FCE sınavı ne kadar sürede tamamlanır? 


FCE sınavı ne kadar sürede tamamlanır 
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

FCE sınavına katılacak olan adaylar sınav süresini ve FCE sınavı ne kadar sürede tamamlanır? Sorusunu merak ederek sınav hakkında güncel bilgileri araştırmakta. Sınavdan başarılı bir sonuç elde etmek için süre önemli bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Peki, FCE sınavı ne kadar sürede tamamlanır? 

FCE sınavı ne kadar sürede tamamlanır? Sorusu, FEC sınavına katılacak olan kişiler veya başvuru işlemlerini tamamlayarak hazırlık aşamasında başlamış olan adaylar tarafından internet üzerinde araştırılıyor. FEC sınavı süresi, sınavdan başarı elde etmek isteyen adaylar için oldukça önemli bir faktördür. Peki, FCE sınavı ne kadar sürede tamamlanır? İşte FCE sınav süresi hakkında merak edilen tüm detaylar! 

FCE SINAVI NE KADAR SÜREDE TAMAMLANIR? 

FCE sınav süresi yaklaşık 3,5 saat yani 210 dakika sürmektedir. FCE sınavına katılan adaylardan verilen 210 dakika içerisinde en düşük 160 puan elde edecek şekilde bölümleri tamamlamaları beklenmektedir. Adaylar FCE sınavında en yüksek 190 puan ve en düşük 160 puan olarak olacak şekilde puanlanmaktadır. FCE sınavı dünya üzerinde geçerliliği olan bir sınav olması nedeniyle İngilizce becerisini kanıtlamak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Cambridge üniversitesi tarafından İngilizce bilginizi sertifikalandırmak için birçok farklı sınav türü bulunmaktadır. FCE sınav sadece bunlardan bir tanesidir.  

Kariyer hedefi olan kişiler tarafından tercih edilmekte olan FCE sınavı, dünya üzerinde geçerliliği olan otoriter bir sınavdır. Sınavdan başarılı bir şekilde sertifika almaya kazanan kişiler, birçok kurum ve kuruluşta bu belgeyi kullanabilir. FCE sınavına hazırlık aşamasında ise farklı kaynaklardan yardım alarak sıkı bir çalışma gerçekleştiren adaylar, oldukça kısa bir süre içerisinde sınavdan geçer not alarak FCE sertifikasını elde edebilir. Sınavı başarılı bir şekilde tamamlayarak, sertifika almaya hak kazanabilirler. FCE sınavının hazırlık süreci de toplam sınav süresine eklendiğinde bu durum oldukça uzayabilmektedir. Bu süreci kısa bir şekilde atlatmak için iyi bir hazırlık yapmak gerekebilir. 

Sınava hazırlık sürecinde farklı bölümler için farklı kaynaklardan yararlanmak en kısa süre içerisinde başarı elde etmek için en etkili çalışma yöntemleri arasında yer almaktadır. FCE sınavı bölümleri arasında speaking yani konuşma bölümü, adaylar tarafından genellikle en çok zorlanılan bölümler arasında yer alıyor. Bu bölümde adayların İngilizce konuşma becerisini ölçmek hedefleniyor. FCE sınavının konuşma bölümünden iyi bir puan elde etmek için adaylar genellikle İngilizce konuşma pratiği yapabileceği online İngilizce konuşma kurslarını tercih ediyor. Bu sayede uzman kişiler ile İngilizce konuşma pratiği yapma fırsatını elde ederek FCE sınavının konuşma bölümüne pratik ve kolay bir şekilde hazırlanmak mümkün oluyor. 

FCE sınavından yer almakta olan bölümler Okuma %40, yazma %20, dinleme %20 ve konuşma bölümü %20 oranında etki eder. Bu dağılıma göre okuma bölümü de FCE sınavından başarılı olmak için en büyük etkene sahip bölüm olmaktadır. Adaylar FCE sınavının okuma yani reading bölümünü başarılı bir şekilde tamamlamak için hazırlanma süreci esnasında birçok farklı kaynaktan yardım alabilir. Okuma pratiği yaparken aynı zaman İngilizce dizi ve film izlemek de dinleme ve okuma yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Fakat bu durumda dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de izlemekte olduğunuz dizi veya filmin İngilizce altyazılı olmasıdır. Böylece keyifli bir şekilde FCE sınavının okuma ve dinleme bölümü için pratik yapmış olursunuz.  

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

FCE Sınavı

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.