İngilizce Seviye Tespit Sınavı Nasıl Yapılır?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Eğitim kurumları öğrencilerinin dil seviyelerini belirleyebilmek için İngilizce seviye tespit sınavı adı altında sınavlar yapmaktadır. Bu sınavlar her eğitim kurumunda farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Kimi kurumlar belirli sayıda sorudan oluşan bir test çözdürürken, kimileri eğitmenleri ile kısa bir konuşma sonrası öğrenci adayının seviyesini belirlemektedir.

ingilizce seviye tespit sinavi

Ancak günümüzde İngilizce kursları daha kolay ve hızlı şekilde sınıf açabilmek adına İngilizce seviye testi uygulamak yerine, gelen kişilerden İngilizce seviyeniz ne durumda gibi kısa bir bilgi talep etmektedir. Edinilen bu bilgi sonrası birbirine yakın olduklarını düşündükleri kişileri aynı sınıfa yerleştirirler.

Ancak uygulama o kadar hızlı ve hatalarla gerçekleştirilmektedir ki henüz 1. ya da 2. derste sınıftaki kişilerin aynı seviyelerde olmadıkları ortaya çıkar. Peki bu durum problem midir? Evet bu durum büyük bir problemdir ve bunu şöyle açıklayabiliriz.

İngilizce Seviye Tespit Problemi

İngilizce eğitimi veren kurslar, İngilizce seviye tespit işlemi doğru yapılmamış kişilerden oluşan 8-12 kişi arasındaki sınıflar üzerinden eğitim vermektedir. Bu eğitimlerde seviyesi biraz daha başlangıça yakın olan kişiler zaten başarısız olduklarını düşündüklerinden belirli bir sayıda dersten sonra suskunluğa çekilecektir.

Çünkü eğitim alan diğer kişilerin kendisinden iyi olduğunu düşünmekte ve çekinceleri daha da artmaktadır. Bu durum kişinin kendisini derslerden çekmesine ve zamanla kurstan kopmasına yol açmaktadır. Öyle ki belirli bir süre sonunda 8-12 kişi arasında başlamış olan kurs seviyesi zaten iyi olan 2-3 kişi ile devam eder. Bu durumlar aslında kurslar için avantajdır. Çünkü aynı dönemde açılan sınıflar belirli bir süre sonra birleştirilir ve kurslar bu durumdan kar etmeye başlarlar.

Konuşarak Öğren’de Seviye Tespiti Nasıl Yapılıyor?

Bildiğiniz üzere Konuşarak Öğren konuşma odaklı bir eğitim sistemidir. Bu sebeple Konuşarak Öğren’e başvuran kişilerin yaklaşık 3-5 dakika sürecek ön seviye tespit konuşmasına katılmaları istenmektedir. Bu konuşma telefon üzerinden gerçekleştirilir ve adaya bazı sorular yöneltilir. Adayın vereceği yanıtlara göre ön konuşma seviyesi belirlenir ve bu seviye doğrultusunda neler yapılabileceği eğitmen tarafından eğitim danışmanlarına bildirilir.

Konuşarak Öğren sınıf ortamında değil, birebir eğitimler vermektedir. Birebir eğitimlerde öğrenci ile eğitmen yalnız olacağından öğrencinin çekinme oranı düşecek, birkaç ders sonrası daha da rahatlayan öğrenci hata yapsa da konuşmak için daha çok çabalayacak ve başaracaktır.

Çünkü öğrenci bilir ki, Konuşarak Öğren sisteminde konuşma sırası ona geldiğinde onu dinleyen ve dil seviyesi ondan daha yüksek bir sınıf arkadaşı yoktur, yalnızca onu sabırla dinleyen ve teşvik eden eğitmeni vardır.

Konuşarak Öğren İngilizce öğrenmenin en kolay ve etkili yoludur.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

4 thoughts on “İngilizce Seviye Tespit Sınavı Nasıl Yapılır?

  1. Bir soru sormak istiyorum pre advanced ve upper intermediate arasında ne fark vardır cevaplarsaniz sevinirim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı