İngilizce Gramer Konularına Nasıl Çalışılır?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce, toplam 1,8 milyar insan tarafından ana dil ve ikinci dil olarak 53 ülkede en çok konuşulan dillerin başında gelmektedir. Dolayısıyla İngilizce akademik hayattan iş hayatına her alanda karşımıza çıkması muhtemel bir dil olduğundan bu dili doğru bir şekilde öğrenip telaffuz etmek ise ayrı bir önem taşıyor. İngilizce gramer konuları ise burada oldukça önemli. Gireceğiniz birtakım dil sınavlarında gramer konularına çalışarak başarılı olabilir, istediğiniz puanı elde edebilirsiniz. Bu yazımızda İngilizce gramer konularına nasıl çalışılması gerektiğine dair geniş bilgilere yer verdik. Hazırsanız başlayalım.

Konu Anlatımlı Kaynaklardan Faydalanın

İngilizce öğrenmek için başlangıçta gramer konularına hakim olmanız gerekiyor. İngilizce gramer konularını ise konu anlatımlı kaynaklardan faydalanarak çalışmalara başlayabilirsiniz. Konu anlatımlı kaynaklara ise her gün vaktinizi ayırmalısınız. Özellikle gramer konuları İngilizce sözcük ve kalıplarını içeren önemli bilgilere yer verildiği için düzenli tekrarlar yapılarak bilgiler taze tutulmalıdır. Her gün belli aralıklarla konu anlatımlı kitaplarda yer alan gramer konularını çalışarak İngilizce öğrenebilirsiniz. Ayrıca konu anlatımlı kitapların haricinde internette yer alan konu anlatımlı video ve makalelerden de yararlanabilirsiniz. Bu sayede farklı ders materyallerini kullanarak interaktif bir eğitim almış olursunuz. 

Düzenli Olarak Test Çözün

Gramer konularını çalıştıktan sonra bilgilerinizi pekiştirmek adına yapmanız gereken en önemli çalışma yöntemlerinden biri ise test çözmektir. Çalıştığınız gramer konusunun hemen ardından ilgili konu hakkında testler çözmeniz öğrendiklerinizin kalıcı olmasına yardımcı olur. Test çözerek aynı zamanda o konuyu ne kadar anladığınızı fark etmeniz bakımından da belirleyici özelliğe sahiptir. Yanlışlarınızın çok olduğu konuyu tekrar çalışarak eksiklerinizin üstüne gidebilirsiniz. Böylece hata yapma olasılığınız da giderek düşecektir. Test çözmek için sadece kitaptan değil internetten de yaralanabilirsiniz. Özellikle çalıştığınız gramer konusunu arama motorunda aratarak çözmek istediğiniz testleri oradan da çözebilirsiniz. Böylece soru çeşitlerini görerek konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olarak kolayca İngilizce öğrenebilirsiniz.

İngilizce Dilbilgisi Kontrol Araçlarından Yararlanın

İngilizce öğrenirken gramer konularını yalnızca okuyarak ve test çözerek öğrenemezsiniz. Bunların yanı sıra mutlaka öğrendiğiniz gramer konusu ile ilgili yazma pratikleri de yapmalısınız. Bir kağıda öğrendiğiniz grameri kullanacak şekilde cümleler hatta paragraflar oluşturarak yazma pratikleri yapmanız öğrenmede kalıcılık sağlamak açısından oldukça önemli. Ayrıca internetteki İngilizce dilbilgisi kontrol araçlarından da yararlanarak da yazma pratikleri yapabilirsiniz. İngilizce dilbilgisi kontrol araçları sayesinde yazdığınız yazıdaki gramer hataları tespit edilerek nerede hata yaptığınız gösterilir. Bunu bir kağıda yazarak çalışsaydınız kendiniz nerede hata yaptığınızı anlamakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle bu tür araçları da kullanmanız da fayda var.

Planlı ve Düzenli Çalışma Programı Oluşturun

İngilizce öğrenmenin en önemli yolu planlı ve programlı bir şekilde çalışmaktır. Gramer konularını işledikten sonra belli kalıplara göre cümleler kurarak düzenli pratikler yapmalısınız. Bunun nedeni ise öğrendiklerinizi kalıcı hale getirmektir. Haftalık ders çalışma programına sadık kalarak çalışmanız halinde başarı kaçınılmaz olacaktır. Yeni Başlayanlar İçin 30 Günde İngilizce Öğrenme Programı başlıklı yazımızda bu konu hakkında detaylı bilgilere yer verdik. Ayrıca öğrendiklerinizi mutlaka tekrar etmelisiniz. Fakat tek başınıza ders çalışmak yeterli olmayabilir. Bunun için mutlaka uzman eğitmenlerden yardım almalısınız. Yüz yüze ya da online kursları tercih ederek uzman eğitmenlere ulaşabilirsiniz. Günümüzde ise en çok online kurs eğitim modeli tercih edilmektedir. Online İngilizce kursları sayesinde kişi sınıf ortamındaki heyecan ve gerginlikten uzak bir şekilde eğitim alabilmektedir. Hangi eğitim modelini seçerseniz seçin aldığınız eğitime sadık kalarak disiplinli, planlı ve programlı bir şekilde ders çalışmanız oldukça önemli. Ders çalışacağınız ortam sessiz, havadar ve ışık alan bir yer olmalı. Öğrendiğinizi hemen tekrar ederek testler çözmeniz bilgilerinizi pekiştirmek bakımından oldukça fayda sağlayacaktır.

Reading Alıştırmaları Yapın

İngilizce gramer konularını çalışırken mutlaka reading alıştırmaları da yapmalısınız. Reading alıştırmaları sayesinde okuduğunuz makalede kullanılan gramerleri görebilirsiniz. Reading alıştırmaları için internetteki İngilizce makale, dergi ya da gazetelerden yaralanabilirsiniz. Diğer yandan İngilizce kitaplar da okuyabilirsiniz. Günde bir saatinizi reading alıştırmalarına ayırarak gramer çalışmalarınıza devam edebilir, İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Uygulama marketlerinde yer alan reading uygulamalarından da yardım alabilirsiniz. İndirdiğiniz uygulamanın bildirimlerini açarak çalışmalara başlayabilirsiniz.

Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu ile Gramer Öğrenin!

Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşarak Öğren ile günde 10,20,30 dakika zaman ayırarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, kısa zamanda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için Hızlandırılmış Online İngilizce Kursu ile Zamandan Tasarruf Edin başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Konuşarak Öğren, online İngilizce konuşma dersleri veren kurslar arasında en öne çıkan kurs olarak bilinmektedir. Konuşarak Öğren’in ders programları ve İngilizce konuşma dersleri yeni başlayanlara özel olarak hazırlanmaktadır. 37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce konuşmayı öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı