İngilizce konuşma kaç günde öğrenilir?


İngilizce konuşma kaç günde öğrenilir?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce konuşma düzenli bir çalışma ile birkaç ayda öğrenilebilir. Bu yazımızda İngilizce konuşma kaç günde öğrenilir sorusunu araştıranlara İngilizce konuşmak için kaç gün eğitim alınmalı yanıtını vereceğiz. Peki, İngilizce konuşma kaç günde öğrenilir? İşte İngilizce konuşma kaç günde öğrenilir detaylar yazımızda…

İngilizce konuşma kaç günde öğrenilir, sorusuna yanıt arayanlar için “İngilizce konuşma kaç günde öğrenilir” konu başlıklı yazımızda İngilizce konuşmak ne kadar, kaç gün sürer, süresi hakkında bilgilere yer vereceğiz.

İNGİLİZCE KONUŞMA KAÇ GÜNDE ÖĞRENİLİR?

İngilizce düzenli ve verimli bir eğitim programı ile pratik yapıldığı sürece birkaç ayda öğrenilebilecek bir dildir. Dolayısıyla İngilizce 90-180 günde öğrenilebilir diyebiliriz. İngilizce öğrenirken writing, reading, speaking ve listening çalışmalarının hepsini aynı anda yapmak, 1 yıl gibi bir sürede akıcı İngilizce konuşmanızı ve okumanızı, takılmadan yazmanızı sağlar. Tabi bu süreçte gramer bilgisi eğitimlerini de unutmamak gerekir.

İNGİLİZCE KONUŞMA NE KADAR SÜRER?

İngilizce konuşmaktaki amaç akıcı ve takılmadan İngilizce konuşmak, söyleneni anlamak, İngilizce okumak ve yazmaktır. Bu sebeple eğitim alınacak olan İngilizce dil kursu listening ve speaking yani dinleme ve konuşma üzerine bir eğitim sistemi vermelidir. Ülkemizde okullardaki gibi klasik sistemlerle eğitim veren İngilizce kurslarından eğitim almak İngilizce öğrenme sürenizi uzatabilir.

Dil kurslarında İngilizce dil eğitimi, pratik yapma üzerine olmalı ve ezbere dayalı eğitim verilmemelidir. Öğrencinin İngilizce öğrenmek için kararlı olması da bu yolda atacağı en büyük adım olacaktır. Daha sonra kurs ve eğitimci araştırmaları yapılarak bir eğitim planı çıkarılmalıdır.

Günlük, haftalık ve aylık planlarla düzenli çalışmak, İngilizce öğrenmek için zaman ayırmak gerekir. Ayrıca, sadece yazarak değil konuşarak İngilizce öğrenmek gerekir. Yurt dışında İngilizce eğitimi tavsiyeler arasında yer alsa da yurt dışında dil eğitimi almak için bile belli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerektiği unutulmamalıdır. Tüm bunlar göz önüne alınarak uygulanan eğitim programı ile İngilizce öğrenmek isteyenler olabilecek en kısa sürede ihtiyaç duyduğu İngilizce seviyesinde eğitim alabileceklerdir.

İNGİLİZCE KONUŞMA 30 GÜNDE ÖĞRENİLİR Mİ?

İngilizce 30 gün gibi bir sürede öğrenilmesi mümkün değildir. 30 günde İngilizcenin çalışmanıza göre bir ya da 2 seviyesini tamamlayabilirsiniz ancak bir-iki seviye tamamlamak yeni başlayan birisi için İngilizce öğrenmiş olduğunuz anlamına gelmez. Yeni başlayan bir birey 30 gün boyunca düzenli çalışma ile İngilizcenin ilk seviyesi olan A1 veya ikinci seviyesi olan A2 seviyelerini tamamlayabilir.

İNGİLİZCE KONUŞMA 90 GÜNDE ÖĞRENİLEBİLİR Mİ?

İngilizceyi 90 günde öğrenmek çalışma planınıza ve pratik çeşitliliğinize bağlı olarak ne kadar İngilizce öğrenmeniz gerektiğine bağlı olarak yeterli bir süre olabilir. Gramer ve kelime çalışmalarının yanı sıra dil bilgisi ve 4 beceri dediğimiz; okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiklerine yeteri kadar önem gösterdiğiniz takdirde 90 günde İngilizce öğrenebilmeniz mümkün olabilir. Ancak akıcı bir şekilde konuşamaz ve okuduğunuz metinler tam olarak anlayamayabilirsiniz. Bu da günlük hayat için öğrenmeniz gereken İngilizce seviyesinin altında olduğu için İngilizce 90 günde kesin öğrenilir diyemeyiz.

İNGİLİZCE KONUŞMA 365 GÜNDE ÖĞRENİLEBİLİR Mİ?

İngilizceyi 365 günde akıcı bir şekilde düzenli çalışma ve bol pratik ile öğrenebilirsiniz. Bu durumda da İngilizce öğrenme sürecinin uzunluğu kişiye göre değişiklik gösterdiği dikkate alınmalıdır. 365 gün boyunca hem gramer hem de 4 beceri alanında yeterli çalışma yaptığınız takdirde 365 günün sonunda artık İngilizce konuşabiliyor olduğunuzu fark edeceksiniz.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı