İngilizce kursu 1 kur ne demek?


İngilizce kursu 1 kur ne demek?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce dil seviyelerindeki her bir referans seviyesi İngilizce kursunda 1 kur demektir. Bu yazımızda İngilizce dil kursuna gitmeyi düşünen ama 1 kur ne demek bilmeyenler için bilgiler vereceğiz. Peki İngilizce kursu 1 kur ne demek? İşte İngilizce dil kursu 1 kur hakkında detaylar yazımızda…

İngilizce kursu 1 kur ne demek, sorusuna yanıt arayanlar için “İngilizce kursu 1 kur ne demek” konu başlıklı yazımızda nasıl İngilizce kursu 1 kur hakkında bilgilere yer vereceğiz.

İNGİLİZCE KURSU 1 KUR NE DEMEK?

İngilizce dil seviyeleri A1 (Beginner), A2 (Elemantary), B1 (Pre-Intermediate), B2 (Intermediate), C1 (Upper-Intermediate) ve C2 (Advanced) olarak sıralanabilir. Her dil seviyesi birbirinden farklı özelliklere sahiptir. İngilizce dil seviyeleri Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR) tarafından belirlenmiştir. İngilizcede A1 (Beginner), A2 (Elemantary), B1 (Pre-Intermediate) ve B2 (Intermediate) seviyeleri konuşma için yeterli olarak kabul edilir. İngilizcede C1 (Upper-Intermediate) ve C2 (Advanced) seviyeleri ise uzman seviyeleri olarak kabul edilmektedir. Her bir referans seviyesi, bireyin dil yeterliliğini derecelendirmek için dünyanın her yerinde standart olarak kabul edilmektedir. İngilizcede her bir seviye 1 kur demektir.

Sırasıyla İngilizce dil seviyeleri şu şekildedir:

  • A1 – Beginner
  • A2 – Elemantary
  • B1 – Pre-Intemediate
  • B2 – Intermediate
  • C1 – Upper-Intermediate
  • C2 – Advanced

İNGİLİZCE A1 KUR SEVİYESİ NEDİR?

İngilizce A1 seviyesinde İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar bulunmaktadır. A1 seviyesinde basit kalıplaşmış cümleleri ve kelimeleri öğrenirsiniz.

A1 seviyesinde basit ifadeleri kullanabilir ve anlayabilirsiniz. Kendinizi başkalarına tanıtabilir, nerede yaşadıklarını, kimleri tanıdığını ve sahip olduğu nesneleri sorabilirsiniz. Karşıdaki kişinin yardımıyla basit ve yavaşça söylenen cümleleri anlayabilirsiniz.

İNGİLİZCE A2 KUR SEVİYESİ NEDİR?

A1 seviyesinde temel kalıpları öğrendikten sonra A2 seviyesinde basit dil bilgisi öğrenmeye başlarsınız. Daha fazla kelime öğrenirsiniz ve temel iletişimleri gerçekleştirebilirsiniz.

A2 seviyesinde sıklıkla kullanılan ifadeleri ve sıklıkla üzerinde konuştuğunuz konular hakkındaki cümleleri anlayabilirsiniz. Alışık olduğunuz rutin konularda basit bilgi alışverişi yapmayı gerektiren görevleri yapabilirsiniz. Geçmişinizden basit cümlelerle bahsedebilir ve gerektiğinde çevrenizle ilgili cümleler kurabilirsiniz.

İNGİLİZCE B1 KUR SEVİYESİ NEDİR?

B1 seviyesinde temel dil bilgisi konuların yanı sıra en çok kullanılan kelimeleri öğrenirsiniz. Ardından günlük hayatta sıkça kullandığınız ve işinize yarayacak yeni dil bilgisi kurallarını öğrenirsiniz.

B1 seviyesinde iken, boş vaktinizde, okulda, işte ve aile ortamında sıklıkla karşılaştığınız konuşmaların ana konusunu anlayabilirsiniz. İngilizce konuşulan bir ülkeye gittiğinde birçok durumla başa çıkabilirsiniz. Kişisel ilgi alanı, ailevi konular hakkında fikrinizi belirtecek basit cümleler oluşturabilirsiniz. Tecrübelerinizi ve geçmişte yaşadığınız olayları, hayallerinizi sebepleriyle ve açıklamalarıyla anlatabilirsiniz.

İNGİLİZCE B2 KUR SEVİYESİ NEDİR?

B2 seviyesinde birçok dil bilgisi konusuna hakim olursunuz ve kelime bilginiz birçok alanda konuşmak için yeterli hale gelir. Aynı şekilde konuşma ve dinleme yetenekleriniz de diğer insanlarla iletişim kurabileceğiniz seviyeye gelir.

B2 seviyesinde iseniz, kendi alanınızın teknik detayları dahil olacak şekilde somut ve soyut konular hakkındaki metinleri okuyabilir ve anlayabilirsiniz. Anadili İngilizce olan kişilerle, iki tarafın da zorlanmayacağı, nispeten akıcı olacak şekilde iletişim kurabilirsiniz. Herhangi bir konu hakkında avantajları ve dezavantajları açık ve anlaşılabilir bir şekilde metinler yazabilirsiniz.

İNGİLİZCE C1 KUR SEVİYESİ NEDİR?

C1 seviyesinde dil bilgisi konularına hakim ve geniş bir kelime dağarcığına sahip olursunuz. Konuşma ve karşınızdakini anlamak konusunda sorun yaşamazsınız. Akademik ve profesyonel dilde konuşmalar gerçekleştirebilirsiniz.

C1 seviyesinde iseniz, birçok konu hakkındaki uğraştırıcı ve uzun metinleri okuyabilir ve tam olarak kavrayabilirsiniz. Rahat bir şekilde kendini akıcı ve anlık olarak ifade edebilirsiniz. Dili profesyonel, akademik ve sosyal amaçlarla esnek bir şekilde kullanabilirsiniz. Karışık konular hakkında bağlaçların, karışık cümlelerin bulunduğu zor cümleleri doğru bir şekilde kurabilirsiniz.

İNGİLİZCE C2 KUR SEVİYESİ NEDİR?

C2 seviyesinde herhangi bir sorun yaşamadan cümleleri okuyabilir anlayabilirsiniz. Hiç sorun yaşamadan insanlarla iletişime geçebilirsiniz ve rahatlıkla konuşabilirsiniz.

C2 seviyesinde iseniz, duyduğunuz ve okuduğunuz her şeyi tam olarak anlayabilirsiniz. Farklı sözlü ve yazılı kaynaklardan aldığı bilgileri özetleyebilir ve baştan yazabilirsiniz. Kendini anlık, akıcı ve net bir şekilde ifade edebilirsiniz.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce Konuşma

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı