İngilizce konuşma pratiği nasıl yapılmalı?


İngilizce konuşma pratiği nasıl yapılır?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce konuşma pratiğini en iyi ana dili İngilizce olan insanlarla yapabilirsiniz. Bu yazımızda İngilizce konuşma pratiği yapmayı düşünen ama nasıl yapacağını bilmeyenler için bilgiler vereceğiz. Peki İngilizce konuşma pratiği nasıl yapılır? İşte İngilizce konuşma pratiği nasıl yapılacağı hakkında detaylar yazımızda…

İngilizce konuşma pratiği nasıl yapılır, sorusuna yanıt arayanlar için “İngilizce konuşma pratiği nasıl yapılır” konu başlıklı yazımızda nasıl İngilizce konuşma pratiği yapabileceğiniz hakkında bilgilere yer vereceğiz.

İNGİLİZCE KONUŞMA PRATİĞİ NASIL YAPILIR?

İngilizce konuşma pratiği ana dili İngilizce olan insanlarla iletişime geçilerek yapılırsa daha kolay ve kalıcı olacaktır. Ana dili İngilizce olan insanlarla İngilizce konuşma pratiği yapma fikri size ilk başta korkutucu gelebilir ancak sağlayacağı faydaları bilseniz korku yerini cesarete bırakır. İngilizce konuşurken cesur olmalısınız ve hata yapmaktan korkmamalısınız.

İngilizce konuşma yeteneğinizi geliştirmek için bir diğer yapabileceğiniz yöntem ise bol bol İngilizce dinleme diğer bir bilinen adı ile listening çalışması yapmalısınız. İngilizcede kelimelerin okunuşları, vurgu ve tonlamalar, cümle yapılarının kuruluş şekli hakkında bilgi sahibi olmak için önce dinleme çalışması yapmak faydalı olacaktır. Önce dinleyip sonra konuşmak İngilizce konuşma pratiği yaparken dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar arasında yer alır.

İNGİLİZCE KONUŞARAK NASIL ÖĞRENİLİR?

Eğer İngilizcede temel problemim “konuşamamak” diyenlerdenseniz doğru yerdesiniz. Ama bir şekilde basit cümlelerle de olsa konuşmaya başlamak gerekiyor. Kelime ve gramer bilginiz temel veya orta seviyede ise hemen konuşmaya başlamanız için hiçbir engel yok. Öncelikle dinleyin. Kelimelerin anlamını bildiğiniz için anlamakta zorluk çekmeyeceksiniz zaten. Sonra da dinlediğiniz cümleleri siz tekrarlayın. Basit cevapları zaten biliyorsunuzdur. “Do you” diye başlayan sorulara “yes I do” veya “no I don’t” şeklinde kısa cevaplar verebilirsiniz.

İNGİLİZCE KONUŞMA VE DİNLEME PRATİĞİ NASIL YAPILIR?

İngilizce dinleme pratiği için alt yazısız film izleyebilir, internette birçok yayını takip ederek dinleme ve anlama yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Konuşmak için yakın çevrenizdekilerle pratik yapmak, yabancı bir arkadaşla chat yapmak, eğitim videoları veya dizi film izleyerek İngilizce konuşmaları tekrar etmek bunlardan birkaçıdır. Bu arada her gün bildiğiniz kelimelere yenilerini eklemeyi unutmayın. En azından dinleme ve konuşma pratiği esnasında duyduğunuz yeni kelimeleri not ederek ezberleyin.

İNGİLİZCE KONUŞMA PRATİĞİ EĞLENEREK NASIL YAPILIR?

En keyif aldığınız yöntemle İngilizce öğrenmeye bakın. Chat yapmayı seviyorsanız ona yoğunlaşın. Film izlemek sizin için keyifli ise konusunu bildiğiniz filmleri alt yazısız izleyin. Turistlerle konuşmaktan keyif alıyorsanız turistlerin bol olduğu yerlerde tatil yapın. Yanınızda her zaman bir sözlük bulundurun. Öğrendiklerinizi kendi kendinize tekrar edin ve örnekleri çoğaltın.

Ancak sonuç olarak en etkili İngilizce konuşma pratiği, Konuşarak Öğren kalitesi ve güvencesi ile online olarak yapılır! Günde sadece 10 dakika ayırıp, Skype üzerinden ana dili İngilizce olan eğitmenler ile görüşerek, her seviye için ciddi ilerlemeler sağlayabilirsiniz!

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı