veya en azından ileri düzeyde İngilizce kazanabilmek için konuşma becerilerini mükemmelleştirmek için aylarını ve yıllarını harcarlar.

Peki bunca zaman ne için?

Mükemmeliyetçiler yaptıkları her işte mükemmel olmak isterler. Diğerleri ana dili gibi konuşmanın potansiyel faydalarını anlıyor:

Ana dili İngilizce olan kişiler tarafından daha iyi anlaşılın: Ana dili gibi ne kadar çok konuşursanız, yerel halkın sizi anlaması o kadar kolay olur. Yanlış anlaşılmalar hakkında daha az endişelenebilirsiniz.

Eğer her gün İngilizce kullanmak zorunda kalsaydın hayat bu şekilde çok daha kolay olurdu değil mi?

İş yerinde İngilizce kullanırken kendinize daha fazla güvenin: Aynı şekilde, iş yerinde İngilizce kullanmanız gerekiyorsa, ana diliniz gibi konuşursanız kendinize çok daha fazla güvenirsiniz.

Bu sadece dil becerileri ile ilgili değil, aynı zamanda oraya ulaşmak için gereken özveri ve sıkı çalışma ile de ilgili. Ana dili gibi bir konuşmacı olarak, iş arkadaşlarınıza nasıl sonuç alacağınızı bildiğinizi göstereceksiniz.

Ana dil düzeyinde İngilizce gerektiren işler alın: Anadili gibi İngilizce konuşabiliyorsanız, size daha fazla kapı açıktır. Ana dil seviyesinde İngilizce gerektiren işler size ve sizinle aynı seviyeye ulaşan birkaç kişiye açık olacaktır. Rekabet daha az şiddetlidir ve yüksek vasıflı işler genellikle daha fazla ödeme yapar.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı