İngilizce Eğitim Seti Almak Ne Kadar Etkili?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Günümüzde hala piyasalarda İngilizce Öğrenme Seti ya da setleri olarak geçen birçok ürün bulunmaktadır. Oysa İngilizce setlerinin geçmişi 1980’li yıllara kadar gitmektedir. O dönemde henüz bilgisayar ve CD gibi teknolojiler olmadığından hazırlanan kitaplar ve kasetler üzerinden dinlenen İngilizce materyaller ile eğitim alınmaya çalışılmaktaydı.

Size gelen kitabı okurken, aynı anda kasetten dinleme yapıyor ve İngilizce öğrenmeye çalışıyordunuz. Daha sonra ise teknoloji yavaş yavaş ilerlemeye başladı. Kasetlerin yerini CD’ler aldı ve bu kez aynı metod kasetle dinleme yerine CD üzerinden dinleme şeklinde gelişti.

ingilizce egitim seti

Daha sonrasında ise teknoloji iyice ilerledi ve bazı kişilerin evinde bulunmaya başlanan bilgisayar her eve yavaş yavaş girmeye başladı. Bu sefer kitapların ve CD’lerin yanına bir de bilgisayar programları eklendi. Ancak verilen eğitim hiç değişmedi. Yine aynı mantıkla kitap ya da bilgisayar programı üzerinden öğrenmeye çalıştığınız şeyleri yine aynı şekilde dinleyerek pekiştirmeye çalışıyorsunuz.

Bilgisayarların eve girmesi ve internetin yaygınlaşması ile birlikte ise eğitim setleri internet üzerinden indirilebilir oldu. İnsanlar, interner üzerinden yapılan İngilizce eğitim seti indir şeklinde aramalar sonrası bir bağlantı üzerinden set indirerek İngilizce öğrenme gayreti içerisine girdiler. Ama yine metod değişmedi.

Peki İngilizce Eğitim Seti Üzerinden Alınan Eğitimler Nasıl Gerçekleşiyor?

Aslında bu uygulamalara eğitim ismini vermenin hata olduğu bir gerçektir. Çünkü eğitimler, hatta dil eğitimleri bireyler için özel olarak tasarlanmalıdır. Ancak yazımızda da belirttiğimiz gibi eğitim setleri ilk çıktıkları günden itibaren aynı bilgileri teknolojinin gelişimine göre farklı yollarla iletmektedir.

Yani bilgi sabit, satın alanlar farklıdır. 20-30 yıllık bir süreçte hep aynı şeyler tekrar ısıtılarak insanların önüne koyulmaktadır. Hatta bazı setlerde öyle videolar bulunmaktadır ki videoda dersi anlatan kişinin akıbeti bile bilinmemektedir. Eğitim setleri hata düzeltmez ve ezber yaptırmaktan öteye geçemezler.

Eğitim Seti Yerine Konuşarak Öğren’i Deneyin

Eğitim setleri satın alan kişiye hiçbir şey katmayacak, yalnızca bildiği şeyleri aktif tutmaya yarayacak araçlardır. Konuşarak Öğren Dil Eğitim Sistemi’nde ise kişiye özel programlar ve dil seviyelerine uygun eğitmenler sayesinde etkileşimli eğitimler verilmektedir. Eğitim setlerinde mevcut verileri dinlemekten başka bir şansınız yokken, Konuşarak Öğren programında eğitmeniniz ile katıldığınız dersin ses kayıtını tekrar tekrar dinleyerek yaptığınız hataları anında görebilirsiniz.

Eğitim setlerinde olmayan bir başka artı ise ders esnasında yaptığınız hatanın eğitmenler tarafından düzeltilerek doğru şekliyle anlatılmasıdır. Bu tip bir uygulama bir eğitim setinden beklenemez. Kısacası online eğitimlerin gelişimini sürdürmesi ile birlikte İngilizce eğitim setleri para ve zaman kaybı aracı olarak tarihin tozlu raflarındaki yerlerini alacaktır.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

One thought on “İngilizce Eğitim Seti Almak Ne Kadar Etkili?

  1. Ben 2 tane set aldım ama hiç bir faydasını görmedim. Eğer temel varsa basit bir kitap alıp onu çevire çevire okumak en mantıklısı..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı