FCE sınavına nasıl hazırlanabilirim ve hangi kaynakları kullanabilirim? 


FCE sınavına nasıl hazırlanabilirim ve hangi kaynakları kullanabilirim
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

FCE sınavına katılacak olan adaylar, sınava hazırlık aşamasında FCE sınavına nasıl hazırlanabilirim ve hangi kaynakları kullanabilirim? Sorusunu merak ederek internet üzerinde araştırma yapmakta. Peki, FCE sınavına nasıl hazırlanabilirim ve hangi kaynakları kullanabilirim?  

FCE sınavına nasıl hazırlanabilirim ve hangi kaynakları kullanabilirim? Sorusu, sınava katılacak olan adayların en çok merak etmekte olduğu sorular arasında ilk sırada yer alıyor. Adaylar sertifikayı elde etmeye hak kazanmak için sıkı ve başarılı bir çalışma için hangi kaynaklardan yardım alabileceğini araştırıyor. Peki, FCE sınavına nasıl hazırlanabilirim ve hangi kaynakları kullanabilirim? İşte FCE sınavı hazırlık süreci hakkında merak edilenler! 

FCE SINAVINA NASIL HAZIRLANABİLİRİM VE HANGİ KAYNAKLARI KULLANABİLİRİM? 

FCE sınavına hazırlanmakta olan adaylar, birbirinden farklı birçok kaynağı sınava hazırlanmak için kullanabilir. Cambridge tarafından uygulanmakta olan FCE (First Certificate in English) sınavı, dört bölüm üzerinden adayların becerisini ölçmektedir. Bu bölümler; okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileridir. Bu nedenle bu becerilerden herhangi bir tanesini geliştirmekte olan birbirinden farklı birçok kaynağı, uygulamayı, etkinliği kullanabilir ve FCE sınavından başarılı bir sonuç elde etmek için çalışmaya başlayabilirsiniz.  

FCE sınavından yer almakta olan bölümler Okuma %40, yazma %20, dinleme %20 ve konuşma bölümü %20 oranında etki eder. Bu dağılıma göre FEC sınavında en yüksek 190 puan ve en düşük 160 puan olarak hesaplanır. 

FCE sınavına hazırlanırken kullanabileceğiniz kaynakları ilk olarak bölümlendirmek gerekmekte. okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ayrı bölümler olarak ele alarak, buna göre her bölüm için ayrı bir kaynaktan destek almak, yüzde yüz başarı için olmazsa olmazlardandır. 

Herhangi bir İngilizce sınavına başvuru gerçekleştirmeden önce sınav seviyesinde bir seviye belirleme sınavı ile birlikte bir antrenman gerçekleştirerek zayıf olduğunuz noktaları belirleyebilir ve bu noktalar üzerinde ekstra çalışmalar gerçekleştirerek sınavdan elde edeceğiniz başarı oranını kolay bir şekilde arttırarak stratejik bir çalışma biçimi gerçekleştirebilirsiniz.  

FCE sınavında yer almakta olan iki bölüm oldukça kritiktir. Bunlardan birincisi okuma bölümüdür. FCE sınavından yer almakta olan bölümlerden Okuma bölümü %40 olarak puana etki etmesi nedeniyle büyük önem arz etmektedir. Okuma becerisini geliştirmek isteyen kişiler İngilizce altyazılı dizi, film, müzik gibi aktiviteler gerçekleştirerek İngilizce okuma pratiği yapabilir ve bunun yanı sıra reaing practise uygulamalarından da yararlanabilir. 

FCE sınavının bir diğer kritik noktası ise speaking bölümüdür. Speaking bölümü İngilizce konuşma becerisini ölçmekte olan bir bölüm olması nedeniyle birçok kişi tarafından önyargılı ve oldukça zorlayıcı bir bölüm olarak göze çarpar. İngilizce speaking yeteneğinizi geliştirmek için yapabileceğiniz en temel pratikler arasında online İngilizce kursu ile birlikte istediğiniz zaman, istediğiniz yerde konuşma fırsatı bulunuyor. Bu sayede bol bol kolay bir şekilde konuşma pratiği yaparak sadece FCE sınavının speaking bölümünü değil, birçok konuda kendinizi geliştirmiş olursunuz.  

İngilizce konuşma pratiği yapmak, kişiye bir süre sonra kazandırmakta olduğu akıcı bir şekilde İngilizce konuşma becerisi ile birlikte özellikle gelecekteki kariyer hedefleri için çok sağlam bir temel oluşturmaktadır. Bu nedenle FCE sınavına ve diğer İngilizce speaking sınavlarına hazırlanırken online İngilizce kursu kullanmak günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilir.  

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

FCE Sınavı

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı