Bir Çocuğa İngilizce Nasıl Öğretilir?


Çocuklara İngilizce nasıl öğretilir?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Bir çocuğa İngilizce nasıl öğretilir, çocuklara İngilizce nasıl öğretilir, nereden başlamalı ve nasıl öğretilmeli soruları çocuklarının küçük yaşlarda İngilizce eğitimi almasını isteyen ebeveynlerin akıllarında soru işareti olarak yer ediniyor. Peki bir çocuğa İngilizce nasıl öğretilir? Çocuklar için İngilizce eğitimi kaç yaşında, ne zaman başlamalı? İşte, çocuklara nasıl İngilizce öğretilir? Çocuklar için İngilizce eğitimi hakkında bilgiler yazımızda…

BİR ÇOCUĞA İNGİLİZCE NASIL ÖĞRETİLİR?

Bir çocuğa İngilizce nasıl öğretilir sorusundan önce genellikle ebeveynler çocuklar için İngilizce eğitimi ne zaman başlamalı, okul çağına gelmeleri şart mı sorularına yanıt ararlar. Ancak sanıldığı gibi çocukların İngilizce öğrenmeleri için okul çağına gelmeleri şart değildir. Aksine okul çağına gelmemiş çocuklar da İngilizce öğrenmek için uygun şartları taşımaktadır. Tabii ki çocukların dikkatlerini İngilizce eğitimine vermeleri yetişkinler kadar kolay olmayacaktır. Bu sebeple çocuklar için yetişkinlere kıyasla zor olan İngilizce eğitimi, yalnızca İngilizce gramer bilgisi kurallarından oluşan eğitimlerden ziyade çocukların eğlenebileceği dolayısıyla odak noktalarının İngilizce dil eğitimi olacağı bir İngilizce eğitim programında İngilizceyi öğrenmeleri daha kolay olacaktır. Zaten herkes tarafından bilinir ki sadece çocuklar için değil her yaştan birey için eğlenerek öğrenmek daha kalıcı bilgiler sağlamaktadır. Çocuğun odak noktasını İngilizce eğitimine çekmek için eğlenerek İngilizce eğitimi vermek daha faydalı ve doğru olacaktır. Çocuklar yetişkinlere kıyasla duyduklarını öğrenmekte daha başarılıdır. Bu sebeple çocukların evde İngilizce çizgi filmler izlemesi, İngilizce şarkılar dinlemesi İngilizceye kulak aşinası olması açısında fayda olacaktır.

Çocukların süngerimsi zihinlerini İngilizcenin harikalarını özümseyecek şekilde hazırlamak, çok fazla sabır ve yaratıcılık gerektirir. Hem çocuk hem de yetişkin olarak dil dersleri aldıysanız, derslerinizin ne kadar farklı olabileceğini bilirsiniz. Çocuklara İngilizce öğretmeyi bilmek bambaşka bir oyundur.

ÇOCUKLARA İNGİLİZCE NASIL ÖĞRETİLİR?

Çocuklara İngilizce öğretme yöntemleri:

  • Dersleri şarkılara dönüştürün
  • Yeni kelimeleri göstermek için görsel diyagramlar oluşturun
  • Ders boyunca spontane veya tutarlı diyaloglar kurun
  • Çalışma saatlerini oyunlarla ayırın
  • Geçmiş dersleri sürekli tekrarlayın

Gramer tablolarını yirmi kez yazmak, yetişkinlerin öğrenmesi için etkili bir strateji olsa da, birinci sınıf öğrencilerinin aynısını yapacak kadar uzun süre hareketsiz oturmasını sağlamakta zorlanacaksınız.

Bazen çocukların tüm ders boyunca odaklanmalarını sağlamak zor olabilir. Ancak, bu enerjiyi ve merakı tam avantajınız için kullanabilirsiniz. İlgi çekici oyunlar ve aktiviteler kullanarak çocukların İngilizceye ilgisi artırabilirsiniz.

ÇOCUĞUMA EVDE İNGİLİZCE ÖĞRETMEYE NASIL BAŞLARIM?

Birçok ebeveyn çocuklarına evde İngilizce öğretmek istiyor ama nasıl başlayacağını bilmiyor. Kendi İngilizcenizin mükemmel olmaması önemli değil. En önemli şey, hevesli olmanız ve çocuklarınızı bolca cesaretlendirmeniz ve övmenizdir. Çocuğunuz dile olan ilginizi anlayacaktır. Çocuğunuz hemen İngilizce konuşmaya başlamazsa endişelenmeyin. Dili özümsemek için belirli bir süreye ihtiyaçları olacak. Sabırlı olun, zamanı geldiğinde İngilizce konuşmaya başlayacaklar.

Çocuklarınız için İngilizce eğitimini rutin hale getirin

Evde geçirdiğiniz İngilizce zamanı için bir rutin oluşturun. Kısa ve sık seanslar yapmak, uzun ve seyrek seanslardan daha iyidir. Çok küçük çocuklar için on beş dakika yeterlidir. Çocuğunuz büyüdükçe ve konsantrasyon süresi arttıkça seansları kademeli olarak uzatabilirsiniz. Çocuğunuzun dikkatini çekmek için etkinlikleri kısa ve çeşitli tutun.

Günlük rutin durumları kullanın

Evde İngilizce öğretmenin avantajı, dili doğal olarak ve bağlam içinde pratik yapmak için günlük durumları ve evin etrafındaki gerçek nesneleri kullanabilmenizdir. Örneğin:

  • Çocuğunuz giyinirken ya da çamaşırları sıralarken (‘Let’s put on your blue socks’, ‘It’s Dad’s T-shirt’ gibi) kıyafetler hakkında konuşun.
  • Çocuğunuzun yatak odasını toplamasına yardım ederken oyuncaklar ve mobilyalar için kelime pratiği yapın (‘Let’s put your teddy bear on the bed!’, ‘Where is the blue car?’).
  • Yemek pişirirken veya alışverişe giderken yemek kelimelerini öğretin. Süpermarkete gittiğinizde çocuğunuza bulması gereken şeylerin bir listesini verin (yaşına göre resimler veya kelimeler kullanın). Alışverişi evde bıraktığınızda kelime dağarcığını gözden geçirin.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı