İngilizce Geliştirmek için 6 Macera Filmi Önerisi


İngilizce Geliştirmek için 6 Macera Film Önerisi
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmeye başlayan adaylar için öğrenme sürecini hızlandırmak çok önemlidir. Dilin nankör olması bu noktada büyük pay sahibidir. Bu nedenle hem süreci hızlandırmak hem de sağlıklı bir şekilde İngilizce öğrenebilmek için bazı tüyolara ihtiyacınız var. Bu makalede onları derledik. İyi okumalar

İNGİLİZCE ALTYAZILI FİLM İZLEYEREK İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİREBİLİRSİNİZ

Evet yanlış duymadınız. Evde ingilizce altyazılı film ve dizi izleyerek ingilizcenizi geliştirmeniz mümkün. Günümüzde binlerce insan korona virüs nedeniyle evlerinde kalmakta.Bu sebeple insanlar sosyal medyaya ve çeşitli film izleme portallerine yöneldi. Bunlardan en popüleri Netflix. 183 milyon abonesi bulunun Netflix, film izleme aracı olarak ilk sırada. Netflix, İngilizce öğrenenler için harika bir fırsat sunmakta. Filmleri ve diziler orijinal diliyle veya ingilizce altyazı ile izleyebiliyorsunuz. Bu da İngilizce öğrenenlerin hayli ilgisini çekiyor.

NEDEN İNGİLİZCE ALTYAZILI FİLM İZLEMELİYİM?

Hiç çocukların hiçbir eğitim görmeden dili nasıl öğrendiğini merak ettiniz mi? Cevabı basit: Bebekler doğduklarından itibaren çevreyle etkileşim halindedirler. İletişimi de bu şekilde edinirler. Bebek doğar, anne ve babasının diline maruz kalır, cisimleri tanır ve onları isimlendirir ve ardından onu sessel iletişime döker. Bu kadar bilim yeter. Şimdi konumuza dönelim. Film de aynı şekilde dinleme ve algılama üzerine kuruludur. Karakter cismi adlandırır veya istediği duyguyu cümleye döker. İngilizcce altyazılı film izleyerek siz de bu aşamalardan geçersiniz ve dili edinmeye başlarsınız.

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN FİLM ŞART MI?

Bu soru aslında sizin İngilizce seviyenize bağlı. Eğer grammar (dilbilgisi) bakımında iyi ve kelime darağacınız genişse İngilizce film izlemeye başlayabilirsiniz. Eğer grammar ve vocabulary(kelime) alanında kendinizi yetersiz hissediyorsanız ilk önce o alanlara yoğunlaşmanız sizin için daha makul olacaktır.

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN HANGİ FİLM TÜRLERİNİ İZLEMELİYİM?

Bir çok film türü bulunmakta. Bu noktada tercih yapmak size kalmış fakat seviyenize göre film izlemek gelişim sürecinizi hızlandıracaktır. Macera, romantik ve dram en çok film barındıran türlerdir. Bu türlerde İngilizce film izlemeden önce film hakkında araştırma yapıp eleştirileri okumak film seçmenizi kolaylaştıracaktır.

İNGİLİZCE ALTYAZILI ÇİZGİ FİLM İZLEMEK

Her ne kadar çizgi filmler sadece çocuklara hitap ediyor gibi gözükse  de birçok yetişkin için çizgi film ve animasyon filmleri bulunmaktadır. Çizgi film denilince akla gelen ilk Tom ve Jeryy’dir. Bu çizgi film barındırdığı mesajlar ve bulunduğu dönem itibariyle ortaya çıkmış en iyi çizgi filmlerden biridir. Eğer siz de bu tarz çizgi filmlerin hayranıysanız buraya tıklayarak İngilizce altyazılı çizgi filmlere ulaşabilirsiniz.

İNGİLİZCE ALTYAZILI HARRY POTTER İZLEYEREK İNGİLİZCE ÖĞRENİN

Harry Potter piyasaya sunulduğundan itibaren etkisini kaybetmeyen bir seri. Her ne kadar bilim-kurgu kategorisine girse de , gözünüzü korkutmasın. Dili orta-zor arasındadır ve izlenebilir. Ayrıca böyle seri filmleri izlemek hem karakterlere olan aşinalığınızı arttıracak hem de filmi anlamanızı kolaylaştıracaktır.

 EN İYİ İNGİLİZCE FİLMLER HANGİLERİ?

Gerçekten film sektörünün gelişmesiyle beraber inanılmaz derecede çeşitli türlerde filmler piyasaya sürüldü. Sizin için IMDb’deki en iyi 10 filmi derledik

 • Esaretin Bedeli – The Shawshank Redemption
 • Baba – The Godfather
 • Baba 2 – The Godfather
 • Kara Şövalye – The Dark Knight
 • 12 Öfkeli adam – 12 Angry Men
 • Schindler’in Listesi – Schindler’s List
 • Yüzüklerin Efendisi – Lord of The Rings
 • Ucuz Roman – Pulp Fiction
 • İyi  Kötü ve Çirkin – Il buono, il brutto, il cattivo
 • Dövüş Kulubü – Fight Club

 

Ayrıca alttaki özenle seçilen filmleri ingilizce altyazılı izleyerek ingilizcenizi geliştirebilirsiniz. Filme tıklayarak içerik hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Harry Potter ingilizce altyazılı izle
 • Forrest Gump ingilizce altyazılı izle
 • Moana ingilizce altyazılı izle
 • Godfather 1 ingilizce altyazılı izle
 • Bekarlığa Veda Partisi ingilizce altyazılı izle
 • Psikopat ingilizce altyazılı izle
 • Öfke ingilizce altyazılı izle
 • Çizmeli Kedi ingilizce altyazılı izle
 • Avatar ingilizce altyazılı izle

İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİRMEK İÇİN 6 MACERA FİLMİ

Jumanji: Next Level (2019)

FİLM HAKKINDA BAZI BİLGİLER

Jumanji: Vahşi Orman filminin devamı olan Jumanji: Yeni Seviye filmi

izleyiciler üzerinde muhteşem bir etki bıraktı. Çete oyuna kaldığı yerden devam ediyor fakat oyun değişti. Kendi mürettablarından birini kurtarmak için ormana dönen ekip bu sefer hiç beklemediği bir şeyle karşılaşıyor. Oyuncular artık yeni maceralara çıkmak ve yeni keşifler yapmak zorunda. Karlı tepelerden ıssız çöllere kadar süren bu macera ekip için çok farklı sonuçlara neden olacak görünüyor.

 

FİLMİN ANAHTAR KELİMELERİ ( BU KELİMELERİN ÇAĞRIŞTIRDIĞI KONULARDA BİLGİ SAHİBİ OLMAK FİLMİ ANLAMANIZI KOLAYLAŞTIRACAKTIR)

 Eksik diyaframlı kadın, çöl, avatar, kahramanlık, maceracı, kurtarma operasyonu, takım çalışması, hayvan saldırısı ve devekuşu. Bu filmin türü macera, aksiyon, komedi ve fantezidir. 169,237 kişi tarafından oylanmış ve 6,7 IMDb puanına sahiptir. 2019 yapımı yeni bir film olan Jumanji: Next Level izleyicilerini bekliyor.

 

BU FİLMİ NASIL İZLEMEM GEREKİR?

 İlk önce belli başlı platformlardan filmi bulun veya satın alın. Ardından filmin ingilizce altyazısını bulun. İzlemeye başlayın. Bilmediğiniz ingilizce kelime olursa durdurun ve not alın. Fakat hemen anlamına bakmayın. Bu kopukluğa neden olur. Mesela eğer film 120 dakika ise periyotlara bölün. Sizlere tavsiyem her 30 dakikada bir izlerken not ettiğiniz kelimelerin anlamına bakın. Sözlük için Cambridge İngilizce-İngilizce veya İngilizc-Türkçe kullanabilirsiniz.

 

 

JUMANJI: NEXT LEVEL  İZLEYEREK İNGİLİZCENİZİ GELİŞTİRİN

Macera filmlerinin bir özelliği ise kelime seviyesinin basit-orta oluşudur. Bu nedenle eğer ortalama bir kelime hazneniz varsa bu film sizi pek zorlamayacaktır. Aynı zamanda meşhur bir film olduğundan ingilizce film sitelerinde rahatça bulunabilir. Türkçe dublaj ve İngilizce altyazı seçeneği de mevcut. Serinin ilk filmini izlemek de hem konuyu anlamak hem de karakterlerin telaffuzuna alışmak için harika bir fırsat.

SADECE ALTYAZILARI OKUMAYIN!!

İngilizce altyazılı film izlenirken yapılan en büyük hatalardan biri sadece altyazıyı takip etmektir. Bunun listening (dinleme) ‘ye hiçbir faydası olmaz. Sadece reading(okuma) yapmış olursunuz. Bu noktada tavsiyem hem dinlemek hem okumak. Peki bunu nasıl yapabilirim? İşte cevabı:

Otuz saniyelik konuşması bol filmden bir sahne seçin. İlk önce altyazıyı takip ederek dinleyin ardından altyazısız izleyin. Yüzde kaçını anlayabildiniz? Eğer bu oran %30 civarındaysa siz de o hatayı yapıyorsunuz demektir. Altyazıyı okurken olabildiğince dinlemeye de odaklanın. Anlama oranınız %80-90’a ulaşana kadar bunu tekrarlayın. Peki bu zor olmaz mı? Bunun yöntemini de bulmuşlar: VOSCREEN

FİLM SAHNELERİYLE İNGİLİZCE ÖĞRENME : VOSCREEN

Bu uygulama gerçekten hayat kurtaran cinsten. Google ve Apple store’den bu uygulamayı bulabilirsiniz. Uygulamaya girin ve seviyenizi seçin. Ardından kesitler halinde çeşitli filmlerden seçilmiş film sahnelerini izlemeye başlayacaksınız. Gerçekten harika! Kesiti izledikten sonra iki seçenek geliyor: kesitin altyazısını göster ve gösterme. Burdan ilk başlarda altyazıyı açın ve tekrar dinleyin. Sonraki aşamalarda altyazıyı açmayacaksınız bile. Böylelikle hem film seyredeceksiniz hem de ingilizcenizi geliştireceksiniz.

Doctor Strange (2016)

FİLM HAKKINDA BAZI BİLGİLER

Marvelin bu filmi trajik bir kaza geçiren bir beyin cerrahının hikayesini ele alıyor. Karakterimiz Stephen Strange bu kaza ardından egosunu bir tarafa bırakacak ve ruhaniyet boyutuna önem verip mistik aleme olan ilgisini arttıracak. New York City’nin Greenwich Village’ında bulunan Doctor Strange mistik hayata yönelirken gerçek dünya ile de dengeyi korumak zorunda. Ayrıca karakterimiz Strangeü Marvel sinematik evrenini korumak için çeşitli metafiziksel yeteneklerini kullanmak ve diğer dünya ile aracı görevi görmelidir.

 

FİLMİN ANAHTAR KELİMELERİ ( BU KELİMELERİN ÇAĞRIŞTIRDIĞI KONULARDA BİLGİ SAHİBİ OLMAK FİLMİ ANLAMANIZI KOLAYLAŞTIRACAKTIR)

Büyü, sihirbaz, zaman bükülmesi, beyin cerrahisi, doktorluk, mistizm, büyücü, marvel dergileri, mistik sanatlar, kendini adayış, helikopter..

PEKİ NASIL?
Mesela marvel dergilerinde geçen belli başlı kalıplar olduğunu varsayalım. Eğer bu kalıplara hakimseniz Marvel filmlerini anlamanız kolaylaşacaktır.

 

Filmin türü aksiyon, macera , bilim-kurgu ve fantezidir. 2016 yapımı olan ve 579.005 kere puanlanan film, 7,5 IMDb puanına sahiptir

 

İNGİLİZCE FİLM İZLEME AŞAMALARI NELER OLMALI?
Filmimizi seçtikten sonra ingilizce altyazı moduna geçelim. Ardından izlemeye başlayalım. Her zamanki yöntem gibi periyotlar haline izleyelim(4-5 periyot idealdir). Ardından kelimeleri not alıp cümle içinde kullanıp defterimize yazalım. Aşamalar böyleydi. Bu aşamayı 20-25 filmde kullandıktan sonra ingilizce altyazılı film izlemek sizin için daha kolay olucaktır.

 

İNGİLİZCE-TÜRKÇE (ÇİFT) ALTYAZILI İZLEMEK

Bu başlıkta pek bilinmeyen bir yöntemden size bahsetmek istiyorum. Bu yöntemde kendi anadilinizin ve ingilizcenin altyazı dosyası bulunur. Ardından ana dilinizin altyazısı üstte, ingilizce altyazı ise alttadır. Bu yöntem sayesinde filmi veya diziyi durdurmanıza gerek kalmayacaktır.

Avantajları:

 • Durdurmadan izleyebilirsiniz
 • Kelimeyi kuru kuru ezberlemek yerine cümle içinde görüp ezberleyebilirsiniz
 • Sözlük kullanmanıza gerek kalmaz

 

Dezavantajları

 • Sözlük alışkanlığını olumsuz etkiler
 • Türkçe’de verilmek istenen mesaj sondadır fakat İngilizcede baştadır. Bu sebeple altyazı eşitleme konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

 

FİLM İZLEYEREK İNGİLİZCE ÖĞRENMENİZ MÜMKÜN

 Evet yanlış duymadınız. Milyonlarca insan bu yöntem sayesinde ingilizce öğrenme sürecini hem eğlenceli hem de kaliteli hale getiriyor. Eğer istediğiniz türde film bulamadıysanız okumaya devam edin, ilginç filmler sizi bekliyor.

 

Life Of Pi (2012)

Bir yazar Kanada’da yaşan Hintli bir hikaye anlatıcısını (Pi Patel) dinlemek için onu ziyaret eder ve hayat hikayesini anlatmasını ister. Pi, Pondicherry’de geçen çocukluk hikayesini takma ad kullanara anlatmaya başlar. Bir gün hayvan işleticisi olan Pi’nin babasi yetkili kurumların artık hayvan işletmeciliğini desteklemediğini ve bu yüzden Kanadaya taşınması gerektiğini çünkü Kanada’da hayvancılığa değer verdiğini anlatır. Babası ve oğlu Pi, Japon bir kargu gemisi ile Kanadaya yolculuğa çıkar fakat yolda fırtınaya yakalanırlar. Ardından ise gemi batar. Pi bir botta bir zebra, orangutan , sırtlan ve Richard Parker adında bir Bengallı kaplan ile mahsur kalır. Pasifik Okyanusu kendilerini sürükler ve sürükler. Saldırgan bir hayvan olan Parken kaplanı ile mahsur kalan Pi, açlıkla da savaşır. Pi artık tektir ve hayatta kalmanın yolunu bulmak zorundadır.

Macera, drama ve fantezi türünde olan Life of Pi, 570.450 kere puanlanmış ve 7,9 IMDb skoruna sahiptir.

Anahtar Kelimeler

Hindistan, Kaplan, yolculuk, güven ve inanç, hayatta kalma, tanrıya inanmak, batan gemi..

Anahtar kelimeler diyip geçme!!

Eğer The Walking Dead izlediysen bu filmi izlerken hayatta kalma sahnelerinde kullanılan kelimeler sana tanıdık gelebilir. Aynı zamanda survival temalı filmler izlemeyi seviyorsan bu film senin için harika bir seçim olacaktır.

FİLMİ İZLEDİKTEN SONRA FİLM ÜZERİNDE KONUŞABİLMELİSİN

Bu filmi izledikten sonra film hakkında ille olumlu veyahut olumsuz görüşlerin olacaktır. Peki bunları İngilizce ifade edebilir misin? Bu noktada anahtar kelimeler çok işine yarayacak. Mesela Pi’nin kaplan ile mücadelesini anlatmak istersen survival,adventure,fight, give up, resist, fear, malnutrition, starveness ve famine gibi kelimeleri kullanabilirsin.

TÜRKÇE ALTYAZILI İNGİLİZCE FİLM İZLEMEK İNGİLİZCEMİZİ GELİŞTİRİR Mİ?

Hem geliştirir hem geliştirmez. Aslında bu filmin nasıl izlendiğine bağlı. Eğer amacınız sadece film izlemekse uzun vadede listening açısından faydası dokunabilir. Fakat gerçekten çok fazla film izlemeniz gerekir. Eğer kontrollü bir film izlenirse, yani niyetiniz hem ingilizce öğrenmek hem de eğlenmek ise kısa vade de gelişim sağlanabilir. İngilizce altyazılı bir filmin nasıl izlenmesi gerektiğini yukarıda anlatmıştık. Şimdi kısa bir üzerinden geçelim

 • Sizi sıkmayacak bir film bulun
 • İngilizce altyazılı izlenecek bir platform bulun ( Netflix gibi)
 • Filmin veya dizinin süresini periyotlara bölün (120 dk ise 4 periyota bölün yani 30dk)
 • İlk periyotu bitirin ve izlerken not aldığınız kelimelerin anlamlarına bakın ve deftere geçirin
 • Film bittikten sonra biraz ara verin ve tekrar izleyin
 • 25-40 (daha fazla veya az olabilir) film ardından dinlediğinizi anlamaya başlayacaksınız

Alfa Kurt (2018)

Son buzul çağlardan biri olan Alfada harika ve büyüleyici bir macera sizleri bekliyor. Bu hikaye insanoğlunun mucizevi başlangıç hikayesine ışık tutuyor. Karakterimiz kabilesinin en elit grubu ile avlanmadayken bir genç adam yaralanır ve vahşi doğada hayatta kalmak zorundadır. Genç adam, sürüsü tarafından terk edilmiş yalnız bir kurdu isteksizce evcilleştirdikten sonra, kurt ile genç adam birbirlerine güvenmeyi ve beklenmedik dostluklar kurmayı öğrenirler, kış gelmeden eve dönüş yollarını bulmak için sayısız tehlikeye ve ezici olasılıklara göğüs gererler.

Anahtar Kelimeler

Kurt, paleolitik çağ, tarih öncesi zamanlar, buz çağı, baba-oğul ilişkisi ve yolculuk

Bu film maceraseverler tarafından 52.802 kere izlenmiş ve IMDb puanı 6,7 olarak puanlanmıştır. Bu filmin türü aksiyon,macera,drama ve ailedir.

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK FİLMLERLE ARTIK DAHA KOLAY

Dijitalleşen dünyamızda artık herkes sosyal medya ile haşır neşir ve internet sürekli kullanılıyor. Bu imkanlardan faydalanabilmek adına ingilizcemizi geliştirebiliriz. Bunlardan biri ise ingilizce film izleyerek ingilizce öğrenmek. Aşağıdaki listede ingilizce öğreten filmleri derledik. İyi Okumalar

Harry Potter Serisi

Bu filmde zor-orta arası bir dil seviyesi kullanılmaktadır. Ayrıca bu filmde geçen kelimelere hakim olduktan sonra filmin orijinal kitaplarını ingilizce okuyabilirsiniz.

Forrest Gump

Bu filmde ana karakter Tom Hanks açık ve anlaşılabilir bir dil ile konuşur. Bu nedenle anlamak daha kolay olacaktır. Çok sevilen bir film olan Forrest Gump, 1.756.456 kere puanlanmış ve 8,8 IMDb puanına sahiptir.

Forrest Gump altyazılı izle

Hangover Serisi

Bu film komik olmasının yanı sıra gerçekten orta seviyede bir dil kulllanılmış ve anlaşılması kolay. İyi seyirler

 • Hangover 1 izle altyazılı
 • Hangover 2 izle altyazılı
 • 3 Idiots

Eminim çoğunuz bu filme aşinadır. Özellikle okulda izlenebilecek filmler listesinde olan 3 Aptal, izleyiciye harika bir deneyim sunuyor. İngilizce film izleyerek ingilizce öğrenmek istiyorsanız bu film harika bir seçenek.

 

Limitless (2011)

FİLM HAKKINDA

Roman yazarı olan karakterimiz beynini yüzde yüz kullanmasına izin veren deneysel bir ilaç kullanır. Kendisini aşan ve harikulade bir insana dönüşen karakterimize suikast planları yapılır. Karakterimizin sevdiği kız tarafından reddedilmesi geleceği hakkında kötü düşünmesine yol açar, umutsuzlaşır. Karakterimiz bu sıkıntılar içerisindeki macerasını izliyoruz.

ANAHTAR KELİMELER

İlaç, hızlı öğrenme, halüsinasyon, yazarlık, yan etki, bir dil öğrenmek, gözlemlemek ve parti. Bu filmin türü bilim-kurgu ve gerilimdir. 2011 yapımı olan ve 519.212 kere izlenen Limitless, 7,4 IMDb puanıyla izleyicilerini bekliyor.

 

LIMITLESS İZLEYEREK İNGİLİZCE ÖĞRENMEK MÜMKÜN

İngilizce geliştirmek için kullanılan altyazılı film izleme yöntemi popülerliğini arttırıyor. Bu metot sayesinde hem sevdiğiniz filmi izleyecek hem de ingilizce öğreneceksiniz. Yapmanız gereken tek şey sevdiğiniz bir film bulmak ve ingilizce altyazılı izlemek. Bilmediğiniz kelimeleri not almak ve tekrar etmek.

 

İNGİLİZCE FİLM SİTELERİ

 • Netflix
 • TurkcellTV
 • Primevideo
 • Tubitv
 • tv
 • Dizilab

 

 

SIFIRDAN İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN İNGİLİZCE FİLM YETERLİ Mİ?

Hayır değil. Sadece film izleyerek ingilizce öğrenemezsiniz. Sadece katkısı olur. Bu nedenle ingilizce film izleme yöntemini yardımcı materyal olarak kullanabilirsiniz. Ek olarak Grammar, Listening, Writing ve Reading çalışmaları yapabilirsiniz. Unutmayın dil öğrenmek bir süreçtir. Bitmek bilmeyen bir süreç. Bu nedenle hemen dil öğrenmek diye bir şey mümnkün değil. Sabırlı olun ve çalışmaya devam edin. Eni sonu başarıya ulaşacaksınız.

 

The Revenant (2015)

FİLM HAKKINDA

1823’de ıssız ormanları keşfederken yiğit bir uç beyi(sınırda yaşayan kimse) olan Hugh Glass, ayı tarafından trajik bir saldırıya uğrar ve hayatta kalmaya çalışır. Hugh’ın ekibi ümitsiz bir şekilde onu ölüme terk eder. Hugh bu şartlarda eve dönmek ve diğer avcılara yem olmamak için hayatta kalma yeteneklerini kullanmak zorundadır. Acı çekmiş ve intikamla beslenmiş olan Hugh Glass, ona ihanet eden ve onu terk eden eski sırdaşı John Fitzgerald’ı bulmak için kışlık arazide aranıp durur.

 

ANAHTAR KELİMELER

Hayatta kalma, ölü oğul, deri, acı ve öfke, nehir, kış şartları ve baba-oğul ilişkisidir. 2015 yapımı olan The Revenant, 685 kere izlenmiş ve 8,0 IMDb puanına sahiptir. Aksiyon, Macera, Drama , Tarih ve Batı türlerini barındıran bu film, çeşitli konuları ve Leonardo DiCaprio’nun enfes oyunculuğuyla sizleri bekliyor.

Film hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın

The revenant ingilizce altyazılı izle

 

Konuşarak Öğren ile İngilizce Öğrenin!

Sitemizin bünyesinde bulunan ana dili İngilizce olan binlerce ABD hocalarıyla sizde ingilizce öğrenebilirsiniz. Skype üzerinden seviyenize uygun hocalarla ingilizcenizi geliştirebilirsiniz. Konuşma dersleri başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler ve ardından dersler başlar. Detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın

 

KONUŞARAK İNGİLİZCE ÖĞRENMEK MÜMKÜN

 Konuşurken ingilizce öğrenenleri görelim.. Konuşarak ingilizce öğrenmek aslında çoğu kişiye çok cazibeli geliyor. Çok tercih edilmesinin sebebi de bu.  İşte bir müşterimizin yorumları “Konuşarak Öğren gerçekten etkili bir İngilizce öğrenim sistemi. Ama bence asıl işlevi öğrendiğinizi unutmamak için güzel bir sistem olması. Her gün belirli bir süre yabancı bir hoca ile konuşmak çok geliştirici. Şu an yazarken bile İngilizce düşünerek yazdığımı görüyorum. Üstelik üç aydır kurslara katılmama rağmen.”

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

One thought on “İngilizce Geliştirmek için 6 Macera Filmi Önerisi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı