İngilizce Pratik Yapma Siteleri


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Kursa giderken bir yandan İngilizcede kendinizi geliştirmek veya pratik yapmak isterseniz internet size çok güzel fırsatlar sunuyor. İnternette bulunan pratik yapma sitelerinin sizi çalıştırmaya yönelik programları benzer olsa da birbiri arasında farklılıklar gösteriyor. Siz de bunların arasından size en uygun olanı bulup çalışmaya koyulun. Daha ne bekliyorsunuz!ingilizce pratik siteleri

İngilizcenizi geliştirmeye yönelik en iyi siteleri aşağıda vermeye çalıştık.

Öncelikle mobil uygulamalara bir bakalım.

Engly ilgi alanlarınıza ve İngilizce seviyenize göre size İngilizce kelime öğreten ve testlerle de kendinizi geliştirmenizi sağlayan bir uygulama. Ücretsiz ve reklamsız olarak kurarak İngilizce kelime öğrenebilir, evde, işte veya trafikteyken kendinizi geliştirebilirsiniz.

Engly hakkında daha detaylı bilgi almak için internet sitesine göz atabilirsiniz. Apple telefonlarınıza iOS olarak indirmek için buraya, Android telefonlarınıza indirmek için buraya tıklayın.

1) Voice of America

http://learningenglish.voanews.com/

Bu site size haberleri İngilizce olarak sunmaktadır. Haber için oluşturulan her bir makalenin MP3 (ses videosu) da sayfanın başında verilmektedir. Ayrıca makalede bulunan her bir kelimenin anlamını üzerine Mouse’unuzu getirdikten sonra basarak öğrenebiliyorsunuz. Sayfanın sonunda ilgili haber için oluşturulan makalenin önemli kelimeleri ve de konuyla alakalı sorular bulunmaktadır.

Ne işe yarar?

Her bir kelimenin okunuşunu ve anlamını öğrenebilirsiniz. (İngilizce olarak)

Sayfanın sonundaki özel kelimelere bakarak konuya ilişkin kelimelere vakıf olabilir. Sorulan soruları da cevaplamaya çalışarak konuşma-anlatma kabiliyetinizi geliştirebilirsiniz.

2) News in Levels

http://www.newsinlevels.com/

Bu site de haber veya olayları 3 seviye şeklinde veren site. Haberin 1. seviyesinde daha basit bir anlatımla ve cümlelerle verirken haberin önemli kelimelerini ve ses videosunu da haber sonunda vermektedir. 3. Seviyede ise haberin full metni, daha komplike cümlelerle birlikte daha zor kelimeler karşınıza çıkmaktadır. Ve makalenin sonunda haberin asıl videosu verilmektedir.

Ne işe yarar?

Kendi seviyenize uygun bir şekilde konulara çalışır, kelimelerin okunuşlarını öğrenebilirsiniz.

Baktınız ilk seviye sizin için çok basit hemen bir sonraki seviyedeki habere geçebilirsiniz. Kendi kendinize vay anasını artık seviye atladım diye haklı bir gurur yaşayabilirsiniz.

3) Eng Vid

http://www.engvid.com/

Site genel olarak gramer konularını, karıştırılan durumları video şeklinde sunan çok güzel bir site. Ve her bir videonun altında anlatılan konuyla alakalı alıştırmalar yer almaktadır. Videolar anadili İngilizce olan hocalar tarafından İngilizce anlatıldığı için başlangıç öğrencileri için zor gelebilir.

Ne işe yarar?

İngilizce ders dinlemenin tadına varır, farklı aksanlardaki hocalar ile dinleme kabiliyetinizi ilerletebilirsiniz.

Gramer konularını daha kolay bir şekilde öğrenebilir yapacağınız alıştırmalarla konuyu unutulmayacak şekilde çalışmış olursunuz.

 4) Speech Yard

http://speechyard.com/us/

Çeşitli dizi ve karışık videoları İngilizce altyazı ile izleminizi sağlar. Tamam da bu benim ne işime yarayacak der gibisiniz. Videoyu izlediğiniz anda çıkan altyazıdaki kelimeleri üzerlerine tıklayarak teker teker Türkçeye çevirebilirsiniz. Farklı yönden alıştırmaları var ama orada facebook üzerinden üyelik istiyor.

Ne işe yarar?

Videolardaki kişilerin hızlı bir şekilde konuşurken ne söylediğini altyazı sayesinde rahatça görebilirsiniz.

Tabi bu esnada bilmediğiniz değişik kelimelerin anlamlarını öğrenebilir kelime haznenizi geliştirirsiniz.

5) How do you do

howdoyou.do

İngilizce dahil çeşitli dilleri pratik yapabileceğin harika bir site. Google veya Facebook hesabıyla çabuk bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

Yazılı veya görsel konuşma yapabilirsiniz. Ya da sadece ses konuşması yapabilirsiniz. Konuşma odalarında genellikle 10 kişi bulunuyor. Kullanması çok kolay ve İngilizce pratiği yapmak için güzel bir site.

Ne işe yarar?

*Konuşma pratiği yaparak konuşmanızı geliştirebilirsiniz.

* Dünya üzerinde çeşit çeşit insanı tanıma fırsatı elde edersiniz.

6) My English Teacher

http://www.myenglishteacher.eu/

Kendi bünyesinde forumda açık oturumlar bulunmaktadır. Burada Skype, WhatsApp, Facebook ve de Google üzerinden İngilizce pratiği yapabilecek insanlar bulabilirsiniz.

Ne işe yarar?

İngilizce Konuşma pratiğinizi geliştirirken sizin bu konudaki çekinme veya utanma duygularınızı aşmanıza yardımcı olur.

Burada grup oluşturabilir gruptaki kişilerle belirlediğiniz konular üzerine konuşma yapabilirsiniz.

 [button color=”green” url=”http://www.konusarakogren.com/”]İngilizce’yi Konuşarak Öğrenin![/button]

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.