B1 ve B2 İngilizce Ne Kadar Sürede Öğrenilir?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce, globalleşen dünyada en çok konuşulan dil olduğu için her alanda karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle İngilizce öğrenmek ve akıcı bir şekilde konuşmak günümüzde oldukça önemlidir. Eğitim hayatından iş hayatına her alanda aranan bir yetenek olan İngilizceyi doğru kaynaklardan iyi bir şekilde öğrenmek gerekiyor. Peki B1 ve B2 İngilizce ne kadar sürede öğrenilir? Hangi adımlar takip edilmeli? Gelin birlikte bakalım.

B1 ve B2 İngilizce Ne Kadar Sürede Öğrenilir?

Öğrenme süresi kişiden kişiye farklılık göstermekte olup genel olarak,

B1 (İntermediate) İngilizce eğitim süresi: 8-10 hafta 

B2 (Upper İntermediate) İngilizce eğitim süresi: 10-12 haftadır.

Bu eğitim süreleri kişinin öğrenme hızına göre değişebilmektedir. Standart örgün kurslarda İngilizce eğitim süreleri herkes için aynıdır. Fakat online İngilizce kurslarında günlük ders saatinizi kendiniz belirlediğiniz için bu süreyi artırarak daha erken öğrenebilir, seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Peki B1-B2 İngilizce kısa zamanda nasıl öğrenilir? İşte detaylar…

İlk Adım: Doğru Kaynaklardan Ders Alın

Kısa sürede B1- B2 İngilizce öğrenebilmenin ilk adımı iyi bir kurumdan ders almaktır. Bunun için yüz yüze ya da online kursları tercih edebilirsiniz. Günümüzde ise en çok online kurs eğitim modeli tercih edilmektedir. Online İngilizce kursları sayesinde kişi sınıf ortamındaki heyecandan ve gerginlikten uzak bir şekilde eğitim alabilmektedir. Diğer bir aşama ise iyi bir eğitmenden ders almaktır. Online İngilizce kursunda istediğiniz eğitmenden ders alabilirsiniz. Bu eğitim modeline kaydınızı yaptırdıktan sonra ilk olarak İngilizce dil seviyeniz tespit edilir ve ona göre bir ders programı oluşturulur. Konuşarak Öğren bu konuda tam size göre. Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz.

Aldığınız eğitim sonunda derslerinizi düzenli olarak tekrar etmeniz ve pratikler yapmanız öğrendiklerinizin kalıcı hale gelmesi bakımından oldukça önemlidir.

B1-B2 İngilizce Öğrenmek İçin Diğer Yöntemler

Kısa sürede B1-B2 İngilizce öğrenmek için birçok yöntem vardır. Bunlar: 

1- İngilizce günlük tutmak, günlük İngilizce terimlerin kolayca kavranması bakımından önemlidir.

2- İngilizce kitap ya da dergiler okumak da yeni İngilizce terimleri öğrenmesine yardımcı olmaktadır.

3- İngilizce kelime oyunları oynamak

4- İngilizce müzik ya da podcast dinlemek

5- İngilizce film, dizi, video ya da belgesel izlemek

6- İngilizce konuşma pratikleri yapmak

7- Ayna karşısında İngilizce konuşma pratikleri yapmak,

8- İngilizceyi hayatınızın bir parçası haline getirmek.

Konuşarak Öğren ile Kısa Zamanda B1-B2 İngilizce Öğrenin!

Konuşarak Öğren Online İngilizce kursunda istediğiniz eğitmenden B1-B2 dersleri alabilirsiniz. Hangi eğitim modelini seçerseniz seçin aldığınız eğitime sadık kalarak disiplinli, planlı ve programlı bir şekilde ders çalışmanız oldukça önemli. Konuşarak Öğren bu konuda tam size göre. 

  • Kişiye Özel Eğitmenlerle Birebir Ders İmkanı

Konuşarak Öğren Online İngilizce kursu, esnek eğitim modeliyle ders saatinizi ve hızınızı eğitmeninizle birlikte seçebilirsiniz. Böylece klasik kursların aksine geride kalma gibi durumlar söz konusu değildir. Örgün kurslardaki sınıf ortamındaki gerginlikten uzak eğitmeninizle birlikte birebir dersler alabilirsiniz. Konuşarak Öğren ana dili İngilizce olan eğitmenlerden birebir özel ders alma imkanı sunar. Bu şekilde İngilizce kelime ve telaffuzları doğru şekilde öğrenebilirsiniz. 

  • İnteraktif Eğitim Modeli

Konuşarak Öğren İngilizce kursu sayesinde yine online platformda dilediğiniz yerde telefon, tablet ya da bilgisayar aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz. Ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerle geleneksel sınıf ortamından uzak birebir özel dersler alabilir, istediğiniz kurs çeşidini seçerek öğrenmeye başlayabilirsiniz. Burada önemli olan İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilmektir. Özel dersler aracılığıyla online ortamda heyecan yapmadan motivasyonunuz yüksek bir şekilde kısa zamanda İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

  • İngilizceyi Online Platformda Öğrenin

Online İngilizce kursları sayesinde kişi sınıf ortamındaki heyecan ve gerginlikten uzak bir şekilde eğitim alabilmektedir. Günümüzde ise en çok online kurs eğitim modeli tercih edilmektedir. Bu eğitim modeline kaydınızı yaptırdıktan sonra ilk olarak İngilizce dil seviyeniz tespit edilir ve ona göre bir ders programı oluşturulur. Diğer bir aşama ise iyi bir eğitmenden ders almaktır. Aldığınız eğitim sonunda derslerinizi düzenli olarak tekrar etmeniz ve pratikler yapmanız öğrendiklerinizin kalıcı hale gelmesi bakımından oldukça önemlidir.

  • Farklı Kurs Seçenekleri

İngilizceyi konuşarak öğreten online İngilizce kurslardan biri olan Konuşarak Öğren, eğitim almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarına göre öğrencilere yönelik çeşitli kurs seçenekleri sunmaktadır. Örneğin; genel İngilizce konuşma kursları, iş İngilizcesi kursları, akademik İngilizce kursları, sınav hazırlık kursları gibi geniş kurs seçenekleri mevcuttur. Bu sayede geleneksel kurs modellerinin herkese aynı uyguladıkları eğitim modelinden uzak kişinin ihtiyaçlarına yönelik eğitimler almasını sağlar. Böylece kişi sıkılmadan kendi alanınındaki konulara odaklanarak İngilizceyi kolayca öğrenebilir.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı