İngilizce A1 A2 seviyesi Konuşma Kulübü nedir?


İngilizce A1 A2 seviyesi Konuşma Kulübü nedir?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce A1 A2 seviyesi konuşma kulübü İngilizceyi temel düzeyde bilenlerin katıldığı konuşma kulüpleridir. A1 A2 seviyesi dahil İngilizcede seviyeler ve konuşma kulüpleri hakkında detayları sizlerle paylaşalım. Peki İngilizce A1 A2 seviyesi konuşma kulübü nedir? İşte İngilizce A1 A2 seviyesi konuşma kulübü nedir yanıtı yazımızda…

İngilizce A1 A2 seviyesi konuşma kulübü nedir, sorusuna yanıt arayanlar için “İngilizce A1 A2 seviyesi konuşma kulübü nedir” konu başlıklı yazımızda günlük konuşma İngilizcenin nasıl öğrenileceği ve cümle kalıpları hakkında bilgilere yer vereceğiz.

İNGİLİZCE A1 A2 SEVİYESİ KONUŞMA KULÜBÜ NEDİR?

İngilizce A1 A2 Seviyesi Konuşma Kulübü, katılımcıların konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik olarak tasarlanmış bir eğitim programıdır. Eğitimin amacı, İngilizce A1-A2 seviyesinde yetkin olan katılımcılara yabancı dilde pratik yapabilecekleri ortamları sunarak, konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmelerine ve yabancı dilde kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmaktır. İngilizce A1 A2 seviyesi konuşma kulübünün ne olduğunu açıklarken öncelikle A1 ve A2 ne anlama geliyor açıklamamız gerekir. İngilizcede A1 seviyesi bir diğer adıyla “Beginner” seviyesi, İngilizce öğrenmeye yeni başlayanların öğrenmeye sıfırdan başladıkları seviyedir. A1 seviyesinde öğrenim görenler basit İngilizce kalıpları ve basit cümleler kurmayı öğrenirler. İngilizcede A2 seviyesi bir diğer adıyla “Elementary” seviyesinde öğrenim görenler ise A1 seviyesine göre günlük konuşma cümlelerini daha rahat konuşabilir ve bir ileri seviye cümleler kurabilirler. İngilizcede A1 A2 konuşma kulüplerine de bu seviyelerdeki bireyler katılarak aynı seviyedekilerle pratik yapma şansını yakalarlar.

İNGİLİZCE SEVİYESİ NEYE GÖRE BELİRLENİR?

İngilizce seviyenizi öğrenmek istiyorsanız bunun en kolay yolu EF SET, IELTS, TOEFL gibi İngilizce sınavlarına girmektir. Bu tarz sınavlarda okuma, yazma, dinleme, konuşma gibi yetenekleriniz test edilir ve ona göre puan alırsınız. Aldığınız sonuçlara göre İngilizce seviyenizi öğrenebilirsiniz. Tabi bu tip sınavlar paralı olduğu için size en cazip yöntem olarak gelmeyebilir. Bu durumda internet üzerinden başka testleri deneyebilirsiniz ama onlar da en doğru sonucu göstermeyebilir. Bunlara alternatif olarak kendi seviyenizi belirlemeye çalışabilirsiniz. Aşağıda her seviyenin açıklaması ve gereksinimlerini aşağıda bulabilirsiniz ve kendi yerinize dair bir fikir elde edinebilirsiniz. Ancak resmi sonuçlar için özel sınavlara mutlaka girmeniz gerekmektedir.

İNGİLİZCE A1 (BEGINNER) SEVİYESİ NEDİR?

İngilizce A1 seviyesinde İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar bulunmaktadır. A1 seviyesinde basit kalıplaşmış cümleleri ve kelimeleri öğrenirsiniz.

A1 seviyesinde basit ifadeleri kullanabilir ve anlayabilirsiniz. Kendinizi başkalarına tanıtabilir, nerede yaşadıklarını, kimleri tanıdığını ve sahip olduğu nesneleri sorabilirsiniz. Karşıdaki kişinin yardımıyla basit ve yavaşça söylenen cümleleri anlayabilirsiniz.

A1 Seviyesinde Dinleme

Beginner seviyesindeki insanlar öğrendikleri kelimeleri duyunca anlayabilirler. Kendileri ve çevresindekiler hakkındaki basit ifadeleri yavaşça ve açık bir şekilde söylendiğinde anlayabilirler.

A1 Seviyesinde Konuşma

Beginner seviyesindeki insanlar cümlelerine yardım edildiğinde konuşabilirler ve söylenilenleri yavaş bir şekilde tekrar edebilirler. Basit soruları anlayabilir ve cevaplayabilirler.

A1 Seviyesinde Okuma

Beginner seviyesindeki insanları okudukları basit kelimeleri, cümleleri anlayabilirler.

A1 Seviyesinde Yazma

Beginner seviyesindeki insanlar basit cümleler yazabilirler. Kişisel bilgilerin gerektiği formları doldurabilirler.

İNGİLİZCE A2 (ELEMENTARY) SEVİYESİ NEDİR?

A1 seviyesinde temel kalıpları öğrendikten sonra A2 seviyesinde basit dil bilgisi öğrenmeye başlarsınız. Daha fazla kelime öğrenirsiniz ve temel iletişimleri gerçekleştirebilirsiniz.

A2 seviyesinde sıklıkla kullanılan ifadeleri ve sıklıkla üzerinde konuştuğunuz konular hakkındaki cümleleri anlayabilirsiniz. Alışık olduğunuz rutin konularda basit bilgi alışverişi yapmayı gerektiren görevleri yapabilirsiniz. Geçmişinizden basit cümlelerle bahsedebilir ve gerektiğinde çevrenizle ilgili cümleler kurabilirsiniz.

A2 Seviyesinde Dinleme

Elementary seviyesindeki insanlar günlük hayatta sıkça kullanılan ifadeleri ve kelimeleri anlayabilir. Basit, kısa ve açık konuşmalarda verilmek istenen mesajı anlayabilir.

A2 Seviyesinde Konuşma

Elementary seviyesindeki insanlar iletişime geçmemi gerektiren basit ve günlük görevleri yerine getirebilir. Konuşmayı devam ettirecek kadar hakim olmasa da basit sosyal etkileşimlerde bulunabilir.

A2 Seviyesinde Okuma

Elementary seviyesindeki insanlar kısa ve basit hikayeleri okuyabilir. Reklamlar, prospektüsler, çizelgeler ve menüler gibi materyallerden tahmin edilebilir spesifik bilgileri ve kısa kişisel mektuplar okuyabilir.

A2 Seviyesinde Yazma

Elementary seviyesindeki insanlar ilgili oldukları alanla ilgili basit, kısa notlar ve kısa, öz, kişisel mektuplar yazabilir.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı