Çocuklar İçin Evde İngilizce Konuşma Aktiviteleri


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Yabancı dilin erken yaşlarda öğrenilmesi gerektiğine dair birçok araştırma mevcuttur. Bu nedenle çocukların okula başlamadan önce İngilizce temelinin oturtulması gerekiyor. Böylece çoğunuzun ilerleyen dönemlerde yabancı dile olan ilgisi olacak ve yaşıtlarına fark yaratacak ölçüde İngilizceye olan hakimiyeti artarak devam edecektir. Bu yazımızda çocuklar için evde İngilizce konuşma aktiviteleri hakkında detaylı bilgilere yer verdik. Hazırsanız başlayalım.

Çocuklar İçin Evde İngilizce Konuşma Aktiviteleri

İngilizce konuşmanın her alanda gereklilik haline geldiği günümüz dünyasında küçük yaştan itibaren çocukların İngilizce öğrenmesi büyük avantaj sağlar. Müzik aleti çalmak, spor aktivitesi yapmak gibi çocuk yaşta öğrenilmesi gereken becerilerin yanında yabancı dil öğrenmenin de yer alması oldukça önemlidir. Detaylı bilgi için Çocuklar İçin İngilizce Konuşma Kursu başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz. 

Evde çocuklarınıza rahatça uygulayabileceğiniz İngilizce konuşma aktiviteleri! 

İngilizce Oyunlar Oynayın

Çocuğunuza İngilizce konuşmayı öğretebileceğiniz en etkili yöntem onlarla İngilizce diyaloglar kurarak oyun oynamaktır. Çocuğunuzun evdeki oyuncaklarını birbiriyle İngilizce konuşturarak basit kelime ve cümleleri öğretebilirsiniz. İngilizce tepkiler veren oyuncaklar da bu konuda faydalı olabilir. Ama çocuklara İngilizce konuşmayı öğretmenin en etkili ve kolay yolu evcilik oynamaktır. Çocuklar ile İngilizce konuşarak evcilik oynayabilir, oyunu hikayeleştirerek onun ilgisini çekebilirsiniz. Böylece İngilizceyi kalıcı bir şekilde konuşması da kolaylaşacaktır.

Resimli Kelime Kartlarını Kullanın

Çocuğunuza İngilizce konuşmayı öğretmenin bir diğer etkili yöntemi ise resimli kelime kartlarıdır. Resimli kelime kartları çocukların ilgisini çekecek şekilde tasarlanmıştır. Renkleri canlı ve kartların üzerinde genelde çocukların sevdiği hayvan şekilleri yer almaktadır. Çocuğunuza kartları teker teker göstererek şeklin ya da sayının İngilizcesini bulma oyunu oynayabilirsiniz. Çocuklar ile bu tür aktiviteler oynayarak İngilizceyi eğlenceli bir şekilde konuşarak öğretebilirsiniz.

Birlikte İngilizce Çocuk Kitapları Okuyun

Çocuğunuza İngilizce konuşmayı öğretmenin en etkili yollarından biri de İngilizce çocuk kitapları okumaktır. İngilizce çocuk kitapları çoğunlukla resimli, canlı renklerden oluşan çok uzun cümlelerin yer almadığı ince kitaplardır. İşte bu nedenle çocukların İngilizceye olan ilgisini bu kitaplar ile çekebilirsiniz. Birlikte çocuğunuz ile seçtiğiniz İngilizce kitabı okuyarak çocuğunuza yeni kelimeler öğretebilirsiniz. Her gün yarım saat çocuğunuzla birlikte İngilizce çocuk kitabı okuyarak İngilizce konuşma alışkanlığına katkıda bulunabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde çocuğunuz hikayelerle İngilizce öğrenerek daha etkili bir öğrenme sürecine dahil olacaktır.

İngilizce Şarkılar Dinletin

Çocuğunuzun İngilizce konuşması için uygulayabileceğiniz bir başka aktivite ise çocuğunuza İngilizce şarkılar dinletmektir. İngilizce çocuk şarkıları genel olarak hareketli ve dans etmeye teşvik edici şarkılardır. Çocuğunuza İngilizce şarkılar dinleterek eğlenerek öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz. Çocuğunuz bir süre sonra İngilizce şarkıyı tekrar etmeye başlayacak ve İngilizce konuşmaya olan ilgisi artacaktır. İngilizce şarkılar, çocuğunuzun İngilizce cümleleri öğrenmesini hızlandırması bakımından oldukça faydalı olacaktır.

İngilizce Çizgi Film İzletin

Çocuğunuzun İngilizce konuşmasını istiyorsanız ona kurgu ve hikayeler içeren İngilizce çizgi filmleri izletebilirsiniz. İçeriği güvenli, çocuklar için bir sakıncası olmayan, eğitimine ve gelişimine olumlu katkısı olacak çizgi filmler izletebilirsiniz. Çizgi filmler çocukların ilgisini çekecek ve akılda kalıcı sahnelere yer verecek şekilde kurgulanmıştır. Bu nedenle İngilizce çizgi filmler ile birlikte İngilizce kelime ve cümleler de doğal olarak çocuğun aklında kalacaktır. Böylece nerede ve nasıl İngilizce konuşacağını da bu şekilde öğrenmiş olacaktır. Çizgi film izleme süresini yarım saati aşmayacak şekilde ayarlayarak çocuğunuzun ekran bağımlılığı yaşamaması adına önüne geçebilirsiniz.

Konuşarak Öğren ile Çocuğunuzun İngilizce Konuşma Becerilerini Geliştirin

Konuşarak Öğren, online İngilizce konuşma dersleri veren kurslar arasında en öne çıkan kurs olarak bilinmektedir. Konuşarak Öğren’in ders programları ve İngilizce konuşma dersleri yeni başlayanlara özel olarak hazırlanmaktadır. 37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce konuşma eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı