İngilizce Menemen Tarifi Nasıldır?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Menemen, Türk mutfağımızın vazgeçilmezi olan bir yemek. Sabah kahvaltılarında da, akşam yemeklerinde de; kısacası canımızın her istediği anda yiyebileceğimiz menemen, bizim acıkan karnımıza adeta bir ilaç. Peki, bu yemeği henüz tanıştığımız yabancı kökenli bir arkadaşımıza anlatmak ve tarifini vermek istersek nasıl bir yol uygulamalıyız? Hangi malzemeleri kullanmalı ve hangi sıralamayla pişirmeliyiz? İçeriğimizin bundan sonraki kısmında size ideal bir menemen tarifi veriyoruz. Bu tarifi, herhangi bir yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşte karşınızda Türk mutfağının başrollerinden olan menemenin İngilizce yapılış şekli…

Menemen Tarifi  / Menemen Recipe

İçindekiler / Ingredients

10-15 chopped green peppers: 10 ile 15 arası doğranmış yeşil biber

5 diced tomatoes: 5 adet küp küp doğranmış domates

1 finely chopped onion (optional): 1 adet iyi doğranmış soğan (isteğe bağlı)

2 beaten eggs: 2 adet çırpılmış yumurta

3 table spoon oil: 3 çorba kaşığı yağ

1 tea spoon salt: 1 çay kaşığı tuz

1 pinch of black pepper (optional): 1 tutam karabiber (isteğe bağlı)

Recipe / Tarif

The first, place the oil and onions in a pan. After, saute the onions for 2-3 minutes over low-medium heat. Then, add peppers and salt. After that, close the pan’s lid and cook until the peppers become soft. Add add the tomatoes in the pan. Then, cook for 5-6 minutes with the lid closed. Finally, add the beaten eggs and stir. It’s done when the eggs are cooked. Finally, you can sprinkle some black pepper , if you like.

İlk olarak, bir tavanın içine yağı ve dilerseniz soğanı ilave edin. Ardından bu doğranmış olan soğanı,  2-3 dakika kadar orta ateşte pişirin. Daha sonra ise, doğradığınız biberleri ve tuzu ekleyin. Bundan sonra ise, tavanın kapağını kapatın ve biberler yumuşayana kadar pişirin. Domatesleri, tavaya ekleyin ve onları 5-6 dakika pişirin. Son olarak çırpılmış yumurtayı ekleyin ve karıştırın. Yumurtalar piştiği anda menemeniniz hazır! Dilerseniz, son olarak karabiber ekleyebilirsiniz.

Kapatın ve ara sıra karıştırarak biber yumuşayana kadar pişirin. Domatesleri ekleyin, karıştırın ve kapağı kapalı halde 5-6 dakika pişirin. Son olarak, çırpılmış yumurtaları ekleyin ve karıştırın. Yumurtalar pişirildiğinde yapılır. İsterseniz üstüne karabiber serpebilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

One thought on “İngilizce Menemen Tarifi Nasıldır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.