İngilizce Öğrenme Rehberi


açık mavi arka plan üzerinde ingilizce öğrenme rehberi yazısı ve erkek bir vektörel çizim ve konuşarak öğren logosu
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmek, çağımızda okuma – yazma bilmek ya da temel matematik bilgisine sahip olmak kadar hayati bir önem taşıyor. Dünyada konuşulan en yaygın dil olan İngilizce, iş hayatında, akademik yaşamda veya gündelik ve sosyal hayatımızda hatırı sayılır bir yer tutuyor. Bu nedenle İngilizce öğrenme için pek çok sebebimiz var!

 

Siz de İngilizce öğrenmek istiyor ama hangi kaynakları kullanmanız gerektiğini, nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman yazımızı okumaya devam edin, hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler bulacaksınız!

 

Günümüzde İngilizce öğrenme için çok sayıda farklı yöntem var. Online ya da offline çok sayıda seçenek, yeni bir dil öğrenmeyi hem kolaylaştırıyor hem de keyifli bir hale getiriyor. İngilizce öğrenme, Türkiye’de yaşıyor olsanız da pek çok yerde bu dilin yaygın olarak kullanılmasıyla daha kolay hale gelse de, yeni bir dil öğrenmek uzun süreli bir taahhüt ve özveri gerektirir.

 

İngilizce öğrenimini kesinlikle ciddiye almalısınız ve disiplinli bir şekilde çalışmalısınız. İngilizce öğrenme kaynağınızı özenle seçmenizde yarar var. Çünkü uzunca bir süre sık sık kullanacaksınız!

İngilizce öğrenme teknikleri

Ortalama 750.000 kelimenin anlamını ve kullanımının yanı sıra çok sayıda gramer bilgisini kapsayan İngilizce öğrenme, doğru strateji izlendiği zaman son derece verimli bir şekilde gerçekleştirilebilir. “İnternetten İngilizce öğrenmek istiyorum” diyenlerin sayısı bugünlerde hiç az değil. Bu nedenle internet üzerinden kolay İngilizce öğrenme teknikleri konusunda bilgi sahibi olmak faydalı olacaktır.

 

Yeni nesil İngilizce öğrenme teknikleri arasında, online uygulamalar, İngilizce öğrenme programları, İngilizce öğrenme siteleri, İngilizce öğrenme oyunları gibi seçeneklere ek olarak pek çok dizi ve film de yer alıyor.

 

Özellikle evde İngilizce öğrenmenin en iyi yolu, günlük programlar yaparak farklı teknikleri harmanlamak olabilir. Aşağıda farklı tekniklere dair detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Size en uygun tekniği bulmaksa size kalmış!

İngilizce öğrenme programı

Mobil cihazların hayatımızda geniş bir yer tuttuğunu göz önünde bulundurursak, bu imkanı İngilizce öğrenme programları ile çok daha faydalı bir hale getirebiliriz. Android ya da iOS için özel olarak tasarlanmış İngilizce öğrenme app seçenekleri, günlük çalışma programınızın bir parçası olabilir.

 

Genellikle kelime öğrenmek ve gramer bilgisini geliştirmeye odaklanan bu programlar sayesinde hızla İngilizce öğrenme fırsatı bulursunuz. Kelime dağarcığınızı ne kadar çok geliştirirseniz, İngilizceyi o kadar iyi konuşursunuz. İngilizce öğrenme programlarını mobil cihazınıza indirin ve her fırsatta öğrenmeye devam edin!

 

Günde yalnızca 10, 20 ya da 30 dakika ayırarak, anadili İngilizce olan eğitmenlerin desteğiyle İngilizce öğrenmek, süreci büyük oranda kolaylaştırır. Doğru İngilizce öğrenme programı ile her gün alacağınız kısacık eğitim ve tekrarlar, bu eğitime ayırdığınız her bir dakikanın verimli geçmesini sağlayarak hızla İngilizce öğrenmenize yardımcı olur.

 

ingilizce-ogrenme

 

Konuşarak Öğren, bu İngilizce öğrenme programları arasında öne çıkan isimlerden biri. Konuşarak Öğren İngilizce öğrenme programını Android cihazlarınız için buradan ve iOS cihazlarınız için buradan kolayca indirebilirsiniz.

İngilizce öğrenme videoları

İngilizce öğrenmek için kullanabileceğiniz bir diğer materyal ise İngilizce öğrenme videoları. Özellikle YouTube üzerinden erişebileceğiniz İngilizce öğrenme başlangıç videoları, sıfırdan başlayıp İngilizce konuşmak isteyenler için harika birer kaynak. İngilizce öğrenmeye yeni başlıyor olsanız bile, bu videolar sayesinde ciddi bir ilerleme kaydedebilirsiniz.

 

İngilizce öğrenme videolarının en önemli avantajlarından biri, tek ihtiyacınız olanın video oynatacak bir cihaz olmasıdır. Böylece istediğiniz anda ve istediğiniz yerde İngilizce öğrenebilirsiniz.

 

Eğitiminize ayıracağınız saatleri tek başınıza belirlersiniz. Saatlerinize, lokasyonunuza ve bütçenize uygun bir kurs bulmak gibi sorunlar tamamen ortadan kalkar. Sabahları işe giderken serviste ya da otobüste izleyerek bile eğitimizi tamamlayabilirsiniz.

İngilizce öğrenme siteleri

Web sitelerini günümüzde hemen her konuda bilgi almak için kullanıyoruz. Aklımıza gelen hemen her soruyu Google’a soruyoruz. İngilizce öğrenme siteleri, farklı formatlarda karşımıza çıkar ve İngilizce öğrenmek için çok değerli bir fırsat sunarlar. Üstelik ücretsiz İngilizce öğrenme siteleri üzerinden belli bir seviyeye kadar İngilizce öğrenebilirsiniz.

 

Akıcı İngilizce konuşmak için bu siteler öğrenme sürecinizi önemli ölçüde destekler. Çünkü kişisel eğitim programlarının yanı sıra online eğitim vererek ana dili İngilizce olan eğitmenlerle bir araya gelmenizi sağlar. İngilizce öğrenmek için yurt dışına gitme şansı bulamayanlar için İngilizce öğrenme siteleri benzersiz bir kaynaktır.

Adım adım İngilizce öğren

İngilizce öğrenme sürecinizin etkin ve etkili geçmesi için stratejik bir çalışma programı olmazsa olmaz. Bu nedenle adım adım İngilizce öğrenme aşamaları hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Böylece doğru bir sırayla attığınız İngilizce öğrenme adımları, sizi en sonunda akıcı bir şekilde konuşabildiğiniz bir dile götürür.

 

Örneğin;

 • İngilizce öğrenme başlangıç aşamasındaysanız, öncelikte yaygın olarak kullanılan kelimeleri ve temel cümle yapılarını öğrenmekle işe koyulmanız gerekiyor. Karmaşık cümle yapılarına gelmeden önce, temel bilgileri iyice özümsemeniz, sonraki adımları kolayca atmanızı sağlar.
 • Belli bir seviyede İngilizce biliyorsanız, kelime dağarcığınızı ciddi anlamda geliştirmeye ve karmaşık cümle yapılarını öğrenmeye geçebilirsiniz.

 

İngilizce öğrenme setleri, İngilizce öğrenme oyunları, İngilizce öğrenme uygulamaları gibi pek çok kaynak, adım adım İngilizce öğrenmeniz için tasarlanmıştır. Bu kaynaklardaki sırayı takip ettiğiniz takdirde stratejik olarak ideal bir yol izleme şansınız artar.

 

ingilizce-ogrenme-teknikleri

İngilizce öğrenme seti

İngilizce öğrenme setleri, geleneksel anlamda kitap ve CD olarak karşımıza çıkıyordu. Ancak günümüzün dijitalleşen dünyasında farklı formatlarda setler bulmak mümkün. Yine de artan seçenekler, geleneksel setlerin işlevsiz olduğunu göstermez.

 

İngilizce öğrenirken basılı yayın olarak sunulan İngilizce öğrenme setlerinden faydalanabilirsiniz. Ancak bu setleri İngilizce öğrenme oyunları, aktiviteleri, blogları gibi çağdaş kaynaklarla desteklemek sürecin çok daha verimli geçmesine yardımcı olur.

İngilizce öğrenme oyunları

Oyun oynamak yalnızca çocuklar için yetişkinler için de son derece keyifli ve verimli bir öğrenme yöntemidir. Dil öğrenirken özellikle kelime oyunlardan faydalanmak büyük önem taşır.

 

Böylece kelimeleri kalıcı olarak ezberleyebilir ve bunu yaparken de sıkılmamış olursunuz. Örneğin, adam asmacanın ya da “Kim 500 milyon ister?” oyununun İngilizce versiyonunu oynamak isteyebilirsiniz.

İngilizce öğrenme aktiviteleri

İngilizce öğrenmek için elinize kalem kağıt alıp masa başında oturmak zorunda değilsiniz. İngilizce öğrenme aktiviteleri, eğitim sürecinin en önemli parçaları. Okulda öğrenirken bile, dil derslerinde çok sayıda aktivite yapılır, oyunlar oynanır. Bunları yetişkin olduktan sonra İngilizce öğrenirken de yapabilirsiniz. Pek çok İngilizce öğrenen kişi, belli aralıklarla bir araya gelerek bu aktiviteleri gerçekleştiriyor. Siz de bu kişilere katılabilirsiniz.

 

Bunun için vaktiniz ve enerjiniz yoksa, İnternet üzerinden de pek çok grup çalışması İngilizce öğrenme aktiviteleri gerçekleştiriyor.

İngilizce öğrenme blogları

Günümüzde hemen her konuda profesyonel ve kişisel blog bulmak mümkün. İngilizce öğrenme blogları da, İngilizce öğrenen kişiler için önemli bir kaynak oluşturuyor. Kelime ezberlemeden gramer kurallarına ve günlük dil kullanımına kadar pek çok konuda bilgi veren İngilizce öğrenme bloglarından birkaçına birlikte bakalım.

blog.interingilizce.com

İngilizce bilgi kaynağı olma hedefiyle düzenli içerikler paylaşan blog.interingilizce.com İngilizce fiillerin ikinci ve üçüncü halleri, kelimelerin anlamlar, diyalog örnekleri gibi bilgilerin yanı sıra, en güzel aşk sözleri, İngilizce yemek tarifleri gibi eğlenceli içerikler de sunuyor.

blog.englyapp.com

“Eğlenirken İngilizce Öğren” sloganıyla yenilikçi ve eğlenceli bir İngilizce öğrenme yöntemi sunan blog.englyapp.com, okuma ve kelime öğrenme konusunda bilgiler veriyor. En çok kullanılan İngilizce fiiller, anlamları ve okunuşlarından İngilizce aşk sözlerine kadar geniş bir yelpazede bilgi içeren blog, İngilizce öğrenenler için faydalı bir kaynak.

ingilizcemacerasi.com

İngilizce Macerası, İngilizcesini geliştirene kadar herkesin dil öğrenme macerasına eşlik etmek için tasarlandı. Bu alandaki yetersizlikleri keşfederek, bu boşlukları doldurmak amacıyla doğru, tarafsız ve pratik bilgiler sunan blog, İngilizce öğrenme yöntemlerinden az bilinen püf noktalara kadar pek çok konuda içeriğe sahip.

İngilizce öğrenme başarı hikayeleri

Farklı kişilerin başarı hikayeleri, genellikle öğrenmeyi motive edici özelliğe sahiptir. Bu nedenle İngilizce öğrenme başarı hikayelerine mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. İşte, başarı hikayelerinden birkaç örnek:

 

Önemli kurumsal firmalarda görev almış bir yazıcı olan Serhat Serhatlı, belli bir düzeyde İngilizce biliyor olmasına rağmen iş hayatında sorunsuzca İngilizce kullanmak istiyordu. Kendi öyküsünü şöyle anlatıyor.

“Konuşarak Öğren ile, haftada 5 gün, 20 dakika olarak anlaştık. Ben öğle arasında bir zaman diliminde eğitimi alıyordum. Her gün 20 dakika konuşarak, İngilizce seviyemde ciddi bir ilerleme olduğunu fark ettim. Benim eğitim aldığım eğitmen, ABD’de yaşıyordu. Her gün 20 dakikalık konuşmamızın ardından ses kayıtlarını dinleyebiliyor, eğitmenin konuşma ile ilgili geri dönüşlerini, yaptığım hataları panelden görebiliyordum. Bu da benim kendimi geliştirmeme olanak tanıyordu.”

 

Daha fazla bilgi için Serhatlı ile gerçekleştirilmiş röportaja göz atabilirsiniz:

Çeviri için İngilizce öğrenme

Özellikle iş hayatında ya da okulda olmak üzere hayatımızın pek çok alanında profesyonel ya da kişisel amaçlarla çeviriye ihtiyaç duyabiliriz. Her seferinde bir çevirmenle çalışmaktansa, belli bir ölçüde çeviri yapmak gerekebilir. Böyle zamanlarda güvenilir ve kapsamlı bir İngilizce sözlük, en önemli yardımcını olacaktır.

 

Üstelik Konuşarak Öğren’in online İngilizce sözlüğü ile binlerce İngilizce kelimenin Türkçe anlamını öğrenebileceğiniz gibi, platformda cümle çevirisi yapmak da mümkün. Bunların yanı sıra, aradığınız kelimelerle kurulmuş örnek cümleler ve aynı kelimenin farklı anlamları ile eş anlamlılarını da göstererek çeviri sürecinizi kolaylaştırıyor.

İngilizce Öğrenmek için dizi izlemek

İngilizce öğrenme sürecindekiler için en keyifli çalışma modellerinden biri de dizi izlemek. İngilizce dizi izlemenin en önemli faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

 

 • Öğrendiğiniz cümle yapılarının kullanımını pekiştirir.
 • Kelime haznenizi geliştirir.
 • Kelimelerin nasıl telaffuz edilmesi gerektiğini öğrenmenizi sağlar.
 • Günlük hayatta kullanılan dile aşina olmanıza yardımcı olur.
 • Hobiniz aracılığıyla öğrenme imkanı sunar.

 

Günümüzde hem internet sitelerinden hem de HBO, Netflix gibi platformlar üzerinden çok sayıda diziyi İngilizce izleyebilirsiniz. Türkçe altyazı ile izleyerek başlayabilir ve sonrasında sırasıyla İngilizce altyazı ve yalnızca İngilizce seslendirme aşamalarına geçebilirsiniz.

 

Böylece İngilizce seviyenize uygun olarak tüm sürece bu keyifli çalışma modelini yayabilirsiniz.

İngilizce e-learning imkanı

Dijital çağın en büyük avantajlarından biri de her geçen gün yaygın hale gelen e-learning imkanı. İngilizce e-learning için çok sayıda platformdan faydalanabilirsiniz. İster mesleki İngilizce ister akademik ya da günlük İngilizce olsun, her amaca hitap eden farklı İngilizce e-learning platformlarını internette bulabilirsiniz.

 

Hatta özel olarak belli bir alandaki İngilizce kullanımınızı geliştirmek istiyorsanız, bu alana yoğunlaşan eğitimler sayesinde istediğiniz anda ve yerde İngilizce öğrenme şansı bulabilirsiniz.

İngilizce öğrenme filmleri

Film izlemekten hoşlanır mısınız? Film izleyerek İngilizcenizi geliştirebileceğinizi öğrendiğinizde belki daha fazla hoşlanabilirsiniz! İngilizce bilginizi zenginleştirmenin en keyifli materyallerinden olan İngilizce öğrenme filmlerini, internette kolayca bulabilirsiniz.

 

İngilizcenizi geliştirmek için film izliyorsanız, biraz daha farklı bir film izleme davranışı izleyebilirsiniz. Örneğin, altyazısız izleyip anlayabileceğiniz bir aksan kullanılan filmleri seçmek ve anlayamadığınız yerleri geri alıp tekrar izlemek kısa süre içinde İngilizcenizi geliştirmenizi sağlar.

 

İngilizce öğrenmenin faydaları

Bunca İngilizce öğrenme yönteminden bu kadar detaylı şekilde neden açıklıyoruz? Çünkü İngilizce öğrenmenin faydaları saymakla bitmiyor ve süreci sizin için en keyifli ve en kolay hale getirmeyi hedefliyoruz.

 

İngilizce günümüzde dünyanın ortak iletişim dili haline geldi. Yalnızca anadili İngilizce olan ülkeler değil hemen hemen tüm ülkelerde anadilin yanında en çok kullanılan dil İngilizce. Bu nedenle hayatı boyunca daha büyük başarılara imza atmak isteyen kişilerin, dünya standartlarında bir hayat yaşamak isteyenlerin İngilizce öğrenmesi şart.

 

İngilizce öğrenmenin faydalarını şöyle sıralayabiliriz:

 

 1. Daha fazla kişi ile güvenle iletişime geçmenizi,
 2. Tüm dünyada daha keyifle seyahat etmenizi,
 3. Yeni insanlarla tanışmanızı,
 4. Ufkunuzu genişletmenizi,
 5. Odaklanma becerinizi güçlendirmenizi,
 6. Anadilinizi daha iyi kullanmanızı,
 7. İstihdam şansızı arttırmanızı,
 8. Daha yüksek maaş almanızı,
 9. Beyninizin çalışma potansiyelini geliştirmenizi,
 10. Aynı anda çoklu düşünmenizi,
 11. Daha yaratıcı olmanızı,
 12. Farklı kültürlerle tanışmanızı,
 13. Edebiyat ve film eserlerini anadilinde okumanızı sağlar.

 

Tüm bu kazanımlar özgüveninizin ve yaşam standartlarınızın artması anlamına gelir. Yani, İngilizce bilmek asla yalnızca İngilizce bilmek değildir.

 

Herhangi bir ikinci dili öğrenmek çok sayıda katkı sağlarken, İngilizce dünyanın konuştuğu dil olması sebebiyle çok daha büyük fark yaratır. Sosyal ve profesyonel anlamda hayatınızı olumlu yönde değiştirir.

 

Teknolojiden, ekonomi, bilim, turizm, eğitim… her bir alanın kendi içindeki “anadili” çoktan İngilizce haline geldi bile. Araştırmak istediğiniz her konuda Türkçe bilgiye kıyasla çok daha zengin ve çok sayıda İngilizce kaynağa erişebilirsiniz.

 

Tüm bu sebeplerle mesleğiniz, yaşınız ya da yaşadığınız yer fark etmeksizin mutlaka İngilizce öğrenmeniz gerekiyor.

İngilizce öğrenme: Gramer

Biraz önce tüm detaylarıyla açıkladığımız İngilizce öğrenmenin faydalarına ulaşmak için her şeyden önce gramer bilgisini edinmek gerekiyor. Gramer, yani dilbilgisi genel anlamda bir dilin ses, şekil ve cümle yapısı anlamına gelir.

 

Cümlenin ögelerinin dizilişi, söz dizilimleri ve cümle yapıları gibi temel bilgileri kapsayan gramer, yeni bir dil öğrenirken büyük önem taşır.

 

Gramer bilmek dilin kurallarını bilmek, İngilizce öğrenmede ilk adımınız olabilir. Pek çok konuyu kapsayan gramer bilgisini stratejik bir sırayla edinmeye çalıştığınız zaman koca bir kaos yerine, sistemli bir öğrenme süreci geçirmiş olursunuz.

 

Gramer konuları düzenli olarak çalışıldığında genellikle birkaç ay içinde tamamlanabilir. Bundan sonrasındaysa, pratik ve tekrar yoluyla pekiştirmek kalır.

 

Seviyenize en uygun konudan başlamak ve konuları bitirmek için değil, gerçekten öğrenmek için çalışmak büyük fayda sağlar. Gramer konularına çalışırken bir yandan kelime bilginizi geliştirmeye de önem vermeniz gerekir.

 

Böylece öğrendiğiniz gramer bilgilerini hızlıca kullanmaya başlama şansınız artar. İngilizce gramer hakkında pek çok bilgiye internet üzerinden kolayca erişebilirsiniz.

Sonuç

İngilizce öğrenirken, tek bir materyalle yetinmeniz gerekmiyor. Çok sayıda program, uygulama, oyun, aktivite gibi kaynak sayesinde çok yönlü ve kapsamlı bir öğrenme süreci kurgulayabilirsiniz. Başlarken minimum bir çalışma saati belirlemek ve disiplinli olmak, gün içinde kısa süre de ayırsanız birkaç ay içinde İngilizceyi kullanmanızı sağlar.

 

Kelime ve gramer bilgilerini öğrenirken okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerinize odaklandığınızda ve en çok ihtiyacınız olana ağırlık vermek de İngilizceyi kullanmaya başlayacağınız tarihi yakınlaştırır. Yukarıda sözünü ettiğimiz İngilizce öğrenme kaynakları ve yöntemleri, tüm bu becerileri geliştirmenizi sağlar. Sistemli bir çalışmayla siz de İngilizce konuşabilirsiniz!

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

7 thoughts on “İngilizce Öğrenme Rehberi

 1. İngilizce öğrenmeye özellikle yeni başlayacaklar için ışık tutan bir yazı olmuş. Teşekkürler emeğinize.

 2. ingilizce öğrenme hakkında herhalde en fazla bu kadar bilgi verilebilirdi. harika olmuş cidden. özellikle ingilizce öğrenme fobisi kısmına bayıldım. çok işimi gördü bu yazı sağol konuşarak öğren ve sevgili editörleri, hocaları, herkes

 3. ingilizce öğrenme konusunda yazılmış harika bir yazı gerçekten. tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum. süreci anlamada ve ingilizce öğrenme videoları, ingilizce öğrenme siteleri, adım adım ingilizce öğrenme ve çok daha fazlası burada zaten var. Bence başka kaynak aramayın hiç. üstelik diğer yazılarınızda harika!

 4. ingilizce öğrenme denince her yerde herkes çok biliyor. Ama adam gibi her şeyin bulunduğu bir ingilizce öğrenme yazısı bulamıyoruz. konuşarak öğren süper bir iş yapmış arkadaş. tavsiye ediyorum kesinlikle

 5. ingilizce öğrenme oyunları ve ingilizce öğrenme yolları konularını araştırıyordum. Bu süreçte çokça site ile karşılaştım ve aklımda daha fazla soru oluşmasına sebep oldu bu durum.

  konuşarak öğren ingilizce öğrenme rehberi ile çok rahatladım. başlangıç seviyesi ingilizce öğrenme ingilizce öğrenme teknikleri ve çok daha fazlası… teşekkürler konuşarak öğren!

 6. İngilizce öğrenme konusu çok kafa karıştıran bir konu. Bir İngilizce öğretmeni olarak öğrencilerimde en çok gözlemlediğim şey İngilizce öğrenme süreçlerinin kendilerine bilinmez veya zor gelmesiydi.

  Öğrencilerime sunmak için bende bir ingilizce öğrenme rehberi hazırlamaya karar verdim. Adım adım ingilizce süreçlerini içeren, ingilizce öğrenme programları, ingilizce öğrenme uygulamaları, ingilizce öğrenme teknikleri, ingilizce öğrenme gramer, ingilizce öğrenmek için dizi gibi bir sürü yazı buldum. Ancak benim yapmak istediğimi yapan bir yer bulamadım.

  Şimdi Konuşarak Öğrenin ingilizce öğrenme rehberi ile karşılaştım ve işte bu dedim. İngilizce öğrenmek adına ne lazımsa burada var. Bunu hemen öğrencilerime ve hatta çevreme ilettim.

  Herkes ingilizce öğrenme sorunsalını bu yazıyla aşmaya başladı.

  Bu yüzden çok teşekkür ederim Konuşarak öğren. Elinize sağlık. Harika ve eşsiz bir rehber olmuş gerçekten.

  İngilizce öğrenme denince konuşarak öğren bundan sonra devam edin!

 7. İngilizce öğrenme süreci, ingilizce öğrenme teknikleri, ingilizce öğrenme programları ve çok daha fazlasını öğrendim. Harika bir ingilizce öğrenme rehberi olmuş eline sağlık konuşarak öğren

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı