İngilizceyi en hızlı nasıl öğrenirim?


İngilizceyi en hızlı nasıl öğrenirim
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizceyi en hızlı, öğrenmeye açık olduğunuz yöntemlerle eğitim alarak öğrenebilirsiniz. Peki nedir bu İngilizceyi en hızlı öğreten yöntemler? İşte İngilizceyi en hızlı nasıl öğrenirim diyenler için en hızlı İngilizce öğrenme yolları yazımızda…

İngilizceyi en hızlı nasıl öğrenirim, sorusuna yanıt arayanlar için “İngilizceyi en hızlı nasıl öğrenirim” konu başlıklı yazımızda İngilizceyi en hızlı İngilizce öğrenme yöntemlerine yer verdik. İngilizceyi en hızlı nasıl öğrenirim diye araştıranlar için yanıtını yazımızda açıklayalım.

İNGİLİZCEYİ EN HIZLI NASIL ÖĞRENİRİM?

İngilizceyi en hızlı öğrenme yöntemi sizin İngilizceyi en iyi anlayabildiğiniz yöntemle öğrenmeniz sonucu uygulanabilir. Eğer yazarak daha hızlı öğrenenlerdenseniz bol writing çalışması yapmalı, okuyarak öğrenenlerdenseniz bol reading çalışmalı, dinleyerek ve konuşarak öğrenenlerdenseniz bol listening ve speaking çalışması yapmalısınız. Bu İngilizce öğrenme yöntemlerinden hangisi ile öğrenmeniz sizin için daha verimli oluyorsa ağırlığı o yönteme vermeniz İngilizceyi öğrenmenizi hızlandıracaktır.

İngilizceyi hızlı öğrenmek sadece bir yöntem üzerinden çalışmak İngilizceyi öğrenmenizi sağlamaz. Örneğin sadece writing çalışması yapıp bütün konuları writing çalışması ile bitirmeye çalışmak İngilizceyi a dan z ye öğrenmek anlamına gelmez. Writing çalışmaları sadece yazı dilinde İngilizce dil bilginizi geliştirir. Bu durumda İngilizce telaffuzunuz gelişmez ve İngilizce kelimelere kulak aşinası olamadığınız için söylenenleri anlayamazsınız. Önemli olan 4 tekniği de öğrenme ağırlığınıza göre dengeye koyup en hızlı şekilde İngilizceyi öğrenmeniz.

İNGİLİZCE EN HIZLI NASIL ÖĞRENİLİR?

Sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlamak için, ilk olarak eğer aktif bir öğrencilik hayatınız varsa okullarda öğretilen temel İngilizce eğitiminde sunulan bilgileri eksiksiz bir şekilde edinmeniz veya edinmiş olmanız gerekiyor.

İngilizcenin temel dinamiklerini, imla ve gramer yapısını, temel düzeyde kelime bilgisini öğrenmenizin ardından, İngilizce olarak kendinizi ifade edebilecek noktaya gelebilirsiniz. Sıfırdan İngilizce öğrenmeye başlamak için aşağıdaki adımların atılması, İngilizce eğitiminiz için yeterli olacaktır diyebiliriz:

  • İngilizcede A1 düzeyi için gerekli olan kelime bilgisini edinme, kelime dağarcığını geliştirme
  • İngilizcede temel dil bilgisine hakim olma (bunun için gramer kitaplarından ve internetten gramer bilgisi geliştirilebilecek sitelerden faydalanabilirsiniz)

Sıfırdan İngilizce öğrenirken İngilizce öğrenme başlangıç aşamasında, eğer yukarıdaki yol haritasını izlediyseniz artık B1-B2 ve C1 seviyelerine doğru geçiş yapabilirsiniz.

İNGİLİZCEYİ 1 AYDA ÖĞRENMEK MÜMKÜN MÜ?

İngilizce 1 ay gibi bir sürede öğrenilmesi mümkün değildir. 1 ayda İngilizcenin çalışmanıza göre bir ya da 2 seviyesini tamamlayabilirsiniz ancak bir-iki seviye tamamlamak yeni başlayan birisi için İngilizce öğrenmiş olduğunuz anlamına gelmez. Yeni başlayan bir birey 1 ay boyunca düzenli çalışma ile İngilizcenin ilk seviyesi olan A1 veya ikinci seviyesi olan A2 seviyelerini tamamlayabilir.

İNGİLİZCEYİ 3 AYDA ÖĞRENMEK MÜMKÜN MÜ?

İngilizceyi 3 aylık bir sürede öğrenmek çalışma planınıza ve pratik çeşitliliğinize bağlı olarak yeterli bir süre olabilir. Gramer ve kelime çalışmalarının yanı sıra dil bilgisi ve 4 beceri dediğimiz; okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiklerine yeteri kadar önem gösterdiğiniz takdirde 3 ayda İngilizce öğrenebilmeniz mümkündür.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı