İngilizce dil kursu kaç ay sürer?


İngilizce dil kursu kaç ay sürer?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce dil kursu süreleri, kur sürelerine bağlı olarak değişmektedir. Kur başı ortalama 2-3 ay sürmektedir. Peki İngilizce dil kursu kaç ay sürer? İşte İngilizce dil kursu kaç ay sürüyor detaylar yazımızda…

İngilizce dil kursu kaç ay sürer, sorusuna yanıt arayanlar için “İngilizce dil kursu kaç ay sürer” konu başlıklı yazımızda İngilizce dil kurslarının kaç ay sürdüğü hakkında bilgilere yer vereceğiz.

İNGİLİZCE DİL KURSU KAÇ AY SÜRER?

İngilizce kurslarının kaç ay süreceği sorusunun yanıtı kur sürelerine bağlıdır. Her İngilizce kursunda kur süreli farklı olabildiği için İngilizce dil kursu şu kadar ay sürer tarzı bir ifade doğru olmayabilir. Ancak genel itibariyle İngilizce kurslarında bir kur 2-3 ay sürmektedir. İngilizcede bir kurun 2,5 ay sürdüğünü varsayarsak eğer İngilizcedeki tüm kurları tamamlamayı hedefliyorsanız, altı kur 15 ayda bitecektir. Yani ortalama bir İngilizce dil kursunun 12-18 sürdüğü söylenebilir. Tabi bu süreler sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlayanlar içindi. Eğer ortalama bir İngilizce seviyeniz varsa örneğin pre-intermediate seviyesinde iseniz 3 kur İngilizce eğitimi aldığınızda İngilizce kursunuz 6-9 ay sürecektir.

İNGİLİZCE ÖĞRENME SÜRESİ NE KADARDIR?

Aldığınız eğitime ve seviyeye bağlı olarak İngilizce öğrenme süreniz 3-6 ay arası da sürebilir. İngilizce öğrenme süresi aldığınız eğitimin yanı sıra sizin çalışma stiliniz ve düzenli çalışmanıza bağlıdır. İngilizce eğitiminiz süresince düzenli olarak çalışmanız gerekiyor çünkü öğrendiğiniz bir dili tekrar etmediğiniz an unutmaya başlarsınız. Bu nedenle İngilizce öğrenmeye başladığınız andan itibaren sürekli öğrendiğiniz konuları tekrar etmelisiniz. Eğer aktif bir İngilizce programı ile İngilizce eğitim sürecinizi geçirirseniz birkaç ay içerisinde İngilizce öğrenebilmeniz mümkün olacaktır.

İNGİLİZCE KAÇ AYDA ÖĞRENİLİR?

15 günde 1 ayda İngilizce öğretiriz veya öğreten bir yer biliyorum tarzı çevrenizde bu tarz sözler veren İngilizce dil kurslarına ve kişilere inanmayın. 15 gün 1 ay gibi süreler akıcı İngilizce konuşmak için yeterli süreler değildir. Bu tarz vaatlerde bulunanlar gerçeklikten uzak bir yaklaşımla size eğitim verip kursun sonunda İngilizceyi öğrenememenizin sebebi olarak sizi bile suçlayabilirler. İngilizce 15 gün – 30 gün gibi sürelerde öğrenilebilecek bir değildir. İngilizceyi akıcı ve kalıcı bir şekilde öğrenebilmeniz için sizi sürekli İngilizce konuşturan hatta rüyalarınızın dili bile İngilizce olacak şekilde hayatınızın merkezine İngilizceyi koyduran bir İngilizce eğitim kursu ile çalışmanız sizin için daha iyi olacak ve İngilizceyi 3-6 ay veya ihtiyacınıza göre 1 yıl gibi ideal sürelerde öğrenebilme imkanına kavuşacaksınız.

İNGİLİZCE KURLARI NELERDİR?

İngilizcede hangi kurlarda eğitim alacağınız, İngilizce dil eğitimi süreniz için önemli bir konudur. İşte İngilizce dil seviyeleri:

A1 – Beginner Seviyesi: A1 seviyesinde İngilizce bilen kişiler yalnızca bazı temel kelimeleri bilmektedir. Bu sebeple Beginner seviyesinde olan kişilerin İngilizce anlama ve İngilizce konuşması çok zordur.

A2 – Elemantary Seviyesi: Beginner seviyesinin bir üst seviyesi olan Elementary seviyesinde olan kişiler basit İngilizce kalıplarını bilmektedir. Elemantary seviyesinde olanların İngilizce kelime bilgisi Beginner seviyesine göre daha fazla olup, basit temel kalıplar ile kurulan cümleleri zorlanmadan anlayabilirler.

B1 – Pre-Intermediate Seviyesi: Pre-Intermediate seviyesinde olan kişiler Elemantary seviyesine göre daha fazla kelime bilgisi ve daha fazla İngilizce kalıbına hakimdir. Bu seviyede İngilizce dil bilgisine sahip kişiler, karşılarında tane tane İngilizce konuşan kişiler olması durumunda konuşulan bir çok İngilizce ifadeyi rahatlıkla anlayabilir ve zorlanmalarına rağmen yanıt verebilirler.

B2 – Intermediate Seviyesi: Intermediate seviyesinde bulunan kişiler intermediate seviye grubunun ortasında bulunurlar. Pre-Intermediate seviyesine göre daha fazla kelimeye ve daha fazla İngilizce kalıbına hakim olduklarından anlama konusunda daha başarılı olurlar.

C1 – Upper-Intermediate Seviyesi: Upper-Intermediate dil seviyesi, Advanced dil seviyesinden önceki seviye ve intermediate seviyesinin son dil seviyesi olup diğer tüm dil seviyelerinden daha iyi durumdadırlar. Bu dil seviyesindeki kişiler kendilerine daha çok güvenir ve ana dili İngilizce olan insanlar ile akıcı olarak konuşabilirler. Bu gruptaki kişiler yurtdışında da rahatlıkla İngilizce konuşabilir, görüşmeler yapabilirler.

C2 – Advanced Seviyesi: Advanced seviyesi, kelime ve gramer bilgisi en üst düzeyde olan seviye grubudur. C2 seviyesinde olan kişiler İngilizceyi akıcı derecede konuşabilir, karşısındaki kişi ne kadar hızlı konuşursa konuşsun anlayabilir ve rahatlıkla İngilizce kitapları okuyabilirler.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı