FCE sınav puanlarımın geçerlilik süresi nedir? 


FCE sınav puanı geçerlilik süresi nedir
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Kariyer hedefi yapmakta olan ve geleceğe yönelik planları olan FCE sınavı adayları, internet üzerinde FCE sınav puanlarımın geçerlilik süresi nedir? Sorusunu araştırmakta. Bu tarz sınavlar için puanın geçerlilik süresi büyük önem arz etmesi nedeniyle FCE sınav geçerlilik süreci araştırılıyor. Peki, FCE sınav puanlarımın geçerlilik süresi nedir? 

FCE sınav puanlarımın geçerlilik süresi nedir? Sorusu, FCE sınavı adaylarının gündeminde yer alıyor ve sınava katılma düşüncesi olan birçok kişi tarafından da internet üzerinde araştırılıyor. FCE sınavını başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar, FCE sınavından sertifika almaya hak kazanıyor ve böylece FCE sınav puanlarımın geçerlilik süresi bu noktada önem arz ediyor. Peki, FCE sınav puanlarımın geçerlilik süresi nedir?

FCE SINAV PUANLARIMIN GEÇERLİLİK SÜRESİ NEDİR? 

FCE sınav puanları gerçekleştirilen sınav kapsamında değerlendirilir. FCE sınavında başarı durumuna göre 160 veya üstü bir puan elde eden adaylar FCE sınavı sertifikası almaya hak kazanır. Buna göre 160 veya üstü bir puan elde eden adaylar ömür boyu geçerliliği olan FCE sınavı sertifikasını almaya hak kazanır. Böylece FCE sınav puanları ile elde edilen sertifikanın geçerlilik süresi ömür boyu diyebiliriz.  

Cambridge Üniversitesi tarafından geliştirilen ve dünya genelinde tanınan FCE (First Certificate in English) sınavı, dil becerilerinizi ölçmek için gerçekleştirilir. FCE sınavı, dünya genelinde otoriter ve geçerli olması nedeniyle diğer İngilizce sınavları yerine tercih edilmektedir. FEC sınavı tamamlandığında adaylara verilen yetkinlik belgesi yalnızca bireylerin kişisel gelişimi için değil, aynı zamanda birçok farklı kurum ve program tarafından da kabul edilir. FCE sınavının kabul edildiği bazı önemli kurumlar ve programlar için birçok kişi sene içerisinde FCE sınavına katılmaktadır.  

FCE sınavına katılmak isteyen adaylar, Cambridge üniversitesi resmi internet sitesi üzerinde yer almakta olan sınav merkezi bölümü üzerinden Türkiye’deki farklı sınav merkezlerini görebilir, en yakın sınav merkezinin bilgilerini edinerek kolay bir şekilde sınav merkezini ziyaret edebilirsiniz.  

FCE sınav başvuruları Türkiye’de sınav merkezleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Cambridge üniversitesi tarafından belirlenen sınav merkezleri, FCE sınavı hakkında güncel ücretleri öğrenmek ve tarihler hakkında detaylı bilgi almak için önerilmektedir. Bu sınav merkezleri Cambridge üniversitesi tarafından sene içerisinde birçok kez özel bir kurul tarafından detaylı olarak denetlenir.  

FCE sınavında adaylar tarafından elde edilen puan, daha sonrasında değerlendirilir. FCE sınavından yer almakta olan bölümler Okuma %40, yazma %20, dinleme %20 ve konuşma bölümü %20 oranında etki eder. Bu dağılıma göre FEC sınavında en yüksek 190 puan ve en düşük 160 puan olarak hesaplanır. Adayların elde etmekte olduğu başarı durumuna göre 160 veya üstü bir puan elde eden adaylar FCE sınavı sertifikası almaya hak kazanır. 

FCE sınav puanlarının geçerliliği, sınav sonuçlarınızı bir dönem boyunca kullanma fırsatı sunar ve bu süre içinde kariyer, eğitim ve göçmenlik planlarınız için önemli bir araç haline getirir. Ancak sadece sınav sertifikası ile değil, bunun yanı sıra online İngilizce kursu kullanarak akıcı bir şekilde İngilizce konuşma becerisi ile birlikte İngilizce yeteneğinizi çok daha farklı bir seviyeye kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz. 

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

FCE Sınavı

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı