İngilizce Öğrenmek İçin Müzik ve Podcast Nasıl Dinlenmeli?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmek için birçok farklı yöntem vardır. Bunlardan birisi de müzik ve podcast dinleyerek İngilizce öğrenmek. Çoğu kişi yabancı müzik ve podcast dinlemenin İngilizce öğrenmeye faydası olduğunu söyler. Özellikle İngilizce öğrenmeye yeni başladıysanız bu yöntemi kullanarak İngilizce kelime ve cümlelerin doğru telaffuzlarını öğrenebilirsiniz. Peki İngilizce öğrenmek için müzik ve podcast nasıl dinlenmeli? İngilizce öğrenmek için müzik ve podcast dinlemek sanıldığı gibi İngilizceyi geliştirir mi? Gelin birlikte bakalım.

İngilizce Öğrenmek İçin Müzik ve Podcast Nasıl Dinlenmeli?

İngilizce öğrenirken müzik ve podcast dinlemek İngilizcenizi geliştirmek için uygulayabileceğiniz harika bir yöntemdir. Günümüzde bunlara erişim sağlayabileceğiniz telefon, tablet ve bilgisayar gibi pek çok alternatifler vardır. Dinleyeceğiniz şarkının İngilizce sözlerini açarak şarkıcının kelimeleri nasıl telaffuz ettiğine bakabilir, şarkıyı ezberleyerek aynen tekrarlayabilirsiniz. Ritimlerle öğrenmek oldukça etkili bir yöntemdir. Bu şekilde eğlenerek öğrenmeniz mümkün. Bir diğer yöntem ise İngilizce podcast dinlemektir. İster evde ister arabada ya da yolda yürürken veyahut bir işle meşgulken podcast dinleyerek de İngilizce kelime ve cümlelere olan aşinalığınızı artırarak kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Müzik ve Podcast Dinlemek İngilizceyi Geliştirir mi?

Evet. Müzik ve podcast dinleyerek İngilizcenizi geliştirmeniz mümkün. Çünkü ritimlerle öğrenmek oldukça etkili bir yöntemdir. İlgi alanınıza göre podcast seçerek istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz. Günümüzde de oldukça popüler olan podcastleri dinleyerek hem güncel konulardan haberdar olabilir hem de İngilizce öğrenerek yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. Müzik dinlemek de oldukça faydalı bir yöntemdir. Müzik dinlerken bir yandan da sözlerine bakarak takip edebilir ve böylece kelime ve cümlelerin nasıl telaffuz edildiğini görebilirsiniz. Ancak bu yöntem İngilizce öğrenmek için tek başına yeterli değildir. Gramer konuları ve dilbilgisi kuralları yok sayılamayacak kadar önemlidir. Çünkü her cümle belli gramer kalıplarına göre kurulur. Bunun için mutlaka uzman eğitmenlerden yardım almalısınız. Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu, ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerden özel ders alma imkanı sunar. Böylece eğitmeninizle birebir konuşma pratikleri yapabilir, İngilizce kelime ve cümleleri doğru telaffuzlarıyla birlikte öğrenebilirsiniz. Konuşarak Öğren ile günde 10,20,30 dakika zaman ayırarak İngilizce konuşma pratikleri yapabilir, kısa zamanda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için En İyi Online İngilizce Kursu: Konuşarak Öğren başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Konuşarak Öğren ile İngilizce Öğrenmeye Başlayın!

Konuşarak Öğren Online İngilizce kursunda istediğiniz eğitmenden ders alarak İngilizce öğrenmeye başlayabilirsiniz. Hangi eğitim modelini seçerseniz seçin aldığınız eğitime sadık kalarak disiplinli, planlı ve programlı bir şekilde ders çalışmanız oldukça önemli. Konuşarak Öğren bu konuda tam size göre. 

  • Kişiye Özel Eğitmenlerle Birebir Ders İmkanı

İngilizceyi öğrenmek için Konuşarak Öğren kursunu seçtiğiniz takdirde esnek eğitim modelinden faydalanarak ders saatinizi ve hızınızı eğitmeninizle birlikte seçebilirsiniz. Böylece klasik kursların aksine geride kalma gibi durumlar söz konusu değildir. Örgün kurslardaki sınıf ortamındaki gerginlikten uzak eğitmeninizle birlikte birebir dersler alabilirsiniz. Konuşarak Öğren ana dili İngilizce olan eğitmenlerden birebir özel ders alma imkanı sunar. Bu şekilde İngilizce kelime ve telaffuzları doğru şekilde öğrenebilirsiniz. 

  • İnteraktif Eğitim Modeli

İngilizceyi öğrenmek için seçtiğiniz Konuşarak Öğren Online İngilizce kursunda yine online platformda dilediğiniz yerde telefon, tablet ya da bilgisayar aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz. Ana dili İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerle geleneksel sınıf ortamından uzak birebir özel dersler alabilir, istediğiniz kurs çeşidini seçerek öğrenmeye başlayabilirsiniz. Burada önemli olan İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilmektir. Özel dersler aracılığıyla online ortamda heyecan yapmadan motivasyonunuz yüksek bir şekilde kısa zamanda İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

  • İngilizceyi Online Platformda Öğrenin

Konuşarak Öğren Online İngilizce kursları sayesinde sınıf ortamındaki heyecan ve gerginlikten uzak bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. Günümüzde ise en çok online kurs eğitim modeli tercih edilmektedir. Bu eğitim modeline kaydınızı yaptırdıktan sonra ilk olarak İngilizce dil seviyeniz tespit edilir ve ona göre bir ders programı oluşturulur. Diğer bir aşama ise iyi bir eğitmenden ders almaktır. Aldığınız eğitim sonunda derslerinizi düzenli olarak tekrar etmeniz ve pratikler yapmanız öğrendiklerinizin kalıcı hale gelmesi bakımından oldukça önemlidir.

  • Farklı Kurs Seçenekleri

En iyi online İngilizce öğrenme kurslardan biri olan Konuşarak Öğren, eğitim almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarına göre öğrencilere yönelik çeşitli kurs seçenekleri sunmaktadır. Örneğin; genel İngilizce konuşma kursları, iş İngilizcesi kursları, akademik İngilizce kursları, sınav hazırlık kursları gibi geniş kurs seçenekleri mevcuttur. Bu sayede geleneksel kurs modellerinin herkese aynı uyguladıkları eğitim modelinden uzak kişinin ihtiyaçlarına yönelik eğitimler almasını sağlar. Böylece kişi sıkılmadan kendi alanındaki konulara odaklanarak İngilizce öğrenebilirsiniz.

 37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren online İngilizce konuşma kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz. Siz de İngilizce öğrenmeye yeni başladıysanız online İngilizce konuşma kursu Konuşarak Öğren’in kişiye özel esnek ders programlarına mutlaka göz atın.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı