B1 Seviye İngilizce Kitap Önerileri


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

B1 Seviyesi İngilizce Okuma Kitabı Önerileri

The House On Mango Street (Mango Caddesindeki Ev)

Kitap Meksikalı bir kız olan Esperanza’nın hayatını anlatıyor. Roman bir yıl içerisinde geçiyor. Esperanza, Mango Caddesi’ndeki yeni bir eve taşınır. Ev eskisinden çok daha iyi durumdadır. Bu, ailesinin sahip olduğu ilk evdir çünkü diğer tüm evleri kiralanmıştır. Esperanza çok mutlu değildir çünkü farklı bir ev hayal etmektedir; daha büyük bir ev. Yeni evleri ise oldukça eski ve küçüktür. Ev, Chicago’nun yoğun bir Latin bölgesinde yer almaktadır. Yeni evde Esperanza yalnız kalamadığını düşünür ve üzülür. Bir gün kendi evine sahip olacağına dair kendine söz verir.

Roman boyunca genç kız çok büyür, olgunlaşır. Hikaye, karakterimiz arkadaş edindikçe onun hayatını okutur; Esperanza’nın vücudu değişir ve bir çocuk için duygu beslemeye başlar. Yeni arkadaşlarıyla birçok macera yaşarlar. Tatilden sonra okula döndüğünde Esperanza, ailesinin fakir olması ile ilgili utanmaktadır. Kendini daha iyi hissetmek için de gizlice şiirler yazar.

Okur, Esperanza’nın yetiştiği ortamdaki diğer kadınları da gözlemleme şansı bulur ve Esperanza asla onlar gibi olmamayı ummaktadır. Yaşlı kadınları ve buradaki hayatın içinde nasıl sıkışıp kaldıklarını izleyerek oradan gitmek istemektedir…

İngilizce Çeviri

The book tells about the life of Esperanza, a Mexican girl. The novel takes place in a year. Esperanza moves to a new home on Mango Street. The house is much better than before. This is the first house that her family has, because all his other houses are rented. Esperanza is not very happy because she dreams of a different house; a bigger house. Their new home is quite old and small. The house is located in a busy Latin area of Chicago. In the new house, Esperanza thinks she cannot be alone and is upset. She promises herself that she will have her own house one day.

Throughout the novel, the young girl grows big, she matures. The story reads her life as our character makes friends; Esperanza’s body changes and begins to have emotion for a boy. They have many adventures with their new friends. When she returns to school after the holidays, Esperanza is embarrassed about her family being poor. She also secretly writes poems to feel better.

The reader finds the chance to observe other women in the environment where Esperanza is raised, and Esperanza hopes never to be like them. She wants to go away from her neighborhood by watching old women and how they are stuck in life here …

Thirteen Reasons Why

Ana karakter sessiz bir lise öğrencisi olan Clay Jensen’dır. Okuldan eve geldiğinde, evin ön kapısında bir paket bulur ve kimden geldiğini bilmemektedir. Paketi açtığında 7 adet kaset bulur. Bu kasetler eski sınıf arkadaşı Hannah Baker’dan gelmektedir. Hannah duygusal sorunları olan ve intihar eden bir kızdır.

Kasetler ilginç bir şekilde içlerinde bazı yönergeler barındırmaktadır. Yönergelere göre, kasetlerin bir öğrenciden başka bir öğrenciye geçmeleri gerekmektedir ve toplamda seçilen 12 öğrenci bulunmaktadır. Yönergelerin yazılı olduğu kağıda Hannah, bu kişilerin kendi ölümünde etkileri olduğunu açıklayan 13 sebep yazmıştır. Hannah ayrıca bir başka kişiye de bir kaset seti gönderir ve eğer setler bir kişiden diğerine geçmezse, tüm okulun bu kişilerin kendi ölümünün bir parçası olduklarını bileceğine dair tehdit barındırır.

Ourken Hannah’nın acısını hisseder okur. İlk öpücüğünü anlatır, ona yalan söyleyen ve ondan hayatını çalan insanlar hakkında konuşur. Her şey bir dedikodu ile başlamıştır. Dedikodu daha sonra büyümüş ve kontrolden çıkmıştır. Kitap, kasetin gönderildiği her bir kişinin hikayesini ve Hannah’yı ciddiye almayan İngilizce öğretmeni de dahil olmak üzere insanların neden incittiğini anlatır…

İngilizce Çeviri

The main character is Clay Jensen, a silent high school student. When he comes home from school, he finds a package at the front door of the house and does not know who it is from. When he unpacks, he finds 7 cassettes. These tapes come from ex-classmate Hannah Baker. Hannah is a girl with emotional problems and suicide.

The cassettes are interestingly containing some instructions. According to the guidelines, the cassettes are required to move from one student to another and there are 12 students selected in total. On the paper on which the instructions are written, Hannah wrote 13 reasons explaining that these people had an impact on her own death. Hannah also sends a set of cassettes to another person, and if the sets do not move from one person to another, she poses a threat that the whole school will know that they are part of her own death.

Readers feel Hannah’s pain as they read the book. She tells her first kiss, talks about people who lie to her and steal her life from her. It all started with a gossip. The gossip then grew and got out of control. The book tells the story of each person that the tape was sent to, and why people hurt, including the English teacher who did not take Hannah serious.

Peter Pan

Peter, her gece Darling aile evini ziyaret eder ve Bayan Darling’in uyku hikayelerini anlatmasını dinler. Pencere kenarında oturur ve bu hikayeleri dinler… Bir akşam Peter’ın kaçmaya çalıştığını görürler. Kaçmaya çalışırken gölgesini kaybeder. Gölgesini almak için geri döner. Evin kızı Wendy Darling’i uyandırır. Wendy Peter’a gölgesini tekrar bedenine tutturması için yardım eder. Wendy ona kendisinin de bir sürü uyku hikayesi bildiğini söyler.

Peter Wendy’i onunla birlikte Neverland’a dönmeye davet eder. Kayıp Çocukların annesi olmasını istemektedir. Wendy maceraya katılır ve kardeşleri Michael ve John’dan da onlara katılmasını ister.

Neverland’a giderlerken büyülü bir uçuş yaparlar ve yol boyunca birçok macera yaşarlar. Wendy neredeyse ölüyordur ve çocuklar onu kurtarmak için ağaçlara bir ev inşa ederler. Wendy iyileştikten sonra, çocukların annesi rolünü üstlenir.

Tüm maceralarından ve eğlencelerinden sonra Wendy, yerinin evde annesiyle birlikte olduğuna karar verir. Wendy, tüm Kaybolan Çocukların Londra’ya dönmelerine yardım eder. Fakat Peter gitmesini istememektedir. Bunun yerine onu ikna etmeye çalışır. Ona annelerinin kendilerini artık istemediğini söyler. Ancak, annelerinin ne kadar üzgün olabileceğini anlar ve sonunda; evlerine gitmelerine izin vermeye karar verir.

İngilizce Çeviri

Every night, Peter visits the Darling family home and listens to Ms. Darling’s bed time stories. He sits by the window and listens to these stories … One evening they see Peter trying to escape. When he tries to escape, he loses his shadow. He returns to take his shadow. It awakens the daughter of the house, Wendy Darling. Wendy helps Peter to put his shadow back on his body. Wendy tells him that she also knows a lot of sleep stories.

Peter invites Wendy to return to Neverland with him. He wants her to be the mother of the missing children. Wendy joins the adventure and asks her brothers Michael and John to join them.

While flying to Neverland, they take a magical flight and experience many adventures along the way. Wendy is almost dying, and the kids build a house on the trees to save her. After Wendy is healed, the children take her on the role of the mother.

After all his adventures and fun, Wendy decides that her place is at home, with her mother. Wendy helps all Lost Children return to London. But Peter doesn’t want her to leave. Instead, he tries to convince her. He tells her that their mom doesn’t want them anymore. However, he understands how sad her mother can be and eventually; he decides to let them go home.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı