İyi bir İngilizce kaç ayda öğrenilir?


İyi bir İngilizce kaç ayda öğrenilir
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İyi bir İngilizce ortalama 6 ayda öğrenilir. Bu sürenin kısalması veya uzaması aslında çoğunlukla size bağlıdır. Bu yazımızda İngilizce iyi bir şekilde kaç ayda öğrenilir sorusu üzerine bilgilere yer vereceğiz. Peki, iyi bir İngilizce kaç ayda öğrenilir? İşte iyi bir İngilizce öğrenme süresi hakkında bilgiler yazımızda…

İyi bir İngilizce kaç ayda öğrenilir, sorusuna yanıt arayanlar için “İyi bir İngilizce kaç ayda öğrenilir” konu başlıklı yazımızda İngilizceyi iyi bir şekilde nasıl ve ne kadar sürece öğrenebileceğinize yer verdik. İyi bir İngilizce kaç ayda öğrenilir diye araştıranlar için yanıtını yazımızda açıklayalım.

İYİ BİR İNGİLİZCE KAÇ AYDA ÖĞRENİLİR?

İyi bir İngilizce eğitimi ile ortalamadan daha kısa bir sürede İngilizce öğrenebilirsiniz. İyi bir İngilizce eğitimi öğrenme sürenizi kısaltabilir ama tabi ki burada sizin İngilizce öğrenmeye olan istediğiniz ve uyguladığınız program da kritik öneme sahiptir. İngilizce öğrenme süreniz iyi bir İngilizce eğitimi ile ortalama 6 ay sürmektedir. Genellikle sizin İngilizce öğrenmek için çalışmalarına bağlı olarak 5-7 ay sürdüğü söylenebilir.

İngilizce dünyanın en kolay dillerinden birisidir. Zaten evrensel bir dil olmasının sebeplerinden biri de öğrenilmesinin kolay olmasıdır. Dolayısıyla İngilizce öğrenmek için yıllarınızı vermenize gerek yoktur. Planlı ve düzenli bir İngilizce eğitimi süreci geçirmeniz halinde birkaç ay içerisinde İngilizce öğrenmeniz mümkün olacaktır. Bu süreçte yapmanız gereken tek şey İngilizce öğrenmeye karar vermenizin ardından kararlı bir şekilde eğitime devam etmek ve bol bol pratik yapmaktır. Yeterli writing, speaking, listenin ve reading çalışmaları ile kısa sürede İngilizce öğrenebilirsiniz.

İNGİLİZCE İYİ BİR ŞEKİLDE KAÇ AYDA ÖĞRENİLİR?

İngilizce kursa giderek ya da tek başınıza 3 ayda öğrenilebilecek bir dil değildir. Evet öğrenmesi kolaydır ancak her dilin olduğu gibi İngilizcenin de öğrenilmesi için bir süreç vardır. 3 aylık bir süreçte İngilizce kelimeler ve cümle kalıpları ezberlenebilir, İngilizce kurslarında kelime ve gramer bilgisi öğrenilebilir ancak iyi bir İngilizce eğitimi profesyonellerden destek alınmadan 3 ayda öğrenilmeye çalışılırsa, İngilizce konuşmak mümkün değildir.

İngilizce kursları konuşturmaya yönelik eğitimlerden daha çok kelime ve gramer bilgisi öğretme çabasında oldukları için klasik bir derse veya sınava çalışır gibi eğitim görmek İngilizce öğrenmek için yeterli bir eğitim olmayacaktır. Tabii ki İngilizceyi konuşarak ve konuşturarak öğretmeye çalışan ve iyi bir İngilizce eğitimi veren Konuşarak Öğren gibi online İngilizce platformları da vardır. Ancak genellikle klasik eğitim anlayışı birçok İngilizce kursu halen klasik eğitim anlayışı ile eğitim vermeye devam etmektedir.

Her dil gibi İngilizce de konuşarak ve bol bol pratik yaparak öğrenilir. Ana diliniz olan Türkçeyi öğrenirken gramer öğrenme gayretinde olmadığınız gibi İngilizce öğrenirken de konuşarak öğrenme daha faydalı ve kalıcı olacaktır.

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK NE KADAR SÜRER?

Genellikle İngilizce öğrenmekteki amaç akıcı ve takılmadan İngilizce konuşmak, söyleneni anlamak, İngilizce okumak ve yazmaktır. Bu sebeple eğitim alınacak olan İngilizce dil kursu listening ve speaking yani dinleme ve konuşma üzerine bir eğitim sistemi vermelidir. Ülkemizde okullardaki gibi klasik sistemlerle eğitim veren İngilizce kurslarından eğitim almak İngilizce öğrenme sürenizi uzatabilir.

İngilizce kurslarında İngilizce dil eğitimi pratik yapma üzerine olmalı ve ezbere dayalı eğitim verilmemelidir. Öğrencinin İngilizce öğrenmek için kararlı olması da bu yolda atacağı en büyük adım olacaktır. Daha sonra kurs ve eğitimci araştırmaları yapılarak bir eğitim planı çıkarılmalıdır.

Rutin olarak günlük, haftalık ve aylık planlarla düzenli çalışmak, İngilizce öğrenmek için zaman ayırmak gerekir. Ayrıca, sadece yazarak değil konuşarak İngilizce öğrenmek gerekir. Yurt dışında İngilizce eğitimi tavsiyeler arasında yer alsa da yurt dışında dil eğitimi almak için bile belli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerektiği unutulmamalıdır. Tüm bunlar göz önüne alınarak uygulanan eğitim programı ile İngilizce öğrenmek isteyenler olabilecek en kısa sürede ihtiyaç duyduğu İngilizce seviyesinde eğitim alabileceklerdir.

İNGİLİZCE 1 AYDA ÖĞRENİLEBİLİR Mİ?

İngilizce 1 ay gibi bir sürede öğrenilmesi mümkün değildir. 1 ayda İngilizcenin çalışmanıza göre bir ya da 2 seviyesini tamamlayabilirsiniz ancak bir-iki seviye tamamlamak yeni başlayan birisi için İngilizce öğrenmiş olduğunuz anlamına gelmez. Yeni başlayan bir birey 1 ay boyunca düzenli çalışma ile İngilizcenin ilk seviyesi olan A1 veya ikinci seviyesi olan A2 seviyelerini tamamlayabilir.

İNGİLİZCE 3 AYDA ÖĞRENİLEBİLİR Mİ?

İngilizceyi 3 aylık bir sürede öğrenmek çalışma planınıza ve pratik çeşitliliğinize bağlı olarak ne kadar İngilizce öğrenmeniz gerektiğine bağlı olarak yeterli bir süre olabilir. Gramer ve kelime çalışmalarının yanı sıra dil bilgisi ve 4 beceri dediğimiz; okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratiklerine yeteri kadar önem gösterdiğiniz takdirde 3 ayda İngilizce öğrenebilmeniz mümkün olabilir. Ancak akıcı bir şekilde konuşamaz ve okuduğunuz metinler tam olarak anlayamayabilirsiniz. Bu da günlük hayat için öğrenmeniz gereken İngilizce seviyesinin altında olduğu için İngilizce 3 ayda kesin öğrenilir diyemeyiz.

İNGİLİZCE 12 AYDA ÖĞRENİLEBİLİR Mİ?

İngilizceyi 1 yılda akıcı bir şekilde düzenli çalışma ve bol pratik ile öğrenebilirsiniz. Bu durumda da İngilizce öğrenme sürecinin uzunluğu kişiye göre değişiklik gösterdiği dikkate alınmalıdır. 1 yıl boyunca hem gramer hem de 4 beceri alanında yeterli çalışma yaptığınız takdirde 1 yılın sonunda artık İngilizce konuşabiliyor olduğunuzu fark edeceksiniz.

37 binden fazla öğrencinin tercih ettiği Konuşarak Öğren Online İngilizce Kursu eğitiminde, derslerinize başlamadan önce eğitmenler İngilizce seviyenizi ölçerler. Daha sonra seviyenize göre, sizin için hazırlanan online içerikler ile derslerinize devam edersiniz. Bu süreçte Türkiye ofisindeki eğitim danışmanları durumunuzu takip eder. Gelişiminizi ise size sağlanan panel üzerinden takip edebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Konuşarak Öğren tarafından online İngilizce eğitimi almak isteyenlere sunulan Online İngilizce Kursu Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi almak mı istiyorsunuz?

Online İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsanız, Konuşarak Öğren ile iletişime geçebilirsiniz. Konuşarak Öğren Online İngilizce Eğitim Programı, İngilizce dil öğrenme sürecinizde size yardımcı olacaktır.

Bugün (0212) 286 04 86 numaralı telefonu arayarak Konuşarak Öğren İngilizce Eğitim Programı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Online İngilizce Konuşma Kursu: Konuşarak Öğren

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ingilizce öğrenme

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

Adınızı soyadınızı giriniz!

Geçerli bir e-posta adresi giriniz!

Geçerli bir cep telefonu numarası giriniz!

Şifreniz en az 4 karakter olmalıdır!

Bilgileri eksiksiz doldurunuz!

Bilgi Mesajı