En İyi ve Kolay İngilizce Öğrenmek İçin Kitap Tavsiyeleri


İngilizce Kitap Tavsiye: İngilizce Geliştirmek İçin Kitap Önerileri
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenme konusunda herkesin belirlediği farklı yaklaşımlar, metotlar var. İngilizce öğrenme kitapları da, İngilizce öğrenmek isteyen bazı insanların başvurduğu en öncelikli kaynaklardandır.

Kolay İngilizce Öğrenmek İçin Kitap Tavsiyeleri

Kitaplar, hemen her alanda olduğu gibi, İngilizce için de başvurulacak önemli referanslar, her ne kadar dijital ortamdaki bilgi ve belgeler de hayatımızda artık o kadar yer tutuyor olsa da İngilizce öğrenirken, tüm genel bilgiyi gramer, kelime bilgisi ve konuşma-anlama bilgisi olarak sınıflandırırsak, İngilizce gramer kuralları ve kelime dağarcığı geliştirme hususunda kitaplardan faydalanabilirsiniz.

En İyi İngilizce Öğrenme Kitapları

  • English Grammar Today
  • A’ dan Z’ye Tam Kapsamlı İngilizce Öğrenim Seti
  • Pratik İngilizce Konuşma Kılavuzu
  • Miracle Language Cards – İngilizce Dil Kartları- En Çok Kullanılan 2500 Kelime
  • 80 Günde/Derste İngilizce
  • Easy English Komple İngilizce Eğitim Seti

İngilizce Öğrenme Kitapları ile Gramer ve Kelime Pratiği

Okuduğunuz kitap bir eğitim seti kitabı da olabilir, ya da sadece okuma pratiği için tercih ettiğiniz bir öykü, roman da olabilir. Gramer konusunda güvenilir setlerde konu pratiği yaparak ve testler ile kendinizi sınayarak elbette ki yol alabilirsiniz. Her kitap sizi zorlayacak, bilgi dağarcığınızı geliştirecek bir güçtür. Günümüzde artık, sadece İngilizce öğrenme kitapları ile değil, internet üzerinden ya da mobil uygulamalar üzerinden de hem İngilizce kelime öğrenebileceğiniz, hem de İngilizce gramer pratiği yapabileceğiniz yerler mevcut. Biraz da onlardan bahsedelim…

İngilizce Geliştirmek İçin Mobil Uygulamalar

Artık dünyadaki internet trafiğinin yarısından fazlası, mobil telefonlardan. Üstelik bu birkaç senedir böyle. Oyun, sosyal ağ ya da birçok farklı modelde onlarca uygulama eminiz ki sizin telefonunuzda da yüklüdür. Peki İngilizce öğreniminize katkı sağlayacak, gerçekten işe yarar uygulamalar kullanıyor musunuz?

Engly ile video izleyerek İngilizce öğrenin!

Yakın dönemde yayınlanan bir uygulama olan Engly, video izleyerek İngilizce pratiği yapma üzerine kurulu bir uygulama. Ücretsiz İngilizce öğrenme uygulamalarından olan Engly’i hemen Android ya da iOS telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Seçtiğiniz bir konu ile ilgili onlarca video izleyebilir, videolarda anlamadığınız kelimeleri hemen öğrenebilir ve test çözerek pratik yapabilirsiniz.

Wordly ile İngilizce kelime bilginizi geliştirin!

Wordly, minimal bir kelime öğrenme uygulaması. Başarısı da sadeliğinde yatıyor. Wordly uygulamasını Android ve iPhone uygulama mağazalarından anında indirerek, size her gün bir kelime hatırlatmasını sağlayabilirsiniz. Kelimenin anlamı, okunuşu, örnek cümle içinde kullanımı gibi bilgiler ile ezbere değil, öğretmeye dayalı bir uygulama.

İngilizce eğitiminde kitaplar mı, internet mi?

İngilizce eğitimi 360 derece bir yaklaşım ve disiplin ile çok iyi sonuçlar verebilir. Birini bir kenara iter ve göz ardı ederseniz, alacağınız ilerleme biraz daha sağlıksız olabilir. Bu yüzden işinize yarayacak, katkı sağlayacak her kaynağı dikkate almalısınız. İnternetten İngilizce öğrenmek konusunda bilgi almak istiyorsanız, www.konusarakogren.com ana sayfasındaki formu doldurmanız yeterlidir.

Merak ettiğiniz kelimelerin veya metinlerin anlamlarını öğrenmek için İngilizce – Türkçe Sözlük sitemizi mutlaka ziyaret edin.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı