İngilizce öğrenmenin en iyi yolu nedir?


İngilizce öğrenmenin en iyi yolu nedir
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmenin en iyi yolu günlük, haftalık ve aylık hedeflerle konu planlaması yaparak öğrenmektedir. İngilizce öğrenmenin en kolay yolunun sadece bu yöntem olduğunu tabii ki söyleyemeyiz. Peki, İngilizce öğrenmenin en iyi yolu nedir? İngilizce en iyi hangi yolla öğrenilir? İşte İngilizce öğrenmenin en iyi yolu nedir? İngilizce öğrenmenin en iyi yolu yazımızda…

İngilizce öğrenmenin en iyi yolu nedir, sorusuna yanıt arayanlar için “İngilizce öğrenmenin en iyi yolu nedir” konu başlıklı yazımızda İngilizce öğrenmenin en iyi yollarından bahsedeceğiz. Peki, İngilizce öğrenmenin en iyi yolu nedir yazımızda bakalım…

İNGİLİZCE ÖĞRENMENİN EN İYİ YOLU NEDİR?

İngilizce öğrenmenin en iyi yolu öğrenme sürecinizle alakalı bir durumdur. İngilizce öğrenmek için yapılan planlama ne kadar sistemli olursa ve İngilizce dil bilgisi ihtiyacınızı ne kadar karşılıyorsa, İngilizce öğrenmek için tercih edilen yol o kadar iyi bir yol olacaktır. Yani İngilizce öğrenmek için yapılan günlük, haftalık ve aylık ders programının ihtiyaç duyduğunuz İngilizce seviyesini ve bilgisini karşıladığı durum sizin için en iyi İngilizce öğrenme yoludur.

İngilizce öğrenirken bazıları çalıştığı sektör nedeniyle genel İngilizceden çok iş İngilizcesi odaklı bir İngilizce eğitime ihtiyaç duyabilir. Bu süreçte İngilizce dil eğitim programınızın da bu hedef odaklı olarak hazırlanmasında fayda olacaktır. Örneğin; avukat iseniz hukuk İngilizcesi öğrenmek isteyebilirsiniz veya lojistik sektöründe çalışıyorsanız ticaret İngilizcesi öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu durumda İngilizce ders programınızın ağırlıklı olarak iş hayatınızda kullanılan kalıplar ve kelimeler eşliğinde planlanması daha yararlı olacaktır.

İngilizce öğrenmenin bir diğer en iyi yolu ise İngilizce seviyenize göre ders planlaması yapmaktadır. İngilizce seviyeniz A1 seviye yani Beginner seviye ise A1 seviyesine uygun ders konularından başlamak ve ona göre speaking, writing, reading ve listening çalışmaları yapmak faydalı olacaktır.

İNGİLİZCE ÖĞRENMEDE DİL SEVİYESİNİN ÖNEMİ

İngilizce seviyelerini açıklamak gerekirse şu şekilde sıralanabilir:

A1 – Beginner Seviyesi: A1 seviyesinde İngilizce bilen kişiler yalnızca bazı temel kelimeleri bilmektedir. Bu sebeple Beginner seviyesinde olan kişilerin İngilizce anlama ve İngilizce konuşması çok zordur.

A2 – Elemantary Seviyesi: Beginner seviyesinin bir üst seviyesi olan Elementary seviyesinde olan kişiler basit İngilizce kalıplarını bilmektedir. Elemantary seviyesinde olanların İngilizce kelime bilgisi Beginner seviyesine göre daha fazla olup, basit temel kalıplar ile kurulan cümleleri zorlanmadan anlayabilirler.

B1 – Pre-Intermediate Seviyesi: Pre-Intermediate seviyesinde olan kişiler Elemantary seviyesine göre daha fazla kelime bilgisi ve daha fazla İngilizce kalıbına hakimdir. Bu seviyede İngilizce dil bilgisine sahip kişiler, karşılarında tane tane İngilizce konuşan kişiler olması durumunda konuşulan bir çok İngilizce ifadeyi rahatlıkla anlayabilir ve zorlanmalarına rağmen yanıt verebilirler.

B2 – Intermediate Seviyesi: Intermediate seviyesinde bulunan kişiler intermediate seviye grubunun ortasında bulunurlar. Pre-Intermediate seviyesine göre daha fazla kelimeye ve daha fazla İngilizce kalıbına hakim olduklarından anlama konusunda daha başarılı olurlar.

C1 – Upper-Intermediate Seviyesi: Upper-Intermediate dil seviyesi, Advanced dil seviyesinden önceki seviye ve intermediate seviyesinin son dil seviyesi olup diğer tüm dil seviyelerinden daha iyi durumdadırlar. Bu dil seviyesindeki kişiler kendilerine daha çok güvenir ve ana dili İngilizce olan insanlar ile akıcı olarak konuşabilirler. Bu gruptaki kişiler yurtdışında da rahatlıkla İngilizce konuşabilir, görüşmeler yapabilirler.

C2 – Advanced Seviyesi: Advanced seviyesi, kelime ve gramer bilgisi en üst düzeyde olan seviye grubudur. C2 seviyesinde olan kişiler İngilizceyi akıcı derecede konuşabilir, karşısındaki kişi ne kadar hızlı konuşursa konuşsun anlayabilir ve rahatlıkla İngilizce kitapları okuyabilirler.

ONLİNE İNGİLİZCE EN İYİ YOL OLABİLİR Mİ?

Günümüzde özellikle pandemi ile birlikte online eğitimler önem kazanmış ve birçok eğitim kurumu online eğitime geçmek zorunda kalınca yatırımlarını da bu yönde planlamıştır. Pandemi sona erse bile yapılan yatırımların ve öğrencilerin olumlu dönüşleri sonucu online eğitimin önemi devam etmektedir. Öyle ki son yılların en popüler ve en etkili İngilizce öğrenme yöntemi olarak online İngilizce platformları tercih edilmektedir. Nerede olursanız olun 7/24 dünyanın her yerinden online olarak akıllı cihazlar, tablet ve bilgisayarlar aracılığıyla erişim sağlayabileceğiniz bir yöntem olduğu için cazip gelmektedir. Online kurslarda, İngilizce ana dile sahip eğitimciler eşliğinde kişinin istediği saatte online olarak bağlanıp birebir eğitim verilir. Eğitimler genellikle kişiye özel olarak verildiğinden herkes kendi dil seviyesine göre eğitim alabilir. Bu da klasik eğitim yönteminden farklı olarak kişinin eğitim süresince başarısını artırabilir.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı