İngilizce Neden Ortak Dildir?


İngilizce Neden Ortak Dildir?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

 

İngilizce neden ortak dildir, dünyada en geçerli dil neden İngilizcedir hiç düşündünüz mü? Bunu öğrenmek için İngilizcenin tarihinde biraz yolculuk yapmak gerekiyor. İşte bunu sizin için biz yaptık. İngilizce küresel bir dildir, İngilizce uluslararası evrensel bir dildir gibi cümleleri çok duymuşsunuzdur. Nedenini öğrenmek isteyenler için işte güzel bir araştırma daha…

Samuel Daniel istedi ve oldu

1950’li yılların şairlerinden olan Samuel Daniel, bir şiirinde İngilizcenin hazinelerini yabancı sahillere götürmekten, henüz adı bile konulmamış uzak diyarlara en büyük gururumuz dediği İngilizceyi taşımaktan ve oraları İngiliz aksanı ile güzelleştirmekten bahsederek bunu diliyor. Öldüğünde hala sorusunun cevabını alamamış olsa da günümüzde artık İngilizcenin ulaşmadığı bir ülke kalmadı. Yani İngilizce ortak dil olup çıktı ve Samuel Daniel’in dileği kabul oldu. Böylesine çok konuşulan bir dili öğrenmek istemek kadar doğal bir şey olamaz. En iyi öğrenme yöntemlerinden olan online İngilizce eğitimi birkaç ayda İngilizce konuşturan garantili bir eğitim şeklidir.

İngilizce Neden Ortak Dildir?

“İngilizce neden ortak dil oldu ?” farklı görüşler

Bir kesim emperyalizm ve sömürgeciliğin İngilizceyi bu kadar yaygınlaştırdığını söylerken, bir kesim de İngilizcenin yapı olarak diğer Avrupa dillerine göre çok daha kolay öğrenildiği için daha etkin olduğunu savunmaktadır. 19 yy da ilk sıçramasını yapan İngilizce, 1919 Versailles Konferansı ile diplomasi dili olma yolunda en önemli adımını attı. Çünkü konferansta bulunan dönemin ABD başkanı Woodrow Wilson, İngiltere başbakanı Lloyd George İngilizce konuşarak anlaşıyor ve bunun yanında Fransa başbakanı Clemencau da oldukça iyi İngilizce konuşuyordu. 1930’lu yıllara kadar Fransızca diplomasi dili iken 1960’lı yıllarda radyo yayını yapanların %60’ı İngilizce yayın yapmaya başladı.

İngilizce esnek bir dildir

İngilizce diğer dillere göre çok daha esnek bir dildir. Birçok dilden yabancı kelimeler almış, gramer konusunda Fransızca gibi katı kurallar koymamıştır. Kökeni Keltik ve Anglo Sakson dilleri olan İngilizce, Latince ve Fransızcadan da birçok kelime almıştır.

“Why” (neden?), “why not” (neden olmasın?) demeyen ülke kalmadı

İngilizce bilenlerin sayısının 1,5 milyarı aştığı günümüz dünyasında, ana dili İngilizce olan milyonlarca insan bulunmaktadır. Artık ticarette, turizmde, ekonomide, sağlıkta, eğitimde ve daha birçok yazışma, konuşma ve yayında İngilizce kullanılmakta, İngilizce bilenler her zaman çok daha şanslı konumda olmaktadır.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı