İngilizce öğrenme kaç ay sürer?


İngilizce öğrenme kaç ay sürer
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenme 3-6 ay arası sürmektedir. 3-6 ay arası bir eğitim süresi tabii ki iyi bir İngilizce eğitimi ile mümkün olabilir. İngilizce öğrenme kaç ay sürer sorusunu aylık periyotlar halinde daha önceki yazılarımızda ele almıştık. Peki, İngilizce öğrenme kaç ay sürer? İşte İngilizce öğrenmek kaç ay sürer yanıtı yazımızda…

İngilizce öğrenme kaç ay sürer, sorusuna yanıt arayanlar için “İngilizce öğrenme kaç ay sürer” konu başlıklı yazımızda İngilizce öğrenme süresi ne kadar sürer, kaç ay sürmekte konuları üzerine bilgiler paylaşacağız.

İNGİLİZCE ÖĞRENME KAÇ AY SÜRER?

İyi bir İngilizce eğitimi ile 3-6 ay ortalama arası bir sürede İngilizce öğrenmeniz mümkündür. İngilizce öğrenme süresi aldığınız eğitimin yanı sıra sizin çalışma stiliniz ve düzenli çalışmanıza bağlıdır. İngilizce eğitiminiz süresince düzenli olarak çalışmanız gerekiyor çünkü öğrendiğiniz bir dili tekrar etmediğiniz an unutmaya başlarsınız. Bu nedenle İngilizce öğrenmeye başladığınız andan itibaren sürekli öğrendiğiniz konuları tekrar etmelisiniz. Eğer aktif bir İngilizce programı ile İngilizce eğitim sürecinizi geçirirseniz birkaç ay içerisinde İngilizce öğrenebilmeniz mümkün olacaktır.

KAÇ AYDA İNGİLİZCE ÖĞRENİLİR?

Çevrenizde veya bazı İngilizce dil kurslarında duymuşsunuzdur 15 günde 1 ayda İngilizce öğretiriz veya öğreten bir yer biliyorum tarzı bu tarz sözlere ve İngilizce dil kurslarına inanmayın. 15 gün 1 ay gibi süreler akıcı İngilizce konuşmak için yeterli süreler değildir. Bu tarz vaatlerde bulunanlar gerçeklikten uzak bir yaklaşımla size eğitim verip kursun sonunda İngilizceyi öğrenememenizin sebebi olarak sizi bile suçlayabilirler. İngilizce 15 gün – 30 gün gibi sürelerde öğrenilebilecek bir değildir. İngilizceyi akıcı ve kalıcı bir şekilde öğrenebilmeniz için sizi sürekli İngilizce konuşturan hatta rüyalarınızın dili bile İngilizce olacak şekilde hayatınızın merkezine İngilizceyi koyduran bir İngilizce eğitim kursu ile çalışmanız sizin için daha iyi olacak ve İngilizceyi 3-6 ay veya ihtiyacınıza göre 1 yıl gibi ideal sürelerde öğrenebilme imkanına kavuşacaksınız.

İNGİLİZCE 1 AYDA ÖĞRENİLEBİLİR Mİ?

İngilizce 1 ay gibi bir sürede öğrenilmesi mümkün değildir. 1 ayda İngilizcenin çalışmanıza göre bir ya da 2 seviyesini tamamlayabilirsiniz ancak bir-iki seviye tamamlamak yeni başlayan birisi için İngilizce öğrenmiş olduğunuz anlamına gelmez. Yeni başlayan bir birey 1 ay boyunca düzenli çalışma ile İngilizcenin ilk seviyesi olan A1 veya ikinci seviyesi olan A2 seviyelerini tamamlayabilir.

İNGİLİZCE 3 AYDA ÖĞRENİLEBİLİR Mİ?

İngilizceyi 3 aylık bir sürede öğrenmek çalışma planınıza ve pratik çeşitliliğinize bağlı olarak yeterli bir süre olabilir. Gramer ve kelime çalışmalarının yanı sıra dil bilgisi ve 4 beceri dediğimiz; okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiklerine yeteri kadar önem gösterdiğiniz takdirde 3 ayda İngilizce öğrenebilmeniz mümkündür.

İNGİLİZCE 1 YILDA ÖĞRENİLEBİLİR Mİ?

İngilizceyi 1 yılda akıcı bir şekilde düzenli çalışma ve bol pratik ile öğrenebilirsiniz. Bu durumda da İngilizce öğrenme sürecinin uzunluğu kişiye göre değişiklik gösterdiği dikkate alınmalıdır. 1 yıl boyunca hem gramer hem de 4 beceri alanında yeterli çalışma yaptığınız takdirde 1 yılın sonunda artık İngilizce konuşabiliyor olduğunuzu fark edeceksiniz.

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK NE KADAR SÜRER?

Genellikle İngilizce öğrenmekteki amaç akıcı ve takılmadan İngilizce konuşmak, söyleneni anlamak, İngilizce okumak ve yazmaktır. Bu sebeple eğitim alınacak olan İngilizce dil kursu listening ve speaking yani dinleme ve konuşma üzerine bir eğitim sistemi vermelidir. Ülkemizde okullardaki gibi klasik sistemlerle eğitim veren İngilizce kurslarından eğitim almak İngilizce öğrenme sürenizi uzatabilir.

İngilizce kurslarında İngilizce dil eğitimi pratik yapma üzerine olmalı ve ezbere dayalı eğitim verilmemelidir. Öğrencinin İngilizce öğrenmek için kararlı olması da bu yolda atacağı en büyük adım olacaktır. Daha sonra kurs ve eğitimci araştırmaları yapılarak bir eğitim planı çıkarılmalıdır.

Rutin olarak günlük, haftalık ve aylık planlarla düzenli çalışmak, İngilizce öğrenmek için zaman ayırmak gerekir. Ayrıca, sadece yazarak değil konuşarak İngilizce öğrenmek gerekir. Yurt dışında İngilizce eğitimi tavsiyeler arasında yer alsa da yurt dışında dil eğitimi almak için bile belli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerektiği unutulmamalıdır. Tüm bunlar göz önüne alınarak uygulanan eğitim programı ile İngilizce öğrenmek isteyenler olabilecek en kısa sürede ihtiyaç duyduğu İngilizce seviyesinde eğitim alabileceklerdir.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı