İngilizce Öğrenenler İçin Makale Siteleri


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenenler için yeni bir şeyler öğrenmek, kendine bir şeyler katmak ciddi önem taşır. Bu hem izleyerek, hem konuşarak, hem de yazarak, okuyarak olabilir. Bundan dolayı her kaynağı iyi değerlendirmek şart. Bu yazımızda, İngilizce makale okuyarak İngilizce yazıları anlamaya çalışma pratikleri üzerine bir dizi tavsiye vereceğiz.

İngilizce Öğrenenler İçin Makale Siteleri

Her gün saatlerce zaman geçirdiğimiz internette, hoşumuza gidecek türde, İngilizcemizi geliştirecek potansiyele ve yapıya sahip milyonlarca makale var. Peki İngilizce öğrenenler için en geliştirici, her düzey için katkı sağlayan makaleler nerede bulunur? İşte haber sitelerinden sosyal ağlara, İngilizce öğrenenler için en iyi makale siteleri.

Wattpad

İçerik odaklı sosyal ağlar içerisinde en çok kullanılanlardan birisi olan Wattpad, tarz olarak haber siteleri ya da sosyallik odaklı sitelerden ziyade, kullanıcıların hikayeler paylaştığı, romanlar yazdığı ilginç bir mecra. Wattpad’de insanların amatör olarak yazdıkları yazıları okuyabilirsiniz. Elbette ki ileri düzey İngilizce hikayeler ya da romanlar kimi zaman zorlayıcı olabilir, ancak sizin seviyenize göre de içerikler, paylaşımlar, elbette karşınıza çıkar.

İngilizce haber okuyabileceğiniz internet siteleri

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere, gündelik haberleri yabancı haber platformlarından takip etmek sizin için oldukça faydalı olabilecek bir aktivitedir. Daha önce derlediğimiz, İngilizce öğrenme yolundaki kişiler için faydalı olabilecek haber sitelerinin listesine ulaşmak için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz. 

 

Medium’daki İngilizce makaleler

Dünyanın en büyük içerik platformlarından biri olan Medium com, kaliteli ve sade içerikleri ile birçok kişinin takip ettiği ve aynı zamanda yazabildiği de bir yer. İngilizce içerik okuyarak yeni kelimeler öğrenmek, günümüzün cümle kurgularına daha çok hakim olmak ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız Medium, takip etmenizi önerebileceğimiz adreslerden. Yazılara yorumlar bırakarak, profesyonellerle iletişime geçebilir, yazılı iletişim yönünüzü güçlendirebilirsiniz.

Diğer İngilizce içerik platformları

Eğer ciddi anlamda bir şeyler içeren makale platformu arıyorsanız, bu grup içerisinde en iyi seçim Medium olabilir. Dünyada en çok takip edilen internet sitelerine bakarsak BuzzFeed ya da BusinessInsider gibi siteler de mevcut, ancak özellikle Buzzfeed daha gündelik bir dil içerdiğinden, Medium kadar faydalı olmayacaktır.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı