Evde İngilizce Öğrenmek İçin Ne Yapmalıyım?


Evde İngilizce Öğrenmek İçin Ne Yapmalıyım?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Evde İngilizce öğrenmek için ne yapmalıyım, evde İngilizce nasıl öğrenilir soruları İngilizce öğrenmek isteyen ancak evden okula veya kursa gitmeyi tercih etmeyenler tarafından merak ediliyor. Siz de evde İngilizce öğrenmek için ne yapmalıyım diyenlerden misiniz? Peki, evde İngilizce öğrenmek için neler yapılmalı? Evde İngilizce öğrenmek için ne yapmalı? İşte, evde İngilizce öğrenmek için yapılması gerekenler listesi yazımızda…

Evde İngilizce öğrenmek için ne yapmalıyım, sorusuna yanıt arayanlar için “Evde İngilizce öğrenmek için ne yapmalıyım” konu başlıklı yazımızda evde İngilizce öğrenmek için neler yapılmalı, evde İngilizce nasıl öğrenilir, evde İngilizce öğrenmek için yapılması gerekenleri inceleyeceğiz.

EVDE İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Evde İngilizce öğrenmek için yapabileceğiniz birçok seçenek bulunuyor. Doğru tercihlerde bulunup ve ihtiyacınız olan kaynakları seçtiğiniz sürece evden çalışarak İngilizce öğrenmek sizin için çok daha kolay olacaktır. Peki evde İngilizce öğrenmek için hangi pratikler yapılabilir? İşte birazdan onlardan bahsedelim:

Online İngilizce derslerine katılın

Bir kursa gitmek zorunda kalmadan konuşmaların ve okul tarzı öğrenmenin tüm avantajlarına sahip olduğunuzu hayal edin! Canlı dersler, belki de dışa dönükler için en iyi online İngilizce kurslarıdır.

Birçok çevrimiçi okul kendi materyallerini ve paketlerini sunar ve her türden öğretmene sahiptir. Genellikle geleneksel İngilizce konuşma okullarından daha ucuzdurlar, bu kesin bir artıdır! Genel olarak, bu tür derslere katılmak için ortalama kalitede bir internet bağlantınızın olması yeterli olacaktır.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evde kültürel bir etkinlik düzenleyin

Büyük bir parti olmak zorunda değil ama kültürel bir etkinliğe ev sahipliği yapmak, İngilizce konuşulan ülkelerin kültürü hakkında bilgi edinmenin eğlenceli bir yoludur.

Noel, Cadılar Bayramı ve Şükran Günü iyi bilinen örneklerdir.

İnsanları bir araya getirdiğin ve İngilizce pratik yaparken eğlendiğin sürece ne yapmaya karar verdiğin önemli değil.

İngilizce günlük veya blog tutun

Yazmak çok yaratıcı ve rahatlatıcı bir aktivite olabilir. İngilizce bir günlük veya blog tutmak, düzenli yazma pratiği yapmanın en iyi yoludur. Yazmak, gramer becerilerinizi keskinleştirmenin yanı sıra günlük İngilizceyi kullanma becerinizi de geliştirecektir.

Hayal kırıklığı yaratan yağmurlu tatiliniz veya televizyonda izlediğiniz heyecan verici futbol maçı hakkında yazıyor olabilirsiniz, bu tamamen size kalmış!

Hata yapmaktan nefret eden bir mükemmeliyetçiyseniz, günlüğünüzü veya blogunuzu anadili İngilizce olan kişilere gösterebilir ve onlardan sizin için düzeltmelerini isteyebilirsiniz.

Önceki yazma çalışmalarınıza dönüp bakmak ve zaman içinde nasıl geliştiğinizi görmek, kendinize olan güveninizi de artıracaktır!

Radyo veya podcast dinleyin

Radyo ve TV programları online olarak mevcut olduğundan, İngilizce dinleme becerilerinizi her yerde geliştirebilirsiniz! İster bulaşık yıkıyor ister dolu bir trende oturuyor olun, yine de kendinizi İngilizceye kaptırabilirsiniz.

Kitap okuyun

Hobileriniz ve ilgi alanlarınız başta olmak üzere size hitap eden konularda İngilizce kitaplar okuyarak eğlencenizi ikiye katlayabilirsiniz.

Kendi kendine konuşmak

Bu mutlaka deli olduğun anlamına gelmez! Bir dili öğrenmenin büyük kısmı, ona daha fazla aşina olmak ve kendinize olan güveninizi arttırmaktır.

Okulda bir veli toplantısı veya bir iş sunumu gibi büyük bir etkinlikten önce pratik yapmanız gerekiyorsa, pratik yapmak her zaman yardımcı olur. Konuşmayı kafanızda veya aynanın önünde prova edebilirsiniz. Ama kendinizi cesur hissediyorsanız, neden kendinizi kaydetmiyorsunuz? Akıllı telefonunuzda veya bilgisayarınızda konuşmanızın veya sunumunuzun kısa bir videosunu çekmek, İngilizce konuşurken sesinizin gerçekte nasıl olduğunu görmenin harika bir yoludur. Telaffuzunuzu TV programlarındaki anadili İngilizce olanlarınkiyle karşılaştırabilirsiniz.

İngilizce video oyunları oynayın

Bir dil öğrenmek söz konusu olduğunda çoğu insanın aklına video oyunları gelmez.  Bununla birlikte, RPG’ler (rol yapma oyunları) ve MMORPG’ler (çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunları), İngilizce okuma, dinleme ve hatta konuşma pratiği yapmanın harika yollarıdır. Video oyunları aracılığıyla İngilizce konuşan arkadaşlar edinebileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu oyunlarda çok fazla diyalog olduğundan, biriyle oynamak İngilizce kelime dağarcığınızı gerçekten geliştirecektir. Ayrıca kendinizi İngilizce öğrenmek için motive olmuş hissedeceksiniz çünkü diyaloğu okumak ve dinlemek hikayeyi anlamanın ve oyunu tamamlamanın anahtarıdır.

MMORPG’ler, büyük bir online oyuncu topluluğunu dahil ederek deneyiminize daha da fazla katkıda bulunur. Oyunu oynamak için sadece bir karakter oluşturabilir ve görevleri tamamlayabilirsiniz. En iyi yanı, takım kurup diğer oyuncularla iletişim kurabilmenizdir! Sohbet genellikle gayri resmidir, rahattır ve ekrandaki bir konuşma penceresine yazılır. Bu, İngilizce hızlı düşünme pratiği yapmanın harika bir yoludur.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı