FCE sınavı hangi seviyeyi ölçer? 


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce seviye ölçme sınavlarına göz atan öğrenciler FCE sınavı detaylarını araştırmakta. Bu noktada FCE sınavı hangi seviyeyi ölçer? Sorusu en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Peki, FCE sınavı hangi seviyeyi ölçer? 

FCE sınavı hangi seviyeyi ölçer? Sorusu, İngilizce seviye ölçme sınavların arasında FCE sınavına katılmaya karar vermiş veya henüz hangi sınava katılacağını kesinleştirmemiş olan adaylar tarafından arama motorlarında sorgulatılıyor. Cambridge tarafından uygulanmakta olan sınavın detayları, adayların gündeminde yer alıyor. Peki, FCE sınavı hangi seviyeyi ölçer? İşte FCE sınavı ve FCE sınavı seviyeleri hakkında merak edilen detaylar.

FCE SINAVI HANGİ SEVİYEYİ ÖLÇER? 

FCE sınavı (Cambridge First Certificate in English) ortanın üstü İngilizce seviyesindeki öğrencilerin katılabileceği seviyede bir sınavdır. Sınav, İngilizce dil yeteneğinin B2 seviyesinde olduğunu belgelendirmek isteyen kişilerin katılımı ile gerçekleşir. Buna göre FCE sınavı B2 seviyesini ve üstünü ölçmekte diyebiliriz. FCE sınavı dört farklı bölüm üzerinden değerlendirme işlemini gerçekleştirir. Bunlar; dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileridir. Adaylar bu dört bölüm üzerinden yapılan değerlendirme üzerinden toplamda 160 veya üstü bir puan sınavı elde etmelidir. 160 veya üstü bir puan elde eden adaylar, FCE sınavından geçerli not alabilmektedir. 

FCE SINAVI HANGİ BÖLÜM, KAÇ DAKİKA SÜRÜYOR? 

FCE (Cambridge First Certificate in English) sınavı dört bölüm olarak gerçekleştirilir. FCE sınavında adaylara toplamda 209 dakika süre tanınmaktadır. Dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerinden toplamda 160 veya üstü bir puan elde eden adaylar FCE sınavından sertifika almaya hak kazanmaktadırlar. 209 dakika sürenin dağılımı ise şu şekildedir.  

Konuşma bölümü 75 dakika, yazma bölümü 80 dakika, dinleme bölümü 40 dakika, konuşma bölümü ise 14 dakika sürmektedir. Bu kapsamda sınavın toplam süresi 209 dakikadır. 209 dakikanın ardından adayların sınav süresi sona ermektedir. FCE sınavı kağıt üzerinden veya bilgisayar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Her iki sınav varyasyonunda da sınav 209 dakikada tamamlanmaktadır.  

Adaylar, bu bölümler arasında en çok İngilizce konuşma bölümü kısmında zorlanmaktadırlar. Bu nedenle bu esnada farklı uygulamalar, kurslar ve diğer kaynaklardan yardım almaktadırlar. Sınavdan başarılı bir sonuç elde etmek için sınava hazırlanma sürecinde oldukça farklı kaynaklardan destek almak, başarılı bir sonuç için olmazsa olmazlardandır. Bu noktada birçok aday, online İngilizce konuşma kursu kullanmayı tercih ediyor. Bu sayede FCE sınavının en zor aşamalarından olan konuşma bölümüne İngilizce konuşma pratiği yaparak hazırlanmış oluyor. Bu kurslar, öğrencilere sınavın her bölümünü kapsayan kapsamlı materyaller ve pratik imkanları sunar. Online kurslar sayesinde, öğrenciler istedikleri zaman ve herhangi bir yerden ders alabilirler. 

Online İngilizce kurslarının en çok ön plana çıkan özelliği, istediğini zaman, istediğiniz yerde pratik yapabilme imkanını sunmasıdır. Böylece oldukça pratik ve kolay bir şekilde FCE sınavına hazırlanabilirsiniz. Böylece FCE sınavından başarılı bir sonuç elde etmek, sizin için oldukça kolay bir hal alır. Ayrıca İngilizce konuşma becerinizi geliştirmek, size birçok farklı konuda kendinizi geliştirme ve ön plana çıkma imkanı sunar. Özellikle kariyer hedefi olanlar için akıcı bir şekilde İngilizce konuşma yeteneği büyük ölçüde fark yaratmaktadır. 

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

FCE Sınavı

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı